Finalisti súboja zručností

Finalisti súboja zručností

29.04.2017 | Jozef Komorný

V pondelok 1. mája sa bude v Poprade hrať finálový zápas futbalového Slovnaft Cupu, ktorého aktérmi budú MFK Skalica a ŠK Slovan Bratislava.

Deň pred samotným finále Slovnaft Cupu bude takým „predzápasom“ Finále súboja zručnosti. Predstaví sa v ňom trinásť najšikovnejších futbalistov z jesenného Súboja zručností, ktoré sa konali v každom ligovom klube. Podobne ako na jeseň, aj vo finále si budú musieť futbalisti poradiť so štyrmi úlohami a pribudne i bonusová disciplína. Tentoraz ale bude zohrávať svoju úlohu aj výsledný čas.

Účasť vo Finále súboja zručností si vybojovali Adrián Kopičár, Senica, Erik Jirka, Trnava, Pablo Podio, Podbrezová, Nikolas Špalek, Žilina, Jakub Mareš, Ružomberok, Karol Karlík, Zl. Moravce, Stanislav Danko, Michalovce, Joeri de Kamps, Slovan, Ján Dzurík, Prešov, Igor Šemrinec a Jakub Paur, obaja Trenčín, Martin Ljubičič a Pavol Šafranko (divoká karta), obaja D. Streda. Finálovú miestenku odstúpeného Spartaka Myjava dostal AS Trenčín, divokú kartuPavol Šafranko z D. Stredy.

Ako bude prebiehať Finále súboja zručností?

Účastníci budú triafať do piatich minibrániek rôznych veľkostí, absolvovať vzdušný slalom, triafať brvno a merať sa bude aj tvrdosť ich strely. Po skončení Finále súboja zručností sa bude konať záverečný raut pre partnerov Fortuna ligy a Slovenského futbalového zväzu. Ten bude spojený s odovzdávaním trofejí pre tých najlepších a najkomplexnejších futbalistov Fortuna ligy, ktorí budú úspešní vo Finále súboja zručností.

Záhorie bude reprezentovať Adrián Kopičár

FK Senica bude reprezentovať Adrián Kopičár, ktorý si účasť v Poprade vybojoval v klubovom minisúboji s Weritonom, Turynom a Březinom. S akými ambíciami odchádza do Popradu, sme sa spýtali samotného Adriána Kopičára.

Zaujímavé disciplíny ponúka súboj v Poprade (presnosť a tvrdosť strely, vzdušný slalom, triafanie brvna), aj si niektorú špeciálne trénoval?

„ To sú všetko činnosti, ktoré musí ligový hráč ovládať, veď to bežne robíme na každom tréningu. Špeciálny tréning teda nebol žiaden.“

V konkurencii je niekoľko šikovných, technických hráčov, ako Paur, Špalek, Podio, či držiteľ voľnej karty Šafranko. Máš medzi nimi svojho favorita?

„ Tento súboj bude nielen o šikovnosti, ale aj o šťastí. Bude to však najmä o zábave pre divákov, ktorých dúfam príde čo najviac. Teším sa najmä na stretnutie so svojimi súpermi, s ktorými sa väčšinou poznám, či už z mládežníckych výberov, alebo z ligových ihrísk.“

Na aké umiestnene si trúfaš?

„ Samozrejme, že čo najvyššie umiestnenie bude lákať každého. Budú rozhodovať góly, body aj sekundy. Chcel by som sa umiestniť čo najvyššie a dobre reprezentovať klub i mesto.“

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu