S prvou polovicou jarnej časti všeobecná spokojnosť

S prvou polovicou jarnej časti všeobecná spokojnosť

12.04.2017 | Jozef Komorný

Ostatné kolo Fortuna ligy rozdelilo jej jarnú časť na dve rovnaké polovičky. Tá prvá patrí už minulosti, ta druhá je pred nami.

Zo štrnástich hracích kôl v jarnej časti bolo odohratých sedem. Ako si v nich viedlo mužstvo zo Záhoria? Pozreli sme sa na štatistiky a spýtali sme sa aj trénera Miroslava Mentela, ako je spokojný s doterajším priebehom jarnej časti Fortuna ligy.

Obavy po slabšej jeseni

Po jesennej časti, s ktorou v Senici určite spokojnosť nebola, opustilo káder viacero hráčov, najmä legionárov. V čase začiatku zimnej prípravy, kedy sa má mužstvo zohrávať, nemali tréneri k dispozícii dostatočný počet hráčov, hráči sa začali k mužstvu pripájať až vo februári. Na jeho začiatku prišli Tomáš Brigant, Ondřej Šašinka, Adam Pajer, o týždeň neskôr Boris Bališa Viktor Miklós a až dva dni pred ostrým štartom jarnej časti sa k mužstvu pripojili Branislav Šušolík, Juraj Kotula a Michal Ranko.

Začiatok jarnej časti ako z rozprávky

Preto ako hrom z jasného neba zapôsobil výsledok prvého jarného majstráku so suverénnym lídrom Fortuna ligy Žilinou, ktorej Záhoráci ukončili polročnú 13 - zápasovú neporaziteľnosť a v ďalšom kole vyhrali aj v Trnave. V týchto zápasoch si dokonca brankár Michal Šulla udržal čisté konto po víťazstvách 2:0 a 1:0. Zároveň si Záhoráci víťazstvom so Žilinou ukončili 14 - zápasovú šnúru bez víťazstva. A bod uchmatli dokonca aj na ihrisku majstra z Trenčína po remíze 1:1. Na druhej strane sme zase „pomohli“ Prešovu ukončiť nepriaznivú 13 - zápasovú sériu bez výhry.

Mužstvo trápi strelecká mizéria

Päť jarných gólov dalo päť strelcov - Ranko, Turyna, Kováč, Brigant, Kratochvíl. Kde sú časy, keď strelci zo Senice bojovali o korunu kráľa strelcov, Smetana a Piroska ostali tesne pred vrcholom, no v predminulej sezóne sa to Kalabiškovi s 19 - gólmi podarilo. Nájdu tréneri do mužstva jedného - dvoch hráčov, schopných dať viac gólov v sezóne?

„Do jarnej časti sme vstupovali s určitými obavami pre veľký odliv hráčov. Veď počas zimnej prípravy sme skôr mužstvo skladali, ako sa pripravovali a ak by nám nepomohli hráči, čo boli v Senici na skúšku, ani by sme nemali k dispozícii jedenástku na prípravný zápas,“ začal s hodnotením Miroslav Mentel. „Veril som však, že ak sa toto mužstvo dá dokopy, tak bude poriadne hrýzť, no neveril som, že už od prvých kôl kvôli veľkej nezohratosti. Možno povedať, že sme okrem zápasu v Prešove nesklamali. V Poprade s Prešovom mi chýbalo všetko, nasadenie, emócie, diváci, takto si futbal v najvyššej súťaži nepredstavujem. Verím, že sa postupne budeme zlepšovať a pritiahneme na štadión viac divákov.“

Tabuľka zo zápasov jarnej časti

1. Slovan      7    5    1    1    14:8    16

2. Žilina    7    4    2    1    16:9    14

3. Trenčín      6    4    1    1    14:7    13

4. D. Streda      6    2    4    0      9:3    10

5. Senica      6    3    1    2      5:3    10

6. Ružomberok    6    2    3    1      9:5      9

7. Michalovce     6    2    1    3      8:11      7

8. Trnava      7    1    2    4      2:6      5

9. Prešov      7    1    1    5      4:19      4

10. Podbrezová    6    0    3    3      4:8      3

11. Z. Moravce    6    0    3    3      4:10      3

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu