U11 najlepším slovenským tímom na Cordial Cupe v Prešove

U11 najlepším slovenským tímom na Cordial Cupe v Prešove

19.04.2016 | Filip Holec

Zverenci trénera Rudolfa Bíleho obsadili konečné piate miesto, čo je však hlavné, zanechali výborný dojem a skvele reprezentovali našu akadémiu

U11 trénera Rudolfa Bíleho sa cez víkend predstavila na medzinárodnom futbalovom turnaji Cordial Cup v Prešove, kde sa v obrovskej konkurencii stala najlepším slovenským tímom.

Tréner Rudolf Bíly zhodnotil účinkovanie svojich zverencov na turnaji takto:
"Do turnaja sme išli s cieľom hrať kombinačný futbal a konfrontovať sa so súpermi, s ktorými nemáme šancu často hrávať. Zápasy v skupine nám vyšli skvelo. Hráči nám robili obrovskú radosť. Dominovali sme v osobných súbojoch, hrali sme pekný kombinačný futbal. Na hráčoch bolo vidno veľkú aktivitu, pohyb a hlavne chuť ukázať sa. Postupne sme porazili Baník Ostrava a 3 slovenské družstvá - FAMT Prešov, Tatran Prešov a FK Poprad. Podľa našich štatistík sme v týchto zápasoch strávili 80% hry na súperovej polovici, pred jeho bránou. Skrátka sme jednoznačne dominovali. V zápase s top maďarskými družstvami - UTE Ujpest a Fosiculi Budapešt, bola naša hra poznačená aj únavou. Oba zápasy boli vyrovnané. V poslednom zápase v skupine sme potrebovali bodovať, čo sa nám nakoniec po dobrom výkone, proti poľskému Progres Krakow, aj s prehľadom podarilo. Nasledovalo štvrťfinále proti maďarskému Mezokovesd Zsoky. Aj keď sme tento zápas prehrali 0:3, z nášho pohľadu to bol asi najlepší zápas na turnaji. Na začiatku sme dostali 3 zlepené góly. Tu sa možno prejavila aj naša neskúsenosť z takýchto zápasov. Potom sme ale 20 minút v zápase dominovali a hrali skvelý futbal. Nevadí, boli sme fantastickí.

Tréneri ďakujú všetkým hráčom za skvelú reprezentáciu senického futbalu. Nadviazali sme veľa kontaktov a aj podľa názorov ostatných družstiev sme zanechali výborný dojem. Senická futbalová akadémia má v tomto regióne výborne meno, čoho dôkazom je aj veľa pozvánok na rôzne turnaje do zahraničia. Reprezentujeme vzorne nielen na ihrisku, ale aj mimo neho. Skončili sme najlepšie zo všetkých slovenských družstiev a potvrdili, že naša práca má zmysel a prichádzajú aj prvé úspechy. 

Obrovská vďaka patrí rodičom, ktorí nás skvelo podporovali a povzbudzovali. Boli ste skvelí a aj vďaka vám sme dosiahli takýto úspech.

Dievčatá a chlapci, sme na vás všetci hrdí, ĎAKUJEME."


FK Senica : Baník Ostrava (ČR)   3:0

góly: Madák, Vašíček, Ravas


FK Senica : FAMT Prešov   1:0

gól: Vašíček


FK Senica : Tatran Prešov (zelení)   1:0

gól: Bayerová


FK Senica : FK Poprad   5:0

góly: Krchňavý, Chlupík, Madák, Ravas, Jedináková


FK Senica : UTE Ujpést (Maď)   0:0


FK Senica : Fosiculi Budapešť (Maď)  1:2

gól: Madák


FK Senica : Progres Krakow (Pol)   1:0

gól: Vašíček


V skupine D sme skončili so ziskom 16 bodov na 1. mieste a postúpili sme do štvrťfinále, kde sme podlahli maďarskému Mezokövesdu 0:3.


FK Senica : Mezokovesd Zsóry - Pluto SE (Maď)  0:3


Je potrebné dodať, že kvalita na turnaji bola naozaj vysoká. Víťazom turnaja sa stalo mužstvo Metallistu Charkov, ktoré má v každej kategórii na výber z 300 potenciálnych kandidátov. Podľa slov nášho športového riaditeľa mládeže Mareka Ondríka, kvalita, akú mali prvé dve mužstvá (Charkov, MTK Budapešť) sa naozaj vidí málokedy. Je o to cennejšie, že naši chlapci na turnaji naozaj zanechali skvelý dojem a v obrovskej konkurencii zanechali výraznú stopu. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Anton Šoltis novým trénerom FK Senica

Anton Šoltis novým trénerom FK Senica

14.7. | Redakce
V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

V poslednom kole na ihrisku Pohronia bodovo naprázdno

11.7. | Redakce
V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

V záverečnom kole sezóny cestujeme na ihrisko nováčika súťaže

10.7. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu