Tlačová konferencia FK Senica pred jarnou časťou Fortuna ligy

Tlačová konferencia FK Senica pred jarnou časťou Fortuna ligy

14.02.2017 | Klub

Prečítajte si, čo zaznelo na tradičnom stretnutí s novinármi pred úvodným zápasom so Žilinou

Dnes sa uskutočnila tradičná tlačová konferencia pred začiatkom jarnej časti Fortuna ligy. Klub dnes reprezentovali hlavný tréner A - mužstva Miroslav Mentel, kapitán A - tímu Michal Šulla a PR manažér Filip Holec
"Generálny manažér klubu Pavol Michalica má práve dnes naplánované rokovanie s potenciálnym investorom. Podľa jeho slov sú rokovania v celkom pokročilej fáze, rokuje sa s viac ako jedným záujemcom. Jeden zo záujemcov je zahraničný, ako aj zaznelo v médiach, jeden záujemca je z Blízkeho východu. Ako bolo spomenuté skôr, medzi záujemcami je minoritný vlastník klubu Premier League. My všetci v klube dúfame, že tie rokovania sa dotiahnú do úspešného konca čo najskôr a že Senica bude aj naďalej na futbalovej mape Slovenska. Po tom, čo tu vybudoval pán Levársky za posledné roky, Senica určite do ligy patrí. Stačí sa pozrieť okolo seba, dnes už môžeme povedať, že Senica je klub so zázemím a myslím si, že patrí aj tradíciou do slovenskej ligy," povedal na úvod stretnutia s médiami PR manažér klubu. 

Miroslav Mentel následne zhrnul aj priebeh zimnej prípravy: "Táto zimná príprava bola veľmi špecifická, bolo to skôr hľadanie sa v čase a v priestore, pretože po jeseni nastal príliš veľký odliv hráčov z klubu a káder sa nám zmenšil tak, že sme od začiatku prípravy robili skladačku. Pokiaľ sa nám podarí dotiahnuť to, na čom sa pracuje, tak to možno bude pre jarnú časť aj zaujímavé mužstvo. Ak sa dáme dokopy, tak budeme také mladé pušky, ktoré budú hrýzť tak od piateho kola, pretože na začiatku to bude ešte veľká nezohratosť. Ak sa naozaj podarí sfinalizovať veci, na ktorých sa pracujú, myslím si, že to môže byť aj pre divákov veľmi zaujímavé mužstvo. Chcel by som sa aj preto poďakovať niektorým silnejším slovenským a českým mužstvám, ktoré Senici v tejto fáze pomohli formou hosťovaní hráčov, pretože aj vďaka nim môžeme naozaj tento ligový ročník odohrať so cťou. I keď títo hráči sú mladí, tak určite budú zaujímaví a majú potenciál smerom do budúcna. Čo sa týka niektorých z nich, myslím, že o nich budeme ešte počuť aj v rámci reprezentačných výberov. V príprave sme mali naozaj málo hráčov, a ak by sme si nepomohli hráčmi na skúške, možno by nás bolo desať - jedenásť, čiže tam sa nedá veľmi hovoriť o príprave, ale skôr o skladaní mužstva pre jarnú časť Fortuna ligy," uzavrel tému zimnej prípravy hlavný kouč Záhorákov. 

Slovo následne dostal aj kapitán mužstva , Michal Šulla: "My hráči sme tú prípravu vnímali ako každú inú. Pripravovali sme sa v domácich podmienkach, ktoré sú v Senici naozaj na výbornej úrovni. Špeciálne nafukovacia hala je výborná vec, trénovali sme v suchu a teple. Vymenilo sa tu naozaj veľmi veľa hráčov, každý zápas sme odohrali prakticky v inej zostave. Verím však, že sa dotiahnu spomínané veci dokonca a všetko do seba zapadne tak, aby sme neboli v lige len do počtu. Ako kapitán som komunikoval s generálnym manažérom klubu a viem, že sa stále rokuje. Sme v štádiu čakanie, v kabíne je to síce na každodennom poriadku,  ale už sa to naozaj snažíme aj obracať na humor a veríme, že to všetko dobre dopadne a dotiahne sa to zdarného konca. Ako Seničanovi mi je to ľúto, za tie roky sa toho veľa vybudovalo a keby to malo len tak padnúť, bola by to veľká škoda,"  doplnil na margo aktuálnej situácie v klube čerstvý slovenský reprezentant. 

Pozrite si záznam tlačovej konferencie z dielne TV SEN

Zároveň si môžete pozrieť či prečítať reportáž vo viacerých slovenských médiach (RTVS, TA3, Denník Šport, MY - Záhorácke noviny, TV Sen, ...)

Aktuálny káder FK Senica:
Brankári: Michal Šulla, František Plach, Martin Junas, Matej Vajs 
Obrancovia: Igor Gonchar, Adam Pajer, Róbert Pillár, Martin Červeňák
Stredoví hráči: Boris Bališ, Tomáš Brigant, Viktor Miklós, Adrián Kopičár, Luboš Hušek, Filip Blažek, Miloš Kratochvíl, Jakub Krč
Útočníci: Daniel Turyna, Ondřej Šašinka, Alan Kováč, Matej Kosorin

Príchody do mužstva: 
Tomáš Brigant (Zbrojovka Brno, hosťovanie), Boris Bališ (Spartak Trnava, hosťovanie), Viktor Miklós (Ceglédi SE, prestup), Ondřej Šašinka (Baník Ostrava, hosťovanie), Adam Pajer (FK Mladá Boleslav, hosťovanie), Alan Kováč (DAC Dunajská Streda, hosťovanie), Jakub K, Matej Kosorin (ŠKF Sereď, návrat z hosťovania) v štádiu riešenia je ešte príchod ďalších hráčov z dvoch slovenských popredných klubov a príchod Michala Ranka, ktorý naposledy pôsobil v Zlatých Moravciach. 


Odchody:
Jakub Kosorin, Benjamin Száraz (DAC Dunajská Streda), David Březina (AC Sparta Praha, návrat z hosťovania), Samuel Mráz (MŠK Žilina), Viktor Jedinák (ŽP Šport Podbrezová), José Pirulo, Weriton, Guille, Alberto Delgado, Paul Quaye, Richie Ebwelle, Pedro Astray (všetci ukončenie zmluvy).

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Filip Černák hráčom FK Senica

Filip Černák hráčom FK Senica

16.7. | Redakce
Druhou posilou do defenzívy Jakub Nemec

Druhou posilou do defenzívy Jakub Nemec

15.7. | Redakce
Prvou letnou posilou klubu Tomáš Šalata

Prvou letnou posilou klubu Tomáš Šalata

15.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu