V dnešnom zápase Slovakia cupu USA U18 - Slovensko U18 sa objavila až štvorica Seničanov

28.04.2016 | Filip Holec

Benjamin Száraz aj Denis Nemček odohrali celé stretnutie, Viktor Jedinák a náš odchovanec Denis Baumgartner sa objavili na ihrisku v záverečných minútach

Na našom štadióne sme dnes mali možnosť vidieť zaujímavú medzinárodnú konfrontáciu v rámci medzinárodného turnaja Slovakia Cup.
Výber trénera Milana Malatinského sa predstavil proti už istému finalistovi, USA 18. Ako hlavný tréner viedol americký výber bývalý špičkový brankár Tottenhamu, Aston Villy či Blackburnu, Brad Friedel.
Slovenská reprezentácia zvíťazila v dobrom stretnutí 3:1, keď sa hetrikom blysol útočník Hellasu Verona, Ľubomír Tupta.
V základnej zostave nášho výberu sa predstavil brankár Benjamín Száraz, ktorý predviedol dva veľmi dobré zákroky a inkasoval len jediný raz. V úvodnej štvrťhodine už za stavu 2:0 ho prekonal útočník hostí Agu. Ľavý obranca Denis Nemček odohral rovnako ako Száraz celé stretnutie a videl žltú kartu. V záverečných minútach zápasu sa na trávnik dostal aj Viktor Jedinák, ktorý v predchádzajúcich dvoch stretnutiach skupiny odohral väčšinu zápasu, v prvom stretnutí proti Ukrajine sa presadil aj strelecky. Do zápasu sa zapojil aj náš odchovanec a momentálne hráč Sampdorie Janov, Denis Baumgartner.
Slovenská reprezentácia do 18 rokov sa po víťazstve 3:1 umiestnila na druhom mieste skupiny a v súboji o tretie miesto vyzve susedov z Českej Republiky. Zápas sa odohrá zajtra, t.j. 29.4. na štadióne Spartaka Myjava o 11:00. Finále medzi výbermi Spojených štátov a Ruska má na rovnakom štadióne výkop o 15:00.

Mládež v akcii: FK Senica U12 má za sebou úspešnú jeseň