PREVIEW: Na neutrálnej pôde v Moravciach budeme čeliť trnavskému Spartaku

PREVIEW: Na neutrálnej pôde v Moravciach budeme čeliť trnavskému Spartaku

24.02.2017 | Filip Holec, foto: Lukáš Grinaj/FC Spartak Trnava

Naše mužstvo cestuje zajtra do Zlatých Moraviec, kde má prechodný domov trnavský Spartak

Zajtra sa prvýkrát v jarnej časti sezóny predstavíme na pôde súpera. Trnavský Spartak však nebude mať tradičnú výhodu domáceho prostredia, keďže na domovskom stánku bílych Andelov prebieha rekonštrukcia trávnika. Zápas sa tak odohrá na štadióne ViOn-u Zlaté Moravce, kde Trnavčania tradične hrávajú svoje zápasy v prípade, že nemôžu hrať na domácom trávniku. Spartak hral v Moravciach napríklad zápasy Európskej ligy proti škótskemu St. Johnstone či proti PAOKu Solún. Zverenci trénera Miroslava Karhana zahájili jarnú časť sezóny stretnutím proti Michalovciam, ktoré, takisto v azyle, na popradskom štadióne dokázali červeno-čírnych poraziť 2:0. Spartak bude mať tak čo naprávať, no naše mladé mužstvo môže hrať uvoľnene a navyše, po domácom zápase so Žilinou aj so zdvihnutým sebavedomím. Trnavčania napriek výsledku v Poprade herne neprepadli, doplatili sa však na nepremienanie príležitostí a dá sa predpokladať, že Karhan trochu premieša zajtrajšou zostavou. 
Spartak vymenil pred jarným výkopom kapitána, keď Mikovič posunul pásku Greššákovi. Defenzívny stredový hráč z Liptova však v prvom kole nenastúpil pre zranenie, rovnako ako Kerlon či Anton Sloboda. V zajtrajšom zápase sa dá očakávať v základnej zostave debut zaujímavej zimnej posily Kubilaya Yilmaza, ktorého sme mali možnosť vidieť aj vo vzájomnom prípravnom zápase v zimnej príprave. Spomenutý zápas sme prehrali 0:2, no maše mužstvo hralo v improvizovanom zložení a zajtrajšok bude diametrálne odlišný. Vzájomný zápas bude zároveň duelom dvoch pravdepodobne najlepších brankárov vo Fortuna lige, Adam Jakubech i náš kapitán Michal Šulla sa nedávno spoločne predstavili premiérovo aj v drese národného tímu, keď si podelil polčasy v zápase s Ugandou. 

Predpokladaná zostava Spartaka Trnava
Jakubech - Čögley, Greššák, Godál, Janso - Bello, Tóth - Mikovič, Halilovič, Čonka - Kubilay Yilmaz

VIZITKA KLUBU
Rok založenia: 1923
Štadión: City Aréna – Štadión Antona Malatínskeho
Kapacita:19 200 divákov
Prezident klubu: Dušan Keketi st.
Generálny manažér: Pavel Hoftych
PR a Event manažér: PhDr. Marek Ondrejka
Sekretár klubu: Ivan Minarčíny
Športový riaditeľ mládeže: Marián Hýbela
Marketingový manažér a manažér mládeže: Marián Černý

REALIZAČNÝ TÍM A- MUŽSTVA:
Tréner: Miroslav Karhan
Asistent trénera: Ivan Vrabec
Tréner brankárov: Pavol Kamesch
Kondičný tréner: Dávid Moravec
Vedúci mužstva: Ivan Minarčíny
LekáriMUDr. Viliam Vadrna, MUDr. František Rigo
Maséri
: Mário Prelovský, Patrik Gogolák
Kustód: Martin Bohunický


SÚPISKA A-MUŽSTVA:
Brankári: Adam Jakubech, Matej Strapák, Martin Vantruba
Obrancovia: Matúš Čonka, Denis Horník, Matej Oravec, Boris Godál, Filip Deket, Lukáš Greššák, Peter Čögley, Andrej Kadlec, Oliver Janso
Stredoví hráči: Martin Košťál, Martin Mikovič, Erik Jirka, Kerlon, Ivan Schranz, Emir Halilovič, Babatounde Bello, Lukáš Mihálik, Anton Sloboda
Útočníci:  Robert Tambe, Daniel Dubec, Kubilay Yilmaz

ZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY
Posledných päť vzájomných zápasov:
24.09.2016 FK Senica - Spartak Trnava 0:1 (Bello)
09.04.2016 Spartak Trnava – FK Senica 2:0  (2 x Mikovič)
31.10.2015 Spartak Trnava – FK Senica 0:1 (Kalabiška)
09.08.2015 FK Senica – Spartak Trnava 0:0
17.05.2015 Spartak Trnava – FK Senica 4:2 (Cléber 2, Mikovič 2– Kalabiška, Pillár)

HEAD2HEAD
Už v úvode sme spomínali, že tento duel bude zároveň duelom dvoch reprezentačných brankárov. Ale keďže sme sa na ich súboj sústredili už v jesennej časti, dnes si do rubriky vyberáme dvoch stredových hráčov, ktorí môžu byť veľmi podstatní pre prechod do ofenzívnej fázy hry na oboch stranách ihriska. Český stredový hráč Miloš Kratochvíl patril už v jesennej časti medzi opory v našom mužstve a napriek nepriaznivým výsledkom bol 21-ročný hráč Plzne svetlým zjavom v senickom drese. Mládežnícky reprezentant našich západných susedov síce nevyniká gólovými štatistikami, no je veľmi dôležitým článkom senickej hry. Dalo by sa povedať, že prebral úlohy Jakuba Hromadu, ktorý bol platný rovnako v defenzíve ako i v ofenzíve nášho mužstva. Kratochvíl takisto pôsobí na veľkom priestore, navyše na jeseň neraz dokázal, že vie byť nebezpečný aj vo finálnej fáze. Presadil sa napríklad v Prešove, či získal pre mužstvo penaltu v domácom zápase s AS Trenčín. Na druhej strane by sa mohol na rovnakom poste a s podobnými úlohami predstaviť žilinský odchovanec Babatounde Bello. Beninský reprezentant pôsobí na Slovensku už od útleho veku a najvýraznejšiu stopu zanechal práve v žlto-zelenom drese, v ktorom sa predstavil aj v skupinovej fáze Champions league. Po pôsobení v Čechách sa minulý rok vrátil na Slovensko a v drese trnavského Spartaka už stihol rozhodnúť náš jesenný vzájomný zápas. 27 - ročný stredový hráč sa síce v úvodnom zápase proti Michalovciam nepredstavil v zostave Spartaka, ale myslíme si, že tréner Karhan siahne po zmenách a jednou z nich môže byť práve zaradenie tohto kreatívneho Afričana do stredovej formácie. Či to tak bude a ktorý z týchto dvoch šikovných stredových hráčov bude pre svoje mužstvo podstatným faktorom v honbe za tromi bodmi sa dozvieme zajtra.

Stretnutie Spartak Trnava - FK Senica sa hrá zajtra, 25.2.2017 o 17:00 v Zlatých Moravciach a rozhoduje ho trojica Ladislav Prešinský, Roman Slyško, Dušan Hrčka.  
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu