PREVIEW: Zaostrené na nášho najbližšieho súpera

PREVIEW: Zaostrené na nášho najbližšieho súpera

19.08.2016 | Filip Holec

V zajtrajšom zápase privítame v jarmočnej nálade Podbrezovú, ktorá dýcha na chrbát lídrovi zo Žiliny

Naše mužstvo sa dnes po troch týždňoch predstaví na domácej pôde. Posledný zápas pred senickými divákmi sme odohrali 30.7. keď sme porazili Zemplín Michalovce a konečne tak pretrhli negatívnu sériu bez víťazstva. Od tej doby naše mužstvo trikrát zvíťazilo, postupne na pôde Prešova, Zlatých Moraviec a naposledy pohárový zápas v Rosine. Mužstvo ukazuje jednoznačný progres a postupom času sa viac a viac zohráva. Bohužiaľ v zápase proti ViOnu sme prišli o dvoch hráčov. Hrotový útočník Guille zrejme nebude dnes trénerom k dispozícii, jeho zranenie členku však nie je až také vážne. Bohužiaľ to isté sa nedá povedať o Borjovi Docalovi. Ten si pri kľúčke v protipohybe vážne zranil koleno a magnetická rezonancia bohužiaľ potvrdila obavy. Španielsky krídelník bude absentovať dlhé mesiace. 

Náš dnešný súper má v aktuálnej sezóne takisto výbornú formu. Momentálne sa zverenci trénera Mareka Fabuľu nachádzajú na 2.mieste ligového pelotónu a dokázali zdolať majstra z Trenčína i bratislavský Slovan. Martin Kuciak v bráne Železiarov navyše naposledy inkasoval v lige ešte v úvodnom zápase so Spartakom Trnava. Odvtedy drží podbrezovské mužstvo nepriestrelnosť dlhých 486 minút. Aj keď hrala Podbrezová len jediný zápas na pôde súpera, momentálne je tímom s druhou najlepšou formou v lige, lepší sú len Žilinčania. Na našom štadióne sa preto máme na čo tešiť, keďže oba tímy momentálne patria k tomu najlepšiemu, čo domáca súťaž ponúka. Netreba ani pripomínať, že posledné dva zápasy sme prehrali s Podbrezovou rozdielom jediného gólu a v oboch prípadoch máme čo Železiarom vracať. Najprv sme v úvodnom jarnom zápase inkasovali gól v 97. minúte a navyše sme zásluhou viacerých nešetrných zákrokov prišli o Jakuba Hromadu no a v poslednom domácom zápase sme inkasovali gól z jedinej strely Horehroncov medzi žrde. 

VIZITKA KLUBU
Rok založenia: 2006 (vznik FO ŽP Šport Podbrezová, po zlúčení mužstiev z Podbrezovej a Brezna)
Štadión: ZELPO arena
Kapacita: 4000 divákov
Prezident FO: Mgr. Július Kriváň
Viceprezidenti: Vratislav Greško, Ing. Vladimír Soták ml., Ing. Marián Kurčík
Riaditeľ ŽP Šport, a.s.: Ing. Jozef Marčok
Športový manažér FO: Paedr. Michal Budovec

Realizačný tím A-mužstva:
Tréner: Marek Fabuľa
Asistent trénera: Miroslav Guza
Tréner brankárov: Peter Boroš
Kondičný tréner: Andrej Caban
Vedúci mužstva: František Kunzo
Fyzioterapeut: Pavel Purdek
Masér: Jozef Chovanec

SÚPISKA A-MUŽSTVA
Brankári: Martin Kuciak, Patrik Lukáč, Branislav Pavol
Obrancovia: Lazar Djordjević, Jaroslav Kostelný, Matúš Turňa, Ľuboš Kupčík, Lukáš Migaľa, Daniel Magda, Ján Krivák
Záložníci: Míroslav Viazanko, Adam Lipčák, Dejan Peševski, Patrik Vajda, Michal Breznaník, Peter Szczepaniak, Matej Kochan, Kamil Kuzma, René Duda
Útočníci: Pavol Šafranko, Andrej Rendla, Bernadina Opoku

ZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY
14.3.2015
ŽP Šport Podbrezová – FK Senica 2:1
30.5.2015
FK Senica – ŽP Šport Pobdrezová  3:0
19.9.2015
FK Senica – ŽP Šport Podbrezová 3:1 
27.2.2016
ŽP Šport Podbrezová - FK Senica 1:0
7.5.2016
 FK Senica - ŽP Šport Podbrezová  0:1

HEAD2HEAD
Pri tvorení tejto rubriky prihliadame najmä na význam vybraných hráčov pre svoje mužstvo a ich adekvátny naprotivok v súperovom mužstve. Pred zajtrajším zápasom sme ani nachvíľu nezaváhali nad dvomi menami, ktoré sa objavia v Head2Head. José Pirulo a Pablo Podio. Dvaja hráči, ktorým koluje v žilách latinská krv. Dvaja stredoví hráči, ktorých význam pre svoje mužstvo je neodškriepiteľní. V prípade Josého Pirula je jeho prínos pre FK Senica badateľný od prvého ligového zápasu so Slovanom. Práve senický hráč s číslom 8 je typom hráča, pre ktorého sa oplatí divákom navštevovať štadión. Pirulo vyniká individuálnou technikou, využíva netradičné riešenia situáciu, vie tvoriť a vie i zakončovať. Ak bude jeho prínos v hre ešte výraznejší, môže sa zaradiť k objavom nového ročníka Fortuna ligy. Jeho schopnosť meniť tempo hry, či využiť moment prekvapenia na skrytú prihrávku môže naplno vyniknúť práve proti kompaktnej obrane, ktorá nás zajtra čaká. 
Na opačnej strane bude hru tvoriť argentínsky hráč Pablo Podio. Messiho krajan je v Podbrezovej už od roku 2008, prakticky od začiatku svojej seniorskej kariéry. Dodnes je možno veľmi nedoceneným futbalistom, pretože takmer každá jedna štandardná situácia, ktorú tento ľavonohý futbalista kope znamená nebezpečenstvo pre súperovu bránku. Posledné dva góly, ktoré sme od Železiarov inkasovali nesú práve Podiov podpis, keďže na Rendlov víťazný gól v Senici asistoval a na domácej pôde sám rozhodol. Jeho kvality v technike netreba špeciálne približovať, predurčuje ho k tomu jeho pôvod. Kľučovým momentom zajtrajšieho zápasu bude sa vyrovnať s jeho nebezpečnými štandardnými situáciami, ale najmä využiť naše prednosti a tie by mal dirigiovať práve Pirulo.
Či bude úspešnejší Španiel, alebo Argentinec sa môžete presvedčiť osobne už zajtra na našom štadióne. Stretnutie FK Senica - ŽP Šport Podbrezová má výkop o 19:00. Polčasovú prestávku spestrí aj súťaž generálneho partnera našej najvyššej súťaže, spoločnosti Fortuna, v ktorej môžete vyhrať až 15 000 EUR. Myslím, že pre všetko spomenuté sa naozaj oplatí zajtra prísť. 

Stretnutie rozhoduje trojica Dušan Sedlák, Juraj Lieskovský, Rastislav Žákech. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu