Jakub Hromada prestúpil do Viktorie Plzeň

Jakub Hromada prestúpil do Viktorie Plzeň

23.06.2016 | Filip Holec

Slovenský reprezentant do 21 rokov Jakub Hromada rozšíri slovenskú enklávu v kádri majstra Česka

Najlepší strelec našeho mužstva v uplynulej sezóne, 20-ročný Jakub Hromada sa stal včera oficiálne novou posilou úradujúceho českého majstra FC Viktoria Plzeň.

Stredový hráč, ktorý je kmeňovým hráčom Sampdorie Janov, u nás spravil prvé kroky v seniorskom futbale a v minulej sezóne dal o sebe výrazne vedieť v drese FK Senica nielen gólovou produkciou ale najmä schopnosťou pokryť veľký priestor a byť vždy na správnom mieste. Jakub je klasickým príkladom box to box stredového hráča, ktorí sú v súčasnosti veľmi žiadaným tovarom na trhu a sú cenní najmä vďaka tomu, že mnohokrát stoja na úplnom začiatku výstavby útoku a vďaka veľkému akčnému rádiusu dokážu rovnakú akciu nakoniec sami zakončiť. 

Presun Jakuba Hromadu je ďalším dôkazom toho, že Senica je výbornou stanicou pre mladých futbalistov, ktorí tu dostanú príležitosť presadiť sa v seniorskom futbale. Mladí hráči v senickom drese sú pravidelne sledovaní skautami, športovými riaditeľmi a manažérmi európskych klubov a FK Senica je pre nich dlhodobo atraktívnym klubom pre vyhladávanie talentov. 

Jakubovi prajeme v novom drese veľa šťastia a sme presvedčení o tom, že aj napriek veľkej konkurencii dokáže zanechať v Plzni výraznú stopu. Čerešničkou na torte by bola pre Jakuba rozhodne účasť v Lige majstrov. "Som rád, že môžem byť súčasťou špičkového českého klubu, ktorý sa v nasledujúcej sezóne bude biť o Ligu majstrov. Podobná ponuka neprichádza každý deň a já si ju veľmi vážím."

Kubo nezabudol ani na odkaz pre Senicu. "Som vďačný Senici za šancu v seniorskom futbale a som veľmi rád, že sa kluby dohodli. Predsa len je to pre mňa krok vpred, idem do tímu, ktorý bude bojovať o účasť v skupinovej fáze Champions league. Dúfam, že Senica bude tento rok úspešnejšia ako vlani a ja prajem chalanom aj klubu len to najlepšie."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

V súboji proti ViOnu bezgólová remíza

4.7. | Redakce
V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

V sobotu privítame doma Zlaté Moravce

3.7. | Redakce
Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

Lukáš Kučera podpísal s klubom nový kontrakt

2.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu