Vyspovedali sme nášho pravého obrancu Igora Gončara

Vyspovedali sme nášho pravého obrancu Igora Gončara

29.08.2016 | Filip Holec

Ukrajinský futbalista bol jednou z našich prvých posíl v letnom prestupovom období a zatiaľ nechýbal v zostave ani v jednom ligovom zápase

Počas reprezentačnej prestávky sme položili niekoľko otázok nášmu pravému bekovi Igorovi Gončarovi, ktorý zatiaľ nechýbal v ani jedinom zápase Fortuna ligy v aktuálnom ročníku. Rodák z Černovíc odohral šesť zápasov v drese ukrajinského výberu do 21 rokov a pred prestupom do Senice pôsobil niekoľko rokov v drese Šachťoru Donetsk. 

Aké máš po úvodných kolách pocity z pôsobenia v Senici?
"Cítim sa dobre, ale nemožno povedať, že by som bol v takej forme, akú chcem mať. To nie. Mám ešte na čom pracovať."

Už si sa zabýval v meste?
"Mesto je príjemné, komfortné na bývanie. Jazyk sa podobá ukrajinčine a väčšine z toho, čo hovoria, rozumiem. Čo je však hlavné – sú tu podmienky pre napredovanie futbalistov."

Ako sa ti zatiaľ pozdáva slovenská liga?
"Tu sú v podstate všetky mužstvá rovnocenné, preto musím v každom zápase podať maximálny výkon. Videli sme, že Podbrezová bola na čele ligy, porazila Trenčín, potom sa Trenčín potrápil v Moravciach, ktoré sme my porazili a tak podobne. Liga je veľmi vyrovnaná." 

Dlhé roky si pôsobil v ukrajinskom veľkoklube Šachtar Doneck, skús nám priblížiť, ako funguje akadémia takéhoto veľkého klubu?
"V Šachťare som bol tri roky, hral som v družstvách Šachtar 3 a Šachtar U-21. V Akadémii Šachtara boli špecialisti z Holandska, Portugalska, Ukrajiny, ktorí už odmalička (od samých začiatkov) učia futbalistov techniku, teda prácu s loptou, trénujú prihrávky a tiež mladých futbalistov učia taktike."

Aké je pozadie tvojho prestupu do Senice?
"Túto informáciu mi oznámil môj agent Sergej Michajlovič. Povedal mi, že je príležitosť prejsť do slovenského klubu. Práve vtedy som rozmýšľal o možnostiach, ako po pôsobení v Goverle Užhorod pokračovať v kariére. Zostávalo mi ešte polroka do konca kontraktu so Šachtarom. No keď som zistil, že je možnosť zahrať si v najvyššej súťaži v zahraničí, rozhodol som sa pre tento variant. V Senici som prešiel výberom, od júna som odohral päť prípravných zápasov s mužstvami zo Slovenska, Česka, Rakúska. Napokon mi klub ponúkol kontrakt a zvyšok už poznáte sami."


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu