Vojtech Žitný ponúka obsiahle hodnotenie zápasu na ViOn-e, približuje tiež stav dvoch zranených

Vojtech Žitný ponúka obsiahle hodnotenie zápasu na ViOn-e, približuje tiež stav dvoch zranených

15.08.2016 | Filip Holec

Asistent trénera Mentela vyzdvihol výkony niektorých hráčov a pochválil mladé mužstvo, ktoré sa dokázalo popasovať s agresivitou domácich. Povedal nám tiež viac info o našom mladom stopérovi a priblížil nám pohľad na zajtrajší pohárový zápas v Rosine.

Sobotňajší zápas v Zlatých Moravciach nebol vôbec prechádzkou ružovou záhradou, domáci sa s nami nemaznali a naznačili, že doma budú pre každého súpera nepríjemným protivníkom. Komplexný pohľad na stretnutie nám dnes priniesol jeden z trénerov v realizačnom tíme FK Senica, Vojtech Žitný:
"Zápas v Moravciach nám ukázal, že sme ešte veľmi ďaleko od optima, najmä čo sa týka herného prejavu. Vzhľadom k priebehu zápasu, musím pochváliť mužstvo, že sa dokázalo vyrovnať s agresivitou súpera, pretože v zostave sme mali päť hráčov do 20 rokov, ktorí sa s tým vedeli veľmi dobre vysporiadať. Oveľa vyššiu kvalitu očakávame od Josého Pirula, práve v takýchto ťažkých zápasoch musí herne dominovať na lopte a ukázať, že práve on je ten kľúčový hráč udávajúci tempo zápasu. Osobitne by som vyzdvihol Michala Šullu a Alberta Delgada, ktorí predviedli nadštandardné výkony. V Albertovom prípade môžme hovoriť o tom, že sa konečne prispôsobuje slovenskej lige nasadením a prístupom a vtedy vyniká automaticky jeho španielska futbalovosť, ale smerom do ofenzívy musíme spoločne ešte doladiť riešenia niektorých herných situácií. Osobitne musím pochváliť aj Dana Turynu, ktorí musel nečakane naskočiť už v siedmej minúte zápasu. Svojou aktivitou, ochotou behať a ochotou ísť do osobných súbojov si vykoledoval odmenu v podobe víťazného gólu. Trochu viac čakám aj od Sama Mráza, ktorý by sa nemal báť hrať takéto zápasy. Vôbec mu nevyčítame straty lôpt v nebezpečnom priestore, práve naopak som rád, že prejde aj takýmito momentmi  a teraz bude len na ňom, kam ho ten zápas posunie. Otázka je či si to dokáže vyhodnotiť alebo naopak ostane zľaknutý a bude sa hľadať.

Množstvo ľudí po zápase zaujímal aj stav hráčov, ktorí museli nútene striedať, preto sme sa logicky spýtali ako to s Guillem a Borjom Docalom vyzerá deň po zápase: "Guille vyzerá trochu horšie, ako sme očakávali, čo znamená, že minimálna doba liečenia bude približne dva týždne. Povedal by som, že to bol na neho veľmi nepríjemný zákrok, ktorý ostal úplne bez povšimnutia hlavného rozhodcu. Môžem súhlasiť s tým, že ten zákrok nevidel, ale asistent rozhodcu ho videl veľmi jasne a bol to podľa mňa zákrok na minimálne žltú kartu a v zápase nebol ohodnotený ani ako nedovolený.
Borja Docal v protipohybe robil ťažkú kľučku, a to spôsobilo, že má pravdepodobne poškodený vnútorný väz v pravom kolene. Každopádne čakáme na korektnú diagnózu po magnetickej rezonancii, ktorú hráč absolvuje dnes."

V kádri A-mužstva sa na súpiske objavil mladý stredný obranca Martin Červeňák. Trénera Žitného sme poprosili, aby nám priblížil tohto hráča a predstavil ho fanúšikom: "Tina Červeňáka sme si vyhliadli v prešovskom doraste. Musím povedať, že od začiatku letnej prípravy dokazuje veľký potenciál nielen pracovitosťou ale aj schopnosťou rýchleho učenia sa. Dostáva sa do pozície, že budúcnosť senického futbalu môže patriť aj jemu, pretože je dobre stavaný, má kvalitu v hlavičkových súbojoch, má dobrý súboj na zemi a jeho kopacia technika je na dobrej úrovni. Smerom do ofenzívy ešte pracujeme na riešení situácií, ale z defenzívneho hľadiska má veľmi dobré čítanie hry. Ešte trochu popracujeme aj na prepínaní v hre a dovolím si tvrdiť, že bude veľmi príjemnym objavom senického mládežníckeho futbalu."

Zajtra nás čaká zápas Slovnaft Cupu na pôde štvrtoligovej Rosine, ktorá bude veľkou neznámou, s akými cieľmi ideme do tohto zápasu?
"Jednoznačným našim cieľom je tento zápas vyhrať, o tom nemôžeme ani diskutovať, ale prioritou je dať šancu ďalším hráčom. Ide najmä o zahraničných hráčov, ktorí prišli v pozícii, v ktorej mali byť lídrami našej kabíny, beriem ohľad na ich adaptáciu a práve takéto zápasy by im mali pomôcť adaptovať sa na slovenský futbal. To sa týka najmä Pedra Astraya a Paula Quaya, u ktorých chceme aby odohrali celý zápas."

Stretnutie Slovnaft Cupu v Rosine pri Žiline má výkop zajtra o 17:00, viac o našom súperovi nájdete v našom článku.
Zápas rozhodujú Peter Cvengroš, Mário Roszbeck a Martin Vician. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia zastavuje tréningový proces

Akadémia zastavuje tréningový proces

29.9. | Redakce
V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

V dohrávke 4.kola na Tehelnom poli

29.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu