Senický hlas bude znieť francúzskym EURO 2016!

Senický hlas bude znieť francúzskym EURO 2016!

10.06.2016 | Filip Holec, foto: (fb)Milan Ondruš

Bývalý mediálny manažér FK Senica Milan Ondruš je oficiálnym speakerom slovenského tímu na európskom šampionáte

Bývalý mediálny manažér FK Senica Milan Ondruš, kterého hlas sprevádzal zápasy FK Senica približne 5 rokov, bude na EURO 2016 vo Francúzsku zastávať funkciu Team Speakera slovenského národného tímu. V praxi to znamená, že jeho hlas bude znieť na tých štadiónoch, na kterých bude hrať Slovensko. V skupine to bude ako prvý štadión v Bordeaux, Lille a St. Etienne. Rodák zo Senice odcestoval do Bordeaux už v stredu, má za sebou generálku na prvý zápas a my sme ho požiadali o rozhovor.

Aká atmosféra panuje na Stade de Bordeaux?

"Všetko sa pripravuje na prvý zápas, ktorý bude pre novučičký štadión Stade de Bordeaux premiérový na európskom šampionáte. Vo štvrtok prebiehala celodenná generálka na prvý zápas, v ktorom sa stretne Slovensko s Walesom. Je tu veľmi živo. Veľa organizátorov, televíznych kameramanov, producentov, ľudí, čo sa starajú o predzápasový program a dobrovoľníkov."


Už sú na štadióne aj nejakí Slováci?

"Zatiaľ som tu žiadnych nevidel, ale veľa ľudí mi píše, že sa sem chystá. Stretol som tu ale partiu Čechov, ktorí majú na starosti celý branding štadióna. Držia nám palce a želajú si finále Slovensko-Česko."

Čo nejakí Seničania. Chystajú sa do Francúzska?

"Určite áno. Aj fanúšikovia FK Senica tu budú a nebude ich tu málo."

Čo tam presne robíš ty?

"Oficiálne sa pozícia volá Team Speaker Slovenska, ale nie som nijak spojený ani naviazaný na našu reprezentáciu. Mám vlastný program a priamo spadám pod UEFA. Na štadiónoch, kde bude hrať naše národné mužstvo, budem zápas hlásiť v našom rodnom jazyku a starať sa budem aj o atmosféru pred zápasom. Skrátka vyhecovať trošku Slovákov k fandeniu."

Čiže zúžitkuješ aj skúsenosti z FK Senica...

"Určite áno. Príležitosť mi ponúkol Juraj Čurný zo SFZ, ktorého oslovila práve UEFA so žiadosťou na odporúčanie niekoho. Dostal som príležitosť a som za ňu vďačný. Skúsenosti využijem. Ak by som niečo také nerobil pred tým, určite by mi nikto nič podobné neponúkol."

Tak veríme, že si na štadióne zakričíš niekoľkokrát GÓL...

"Verím aj ja. Aj keď pravidlá UEFA mi nedovolia radovať sa z gólu ako napríklad v Senici. Je to iné, keď hlásite zápas svojho klubu a iné keď reprezentáciu na európskom šampionáte. Musíte byť neutrálnejší a držať sa v istých mantineloch. Mám presný scenár, ktorý mám hovoriť."

Tak teda držíme palce! Sleduješ ešte aj Senicu?

"Jasné, že sledujem. Posledné dva mesiace som strávil cestovaním v Ázii, veľa zápasov som nevidel, ale priamo z letiska som prišiel na posledných 20 min s Myjavou. V krátkom tričku a žabkách som tam trocha mrzol, ale som rád, že som sa s chalanmi stihol aspoň ako tak rozlúčiť. Senica zostane vždy mojim domovom a FK bude vždy klub, ktorému budem na Slovensku fandiť. Veď som v ňom vyrastal od svojich 6-tich rokov."

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

Na úvod sezóny vysoká domáca prehra

8.8. | Redakce
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu