Prinášame rozsiahle zhodnotenie zápasov mládeže za uplynulý týždeň

29.10.2016 | Filip Holec

Na programe boli aj mnohé predohrávky, ktoré nájdete v kompletnom prehľade zápasov našej Akadémie

U19
1. liga st. dorastu
FK Senica - Dukla Banská Bystrica   0:1 (0:1)
Zostava:
Kirka - Ducar, Krišák, Vígľaš, Zaťko - Kovaľ, Blažek (68. Varga), Fronc - Vida (73. Reľovský), Lepieš, Jedinák

Patrik Lipnický:
„Zápas nám nevyšiel po žiadnej stránke, predzápasové pozitívne odhodlanie ostalo len v šatni. Počas celého zápasu nám chýbala lepšia ponuková činnosť, pri práci s loptou sme pôsobili nervóznym dojmom, strácali sme ľahké lopty, chýbala nám väčšia túžba popasovať s nepriaznivým vývojom zápasu a zabojovať o lepší výsledok. Individuálne výkony hráčov boli len priemerné až podpriemerné, z čoho prevláda veľké sklamanie, pretože v tréningovom procese sa snažíme o úplne iný herný prejav ako sme predviedli.”

Spartak Trnava - FK Senica   3:2 (2:1)
Góly:
Jedinák, Reľovský
Zostava: Kolena - Ducar, Vígľaš, Krišák, Zaťko - Fronc, Lepieš (76. Martišiak), Jedinák - Vida, Reľovský (86. Varga), Kovaľ

Patrik Lipnický: „V bojovnom zápase na nerovnom teréne sme síce mali slabší úvod, keď sme súpera pustili do dvojgólového vedenia, postupne sme sa však zlepšovali, pôsobili sme futbalovejším dojmom a mali herne navrch. Vo fáze, keď sa nám podarilo vyrovnať a mali zápas pod kontrolou, sme domácim umožnili streliť lacný gól, na ktorý sme už nedokázali odpovedať. Za predvedený výkon sme si prehrať nezaslúžili, avšak rozhodli individuálne fyzické predpoklady a efektívnosť v zakončení súperovho útočníka, ktorý nám strelil všetky tri góly.“

U17
1. liga ml. dorastu
FK Senica - MFK Zemplín Michalovce   1:1 (0:0)
Gól:
Martišiak (11m)

Zostava: Vajs - Kučera, Žitný, Rosa, Vajda - Štefanka, Mader - Bašista, Želonka, Závodský - Martišiak

Pavol Gregora: "Sme mierne sklamaní, pretože sme v tomto zápase chceli vyhrať. Traja až štyria naši hráči hrali so sebazaprením, čo oceňujem. Makali sme a dreli celý zápas, no napriek tomu sme v nadstavenom čase prišli o víťazstvo. Naši hráči ukázali charakter, boli odvážni a v druhom polčase sme pridali aj na kreatívnosti. Sme radi, že v každom okamihu zápasu naši hráči (počnúc brankárom) pri hre, keď sme mali loptu preukazovali útočnú mentalitu a cielene sa snažili riešiť herné situácie konštruktívne a efektívne. Môže nás mrzieť, že sme nevyužili ďalšie naozaj dobré gólové situácie na strelenie druhého gólu."

Predohrávka - štvrtok 27.10.

FC Spartak Trnava - FK Senica   1:0 (1:0)

U16
FK Senica - MFK Zemplín Michalovce   4:0 (2:0)
Góly: Mach 2, Javorský, Belica

Zostava: Gurega - Mihál, Orság (47. F. Zelníček), Javorský, Krišica (74. Belica) - Hoško - Zelníček, P. Jedinák (63. Milenky) - Želonka, Meliš (63. Mach), Giľák

Ján Krupa: Úvodných desať minút sme nezačali podľa našich predstáv, súper sa dostal do dvoch vyložených šancí. Po týchto príležitostiach sme začali dominovať na lopte, vypracovali sme si množstvo tutových gólových príležitostí z ktorých sme premenili len dve. Po zmene strán sme pokračovali v našej dobrej kombinačnej hre. Súpera sme prekonávali dobrými kolmými prihrávkami za obranu, s ktorými mali hostia veľké problémy. Chlapci podali opäť výborné individuálne herné výkony. Teší ma, že sme hrali dobre herne aj v ofenzíve a konečne výborne v defenzíve. Mrzí ma len, že výsledok bol 4:0 a nie minimálne raz tak väčší, pretože sme zahodili množstvo vyložených gólových príležitostí. Preto musíme v tréningovom procese popracovať na finálnej fáze hry.“

FC Spartak Trnava - FK Senica   4:3 (0:2)
Góly:
P. Jedinák 2, Meliš

U15

1. liga st. žiakov
DAC Dunajská Streda - FK Senica   0:3 (0:2)

Góly: J. Buchel, Vyletel, F. Buchel

Zostava: Chropovský - Bocko (62. Roman), Šúrek, Halaj, Plott - Hlaváč, Vyletel (65. Römer), J. Buchel - F. Buchel, Liška (62. Bevelaqua), Fila (54. Rampáček)

Eduard Vilčinský„Začiatok zápasu nám nevyšiel podľa predstáv, hrali sme hlboko bez adekvátnej ponuky a ľahko sme kazili prvé prihrávky po zisku lopty. Po nebezpečných situáciách súpera, ktorý hrozil po štandardkách, sme zhruba od 20 minúty prebrali iniciatívu, zlepšili pohyb a zrýchlili hru. Výsledkom boli výborné kolmé lopty, náznaky šancí a následne aj gól. Ten nám veľmi pomohol a do polčasu sme pridali ešte druhý. V 2. polčase sme jednoznačne dominovali, boli sme pokojní a konštruktívni smerom zozadu a veľmi nebezpeční smerom dopredu. Pridali sme ešte tretí gól a nepremenili ďalšie dobré gólové šance. Podali sme kvalitné individuálne herné výkony a ako družstvo sme podali kompaktný výkon. Teší nás neustály progres hráčov v jednotlivých fázach a herných situáciách, zdravá konkurencia v tíme aj narastajúca kvalita hry družstva. Výsledky sú pre nás veľkou motiváciou do ďalšieho napredovania.“

Predohrávka - piatok 28.10.
FK Senica - FKM Karlova Ves   3:0 (1:0)
Góly:
Liška 3

U14
1. liga st . žiakov
DAC Dunajská Streda - FK Senica   2:0 (0:0)
Zostava
: Odráška - Mach (62. Vizváry), Kudla, Kujovský, Jankovič - Czikora, Halabrín (36. Mangera), Koprna (46. Bogdalík) - Čmarada (36. Knap), Vrablic, Hanáček

Jozef Uhlár: “O bodovací výsledok sme sa v Dunajskej Strede pripravili sami 2-minútovou nekoncentráciou, keď súper využil naše zaváhanie pri rohovom kope v 58. minúte - 1:0 a po individuálnom prieniku útočníka domácich nešťastne tečoval jeho strelu Kujovský do vlastnej bránky v 60. minúte - 2:0. Aj keď domáci pôsobili futbalovejším dojmom, okrem silného druho-polčasového tlaku si prakticky čisté gólové šance nevytvorili. Ktovie ako by sa zápas vyvíjal, ak by v 1. polčase Čmarada premenil tutovku (sám pred brankárom) a za stavu 0:0 v 51. mimúte premenil Vrablic svoje sólo z polovice ihriska. Hrá sa však na góly a nie na keby...”

FK Senica - FKM Karlova Ves   2:2 (0:0)
Góly: Hanáček (11m), Vrablic
Zostava: Opalek - Mach (60. Vizváry), Kudla, Čech (40. Jankovič), Kujovský - Czikora (55. Prelec), Mangera, Koprna (40. Piroha) - Bogdalík (40. Hačko), Vrablic, Hanáček

Jozef Uhlár: „Do zápasu sme vstúpili vynikajúco, keď už po 20. sekundách Koprna trafil strelou z diaľky brvno, neskôr Mangera hlavičkoval z dobrej pozícii vedľa. Aktívnou hrou sme súpera nútili k chybám. Tá prišla v 9. minúte, keď obranca hostí fauloval v 16-ke Vrablica a pokutový kop bezpečne premenil Hanáček - 1:0. Dobre sme kombinovali, hostí sme do žiadnej šance nepustili, naopak Bogdalík vysunul Vrablica, ktorý nezaváhal - 2:0. Tesne pred polčasom Mangera nastrelil žrď. Do 2. polčasu sme však vstúpili katastrofálne. Hostí naštartoval vlastný gól Čecha, za ktorý by sa nemusel  hanbiť ani "frajer na záver" - 2:1. Prestali sme prakticky hrať, nepomohlo ani striedanie a po ďalšej našej chybe súper vyrovnal na konečných 2:2. Z výkonu v 2. polčase som sklamaný...“

Čermák - Bojnaský, Vyletel, Hološka - Bíly, Škodáček - Macho, Barcaj;
Kadlečík - Sedláček, Kubinský, Jurka, Kudláč, Ladislav, Jedináková, Štefík, Horák, Surový, Režnák

Rudolf Bíly:
„Na zápas proti chlapcom z Nitry sme sa tešili, nakoľko sme vedeli, že nás čaká technicky vyspelé mužstvo. Do zápasu sme vstúpili aktívne, i keď hneď v prvej minúte sme inkasovali gól z penalty. Chlapci sa postupným útokom snažili kombinovať a vytvárali si postupne i územnú prevahu a niekoľko sľubných gólových príležitostí. Opäť sme prepadli vo finalizácii zakončenia a súper nás trestal z každej individuálnej chybičky. Cez polčasovú prestávku sme chlapcov nabádali k ešte väčšej aktivite v útočnej zóne a hlavne dôraze pred súperovou bránou. Druhý polčas sa odohrával v strede ihriska, kde už tempo hry opadlo. Zápas sme nakoniec výsledkovo nezvládli, i keď si myslím, že to bolo vyrovnané stretnutie, kde súper dokázal využiť skoro každú našu chybu. Teší ma výkon v prvom polčase a trápi prístup v druhom!!!“