PREVIEW: Zaostrené na nášho najbližšieho súpera

PREVIEW: Zaostrené na nášho najbližšieho súpera

14.10.2016 | Filip Holec

V nedeľu sa pred televíznymi kamerami novej TV213 predstavíme na Pasienkoch

V nedeľu nastúpi naše mužstvo po dlhšom čase na pôde Slovana Bratislava. Predchádzajúce tri vzájomné zápasy s naším vicemajstrom sme totiž odohrali na domácej pôde a v úvodnom zápase aktuálneho ročníka sme boli belasým viac ako vyrovnaným súperom. Zápas sme prehrali najtesnejším rozdielom 0:1 po góle Soumaha, náš výkon však bol futbalovejší a kvalitnejší ako výkon nášho súpera v prvom kole. V oboch tímoch však odvtedy nastali celkom výrazné zmeny. Proti sebe sa predstavia tímy, ktoré ako jediné v tomto ligovom ročníku vymenili trénerov. Naše mužstvo vedie ako hlavný Miroslav Mentel a do realizačného tímu bol doplnený Vojtech Žitný (ten je mimochodom bývalým hráčom Slovana Bratislava). Nášho nedeľného súpera prebral po neúspešnej cyperskej anabáze Nikiho Papavasilioua srbský kouč Ivan Vukomanović. Rodák z Belehradu má za sebou bohatú hráčsku kariéru, pôsobil v Girondins Bordeaux, Diname Moskva či v belgickom Lokerene a Antverpách. Práve v Belgicku začal svoju trénersku kariéru, keď v Standarde Liége pôsobil najprv ako asistent a neskôr ako hlavný tréner. Po príchode nového kouča Slovan posilnil srbský útočník Aleksandar Čavrić a stopér Michaloviec Vernon De Marco, ktorý si v uplynulom ročníku Fortuna ligy spravil na Slovensku veľmi slušné meno. Dvojica posíl by mala byť na zápas so Senicou k dispozícii, to sa však nedá povedať o Milanovi Rundićovi, ktorý sa zotavuje po vážnom zranení kolena, Vukomanović nebude mať k dispozícii ani krajana Borisa Sekulića, otázny je štart Savičevića, ktorý mal zlomenú ruku a o štarte Tamása Priskina sa rozhodne zrejme na poslednú chvílu. Vukomanović v zápase s Michalovcami upravil útočný herný systém Slovanu na 3-5-2, kedy výrazne využíval Františka Kubíka, v defenzíve však štandardne bránil vo štvorčlennej obrane. Svedčí to najmä o tom, že pod srbským koučom dokážu belasí rýchlejšie a efektívnejšie prepínať medzi bránením a útočením. Ak dokážeme využiť medzery Slovana práve v prechodovej fáze, kde sa môže ešte prejaviť určitá nesúhra pod novým trénerom, na Pasienkoch vôbec nemusíme byť bez šance. Zdravotný stav nášho tímu sa postupne lepší, tréneri však stále nemôžu počítať so službami dlhodobejšie zranených HušekaVargom, zo zranenia sa nevystrábil ani hrotový útočník Guille.

VIZITKA KLUBU
Rok založenia: 1919
Štadión: Pasienky
Kapacita: 11591
Prezident klubu: Ivan KMOTRÍK
Viceprezidenti: Petr KAŠPAR, Ivan KMOTRÍK ml. 
Športovo - marketingový  riaditeľ: Richard TRUTZ
PR riaditeľ: Tomáš STRAKA
Technicko – investičný riaditeľ: Zdeno ROMAN
Športový riaditeľ mládeže: Jozef VALOVIČ
Riaditeľka medzinárodných vzťahov: Judit MIKLÓSOVÁ
Hlavný skaut: Pavol HOLEŠČÁK ml.
Koordinátor pre styk s fanúšikmi: Stanislav KRAMARIČ

REALIZAČNÝ TÍM A- MUŽSTVA:
Tréner: Ivan VUKOMANOVIĆ
Asistent trénera: Vladimír RADENKOVIĆ
Tréner brankárov: Pavol HRNČIARIK
Kondiční tréneri: Xavier de SOUZA SIMOES, Martin KOJNOK
Vedúci mužstva: Ján ŠVEHLÍK
Lekár:Ján GRŇA
Fyzioterapeuti:
Lukáš HAČKULIČ, Štefan SZILÁGYI
Maséri
: Viliam KALMAN, Marek KOŠÁŇ
Kustód: Ján BENIAK, Peter PAVLOVIČ, Peter PAULICKÝSÚPISKA A-MUŽSTVA:
Brankári: Ján Mucha, Martin Krnáč, Dominik Greiff
Obrancovia: Samuel Antálek, Lorenzo Burnet, Ruben Ligeon, Kornel Saláta, Boris Sekulič, Vernon De Marco Morlacchi, Milan Rundić, Juraj Kotula, Vasileos Pliatsikas, Adam Laczkó
Stredoví hráči: Joeri De Kamps, František Kubík, Filip Oršula, Mitchel Schett, Vukan Savičević, Granwald Scott, Samuel Šefčík, Seydouba Soumah, Lesley De Sa, Cléber Nascimento Da Silva
Útočníci
: Aleksandar Čavrić, Patrik Pinte, Tamás PriskinZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY
:
Posledných päť vzájomných zápasov:
18.7.2016 FK Senica – ŠK Slovan 0:1
17.4.2016 FK Senica - ŠK Slovan 1:3
15.3.2016 FK Senica – ŠK Slovan 1:1 (3:4pk) Slovnaft cup
7.11.2015 ŠK Slovan – FK Senica 2:1
15.8.2015 FK Senica – ŠK Slovan 1:1

STRELCI V NAJVYŠŠEJ SÚŤAŽI

Góly Senice - 21: Smetana 3, Kóňa 2, Diviš 2, Gorosito 2, Piroska 2, Blackburn 2, Kalabiška 2, Mráz 2, Ďurica, Diarrassouba, Pillár, Leško.

Góly Slovana – 46: Soumah 4, Šebo 3, , Fořt 3, Zreľák 3, Saláta 3, Masaryk 2, Halenár 2, Guédé 2, Grendel 2, Vittek 2, Milinkovič 2, Mészáros 2, Kozák, Sylvestr, Breznaník, Slovák, Božič, Táborský, Smetana, Kolčák, Kladrubský, Peltier, Čikoš, Gorosito, Priskin, Crnkič, vlastný (Kroupa), vlastný (Gorosito).


HLASY OD SÚPERA:
Slovanisti budú môcť podľa posledných informácií počítať aj s maďarským reprezentantom Tamásom Priskinom, ktorý už naplno zaberal s mužstvom. Skúsený zakončovateľ k nášmu vzájomnému zápasu pre stranku Slovana povedal: Bolo by dobré, ak by som znovu dvakát skóroval. Ideálne by bolo, keby sme tentoraz žiadny gól neinkasovali a vyhrali tak aspoň 2:0. Pod to by som sa pokojne podpísal. Vždy očakávam od zápasu tri body a ani teraz tomu nie je inak. Určite to nebude jednoduchý duel, no urobíme všetko pre to, aby sme vyhrali."HEAD 2 HEAD:
Po zmene trénera v drese Slovana výrazne pookrial holandský defenzívny stredopoliar Joeri De Kamps, ktorý je dôležitým článkom mužstva práve pri prepínaní z defenzívy do ofenzívy a od jeho výkony často závisí výkon celého mužstva. De Kamps bol v uplynulých kolách hráčom s najväčším počtom vyhratých obranných súbojov a súbojov na zemi, čo z neho dlhodobo robí jedného z najlepších hráčov na svojej pozícii vo Fortuna lige. Na prvý pohľad môže byť nevýrazný, jeho význam pre mužstvo je však obrovský. V drese Senice môžeme rovnako hovoriť o českom stredovom hráčovi Milošovi Kratochvílovi, ktorého štatistiky v rovnakých parametroch sú veľmi podobné práve De Kampsovým. Oboch zdobí výborné odoberanie lopty, Kratochvíl má dokonca v štatistike úspešnosti súbojov nad Holanďanom navrch. Náš hráč dokáže byť platný aj ofenzívnej fáze, má slušné zakončenie a vzhľadom na jeho pozíciu si vie nájsť aj priestor na finálnu fázu. Na prvý pohľad to môže vyzerať ako súboj nenápadných futbalistov, obaja však často určujú ako bude vyzerať výkon celého mužstva. Z taktického hľadiska môže byť práve súboj De Kampsa s Kratochvílom určujúci pre vývoj zápasu. My pevne veríme, že väčšia aktivita a častejšie zapájanie sa do hry môže pomôcť práve Milošovi Kratochvílovi predčiť holandského Slovanistu a prispieť k dobrému výsledku nášho mužstva.

Zápas ŠK Slovan Bratislava - FK Senica má výkop v nedeľu o 17:30, stretnutie vysiela televízia TV213, ktorú je možné naladiť prostredníctvom satelitu a viac informácii, zároveň aj liveprenos bude k videní na www.213.sk. Stretnutie rozhoduje ako hlavný rozhodca Mário Vlk z Partizánskeho, na čiarach mu budú pomáhať Michal Tomčík a Peter Chládek. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu