Móda tetovania futbalistov aj v FK Senica

Móda tetovania futbalistov aj v FK Senica

02.01.2011 | Redakcia

201011-01Jedným z najrozšírenejších módnych trendov medzi futbalistami sú tetovania. V dnešnej dobe vari neexistuje kabína, v ktorej by nemal niektorý zo športovcov na svojom tele ani len drobnú maľbičku či nápis. Veľkým propagátorom novodobej módy bol David Beckham. Najskôr to boli mená jeho rodinných príslušníkov. Neskôr nasledovali ďalšie motívy. Inými šíriteľmi moderného umenia sú Djibrill Cissé či Marco Materazzi. U oboch by ste hľadali súvislejšiu plochu bez tetovania márne. Ich telá zdobia desiatky najrôznejších zobrazení. A čo napríklad Fernando Torres? Španielsky majster Európy i sveta má na predlaktí vypísané svoje meno. Na tom by nebolo nič neobvyklé, keby by ho útočník FC Liverpool nemal vytetované vo vymyslenom jazyku Elfov, ktorý prenikol medzi verejnosť vďaka Pánovi Prsťeňov – kultovej záležitosti J.R.R.R. Tolkiena.

 

Interesantný trend prenikol, pochopiteľne, aj medzi slovenských športovcov. V kabíne FK Senica nájdete medzi tetovaniami nejeden pútavý motív. Vari najviac návštev u umelcov nanášajúcich na pokožku špeciálny povrch má za sebou Juraj Križko. „Prvé tetovania som si nechal urobiť v Trenčíne. Počas pôsobenia v Zbrojovke som ale spoznal jedného šikovného chlapíka v Brne. Aj on mi porobil niekoľko vecí,“ ukazuje rôzne diela univerzálna opora Senice.

 

Čo priviedlo spoľahlivého futbalistu k premiérovej návšteve tetovacieho štúdia? „Nemám konkrétny dôvod, prečo som sa dal na tetovania. Prišlo to spontánne. Akosi samozrejme. Priznávam, ovplyvnil ma aj fakt, že mnohí chalani v kabíne už nejaké tetovania mali. Chytilo to aj mňa. Po prvej tetovačke prišli ďalšie. Ono je to tak trošku návykové,“ preháňa Križko so širokým úsmevom na tvári.

 

Juraj je rodinne založeným mužom. Svoju oddanosť demonštruje nejedným nápisom, či náčrtom, súvisiacim s najbližšími. „Vôbec prvé tetovanie bolo meno Veronika. Je to meno mojej manželky. Nasledovali mená detí, dátumy ich narodení, portrét staršej dcéry Melánie. Predpokladám, že čoskoro pribudne aj podobizeň druhej slečinky,“ plánuje futbalista zimnú návštevu štúdia.

 

Svojským vyznávačom nanášania kresieb na telo je Nicklas Bendtner. Pokožku dánskeho reprezentanta zdobia viaceré, doslova umelecké, diela. Ale to nie je všetko. Útočník Arsenalu Londýn sa naučil špeciálnej technike, takže sám je schopný vyrábať kvalitné tetovania „Tak do tohto by som sa nepúšťal,“ máva Juraj rukou.

 

Jeho obľúbeným zahraničným tímom nie sú kanonieri z Londýna, ale talianske AC Miláno. A hoci tam už nehrá Kaká, ostáva jeho favoritom spomedzi hráčov. „S tým Kaká mi to už akosi prischlo. Okrem toho, že je mojim vzorom, zdedil som po ňom aj prezývku. Jeho meno preto nemôže chýbať na mojom predlaktí,“ súka rukáv futbalista ukazujúc na štyri písmená. Zdá sa, že bývalí, či súčasní, hráči milánskeho veľkoklubu sú medzi slovenskými futbalistami favoritmi. Bývalý reprezentant do 21 rokov a hráč Mladej Boleslavy Lukáš Opiela má na pravom lýtku vytetovaný dokonca portrét Clerenca Seedorfa. Skvelý holandský stredopoliar je verný Milánčanom už od roku 2002.

 

Koľko ľudí, toľko chutí. Platí to aj medzi futbalistami navštevujúcimi tetovacie štúdiá. „Každý sme orientovaný iným smerom. Veľa chalanov má na tele rozmanité náboženské motívy. Iní uprednostňujú rodinu, či pestré ornamenty. Každý vidí význam tetovania v niečom inom. V našej kabíne má zaujímavé vzory Jardo Diviš. Sú to nejaké písmená vedúce od krku smerom dolu. Neviem, tuším sú to iniciálky rodinných príslušníkov. Pútavé veci má aj Juro Piroska. Sú to ornamenty a portrét Ježiša. Interesantné kúsky majú aj ostatní,“ opisuje na záver najčastejšie vyobrazenia futbalových „kériek“ Juraj Križko.

 

Aktuálnym článkom uzatvárame sériu voľných sviatočných tém. V FK Senica sa onedlho začína tvrdá príprava na futbalovú jar. Na toto obdobie sa zodpovedne pripravujeme aj v redakcii klubového webu. Už v najbližších dňoch prinesieme informácie súvisiace s tréningami, prípravou, prestupmi a ďalšími dôležitými vecami.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

U19 získala v kvalitnom zápase na ihrisku Nitry všetky tri body

24.9. | Igor Tabiš
V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

V Žiline s najvyššou prehrou v doterajšej sezóne

22.9. | Igor Tabiš
V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

V deviatom kole na náš čaká súboj pod Dubňom proti Žiline

21.9. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu