Predstavujeme Alaina Richarda Ebwelleho

Predstavujeme Alaina Richarda Ebwelleho

25.07.2016 | Filip Holec

Kamerunský krídelník je absolventom slávnej barcelonskej akadémie La Masia, v ktorej strávil sedem rokov

Ako sme už skôr v našich materiáloch avizovali, do nášho kádra pribudol 20-ročný rodák z Ebolowy v Kamerune, ktorý od roku 2007 pôsobil v drese katalánskeho gigantu, FC Barcelona.
Alain Richard Ebwelle, ako znie jeho celé meno, sa narodil 28.9.1995 a do La Masie prišiel vďaka projektu Nadácie Samuela Eto´oa, ktorý pôsobil práve v drese Blaugranas. Naša nová akvizícia nie je len jedným z mnohých produktov známej barcelonskej liahne talentov, ale práve naopak patril k hráčom, o ktorých sa už v mladom veku hovorilo ako o hráčoch s obrovským potenciálom (viac napríklad nájdete v tomto článku). Vo svojej poslednej sezóne v drese Barcelony pravidelne trénoval s prvým mužstvom a objavoval sa pravidelne na ihrisku v mládežníckej UEFA Youth league, ktorá je obdobou Champions league. Ebwelle bol, okrem iných, zverencom Tita Villanovu.

Sympatický mladý krídelník nám priblížil, aké bolo pôsobiť v slávnom klube: "Do Barcelony som prišiel v roku 2007 z nadácie môjho krajana Samuela Eto´oa a strávil som v La Masii sedem rokov. Bolo to niečo fantastické, neopísateľné. Akadémia je úžasná. Bolo skvelé sledovať hráčov ako Lionel Messi či Iniesta. Bola to skvelá skúsenosť."

Čo ťa doviedlo do Senice?
"Prišiel som sem, pretože si myslím, že tento klube buduje výborný projekt, ktorému naozaj verím."

Ako sa cítiš v našom meste?
"Zatiaľ je všetko v úplnom poriadku, cítim sa tu dobre, no som tu ešte len krátko ale verím, že si zvyknem veľmi rýchlo."

Čo vieš o slovenskom futbale?
"Viem, že je hlavne veľmi odlišný od toho španielskeho, no zároveň má veľmi dobrú úroveň, napokon aj reprezentácia má veľmi dobré výsledky."

Na záver dodal mladík z Kamerunu presvedčenie, že aj keď úvod nového ročníka mužstvu výsledkovo nevyšiel, sezóna sa ešte otočí k dobrému: "Napriek dvom prehrám viem, že máme veľmi dobrých hráčov, na to, aby sme zažili úspešnú sezónu. Ja, aj všetci ostatní robíme všetko preto, aby sme uspokojili našich fanúšikov."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

30.7. | Redakcia
Z Ružomberka vezieme cenný bod

Z Ružomberka vezieme cenný bod

24.7. | TASR, foto: TASR
Tlačová konferencia: Šustr -

Tlačová konferencia: Šustr - "Sme na začiatku nastúpenej cesty"

23.7. | Jozef Komorný

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu