Slovenská reprezentácia do 19 rokov suverénne postúpila do Elite round aj s trojicou našich hráčov

12.10.2016 | Filip Holec, Foto: SFZ/Michal Vengloš

Filip Blažek, Viktor Jedinák a Benjamín Száraz boli pri výborných výkonoch zverenca Milana Malatinského

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov sa dnes vrátila z úspešného turnaja prvej fázy kvalifikácie na Majstrovstvá Európy do 19 rokov v Poľsku.
Mladí Slováci postúpili do Elite round bez straty bodu a bez jediného inkasovaného gólu. Výbornými výkonmi sa podieľali na postupe aj Seničania Filip Blažek, Viktor Jedinák a Benjamín Száraz.

Zverenci trénera Milana Malatinského postupne porazili Severné Írsko 1:0, rovnakým výsledkom pokorili aj domácich Poliakov a včera zvíťazili s Macedónskom 2:0, keď na 2:0 zvyšoval práve Viktor Jedinák. Filip Blažek s Viktorom Jedinákom odohrali v úvodných dvoch zápasoch takmer plnú porciu minút (Viktor Jedinák bol dvakrát striedaný v nadstavenom čase), v treťom zápase s Macedónskom odchytal s čistým kontom celé stretnutie Benjamin Száraz, Filip Blažek oddychoval a Viktor Jedinák nastúpil v 57. minúte a strelil spomínaný druhý gól. Oba góly proti Macedóncom mali senický podpis, keďže skóre otváral náš odchovanec a hráč Sampdorie Janov, Denis Baumgartner.

Chlapcom k postupu gratulujeme a veľmi nás teší, že naši hráči zanechávajú v tejto vekovej kategórii pravidelne veľmi pozitívnu stopu. 19-ke budeme držať palce v ďalšej fáze a veríme, že sa dočkáme ďalších úspešných výsledkov!