Prípravné zápasy našej Akadémie hodnotia naši mládežnícki tréneri

04.08.2016 | Filip Holec

U19
Zbrojovka Brno - FK Senica 4:0 (1:0)
Zostava: Száraz (70. Kolena) - Mihál (45. Zaťko), F.Vígľaš (45. Mišák), Červenák (70. Šnirc), Ducár (45.Mikušek) - Fronc, Varga (65. Fila), Ravas  - Jenčík (60. Relovský), Almási (60. Baláž), Kovaľ

Patrik Lipnický: "S veľmi kvalitným súperom sme síce prehrali vyšším rozdielom, ale herne sme nesklamali. V zápase boli  fázy, keď sa v našom prejave objavoval slušný transfer z tréningového procesu a dokázali sme byť domácim vyrovnaným súperom. O výsledku  rozhodla naša slabá efektivita pri veľkých gólových príležitostiach, rovnako individuálne chyby a strata koncentrácie pri inkasovaných góloch v samom závere zápasu. Súper nás prevýšil hlavne v dynamickom prejave pri práci s loptou, to je činnosť, na ktorej musíme neustále detailne pracovať."

U17

Jihlava - FK Senica 0:2 (0:1)

Góly: Závodský, Galba

Zostava: Gurega, Kučera, Máder (41. Vajda), Rosa (41. Javorský), Štefanka, Martišiak, Závodský, Kuba (41. Mička), Bašista, Ratica (41. Zula), Galba

Pavol Gregora: "V prípravnom zápase proti kvalitnému súperovi z Česka sme sa snažili preniesť princípy a mechanizmy hry, ktorým sa venujeme v tréningovom procese. Páčila sa mi taktická disciplína hráčov v obrannej fáze hry, ale stále je tam priestor na zdokonaľovanie. Súpera sme v podstate  nepustili do vyloženej šance a boli sme kreatívnejší. V útočnej fáze hry a to najmä v zakončení útoku musíme byť ešte efektívnejší, pretože okrem strelených gólov sme mali 3 - 4 ďalšie vyložené šance.

U16
FK Senica - FK Hradec Králové 2:0 (0:0)
Góly:
50Želonka, 79. Milenky

Zostava: Vrzala (40. Gurega) - Parma, Žitný, Horniak, Krišica (40. Mihál) - F . Zelníček, Mach, Kuba (40. P. Jedinák) - Želonka (60. Belica) , L. Zelníček (40. Orság) , Giľák (40. Milenky)

Ján Krupa: "Odohrali sme ďalší kvalitný zápas s veľmi kvalitným mužstvom, ktoré bolo organizované v obranej fáze hry a futbalové v útočnej fáze hry. Obidve družstvá sa snažili o vysoký presing a riešiť herné situácie kombináciami. V prvom polčase sa nám darilo vychádzať z vysokého presingu súpera a hrať našu hru, založenú na veľkom množstve prihrávok a kolmej hre, avšak nedokázali sme sa dostávať do vyložených príležitostí a streliť gól. V druhom polčase sme sa snažili o presing v stredovej zóne ihriska, kde sme zachytávali kolmé prihrávky súpera a z dvoch rýchlych protiútokov sme strelili dva góly. Strácali sme však často loptu, nevedeli ju podržať a preto som nebol úplne spokojný. Treba uznať aj kvality súpera, ktorý bol technicky aj takticky na vysokej úrovni."

U15

FK Senica U15 - FK Zlin U15 3:0 (0:0), hralo sa 2x35min

Góly: 41. Liška, 61. Ligás, 67. Buchel Jakub

Zostava: Chropovský - Roman, Halaj, Jablonický, Gáth - Bocko, Hlávač, Vyletel - Fila, Liška, Hecht

Striedali: Plott, Buchel Jakub, LIgás, Romer

Eduard Vilčinský: "Vstup do zápasu sme mali kvalitný a boli sme aktívni. Po 15 minúte sa nám však nedarilo dobre riešiť pressingové situácie a ľahko sme strácali lopty, aj z dôvodu únavy. Po prestriedaní cez polčas sa však naša hra výrazne zlepšila, vypracovali sme si veľa šancí a boli dôrazní a dominantní v jednotlivých herných situáciach."

U14

Zbrojovka Brno - FK Senica  4:2 (1:1)
Góly:  Hanáček, Knap

Jozef Uhlár: "Domáci začali nátlakovou hrou, napádali nás už pri našej rozohrávke s čím sme mali problémy. Šancu domáceho útočníka zlikvidoval brankár Opálek, strelu z 20m zastavilo brvno. V 21 min. po nevinnej akcii strelou z uhla otvoril skóre HANÁČEK 0:1. Domáci zvýšili snahu o strelenie gólu, dobre kombinovali, čoho výsledkom bolo ďalšie brvno a v 27.min akciou stredom ihriska vyrovnali. V II. polčase domáci poslali na ihrisko komplet celú druhú jedenástku čo sa prejavilo v hre a aj v skóre. V 65. min akciou opäť stredom otočili skóre 2:1. ČMARADA po rohu vyrovnal na 2:2 v 68. min. V závere nám chýbali sily a domáci v posledných dvoch minútach a našich chybách /Odráška/ strelili 2 góly.Bol to zatiaľ najlepší súper v príprave a vyhral zaslúžene."

FK Senica - Fastav Zlín  1:2  (0:1)
Gól:
Knap

Zostava: Odráška (36.Opálek) - Prelec (36.Pukančík), Czikora, Kujovský (36.Morávek), Mach - Mangera (20.Halabrín), Piroha (27.Koprna)Knap- Bogdalík, Vrablic, Hanáček

Jozef Uhlár: V zápase so Zlínom sme doplatili na naše chyby v obrane a nepremienanie gólových príležitostí.

Hostia boli silnejší na lopte, lepšie kombinovali no gólové príležitosti sme im vlastne pripravili my. V 4.minúte hosťujúci útočník ľahko obohral obrancu Preleca a následný center si Czikora nešťastne kopol do vlastnej bránky. Šancu mal na vyrovnanie v 43. minúte Vrablic, no nepremenil pokutový kop. Bogdalíkova strela skončila v rukách brankára, no v 48.minúte sa pekne uvoľnil v 16 - tke Knap a vyrovnal na 1:1. Vrablic mohol streliť gól, no po samostatnom nájazde hosťujúci brankár jeho strelu zlikvidoval. V 61. minúte hostia potrestali chybu Macha na 1:2.