Mládežnícki tréneri hodnotia zápasy Akadémie

19.04.2016 | Filip Holec

U19 si doma v dobrom zápase poradila so silnou Žilinou, dvoma gólmi sa blysol Mráz

U19
20. kolo Dôvera 1.ligy st. dorastu
FK Senica - MŠK Žilina   2:1 (0:0)
Góly: Mráz 2

Zostava
: Száraz - Kozák, F. Vígľaš, Včelka, Nemček - Krč - Jedinák (59. Baša), Blažek, Svatík, Palkovič - Mráz (87. Kubrický)
Jozef Dojčan
Vo výbornom zápase s kvalitným súperom bola túžba zvíťaziť u našich chlapcov obrovská a zvládli sme to aj s potrebnou dávkou šťastia. Súper bol veľmi silný na lopte. Náš výkon by som rozdelil na dva polčasy. V prvom dejstve sme boli z hľadiska našej hry kvalitnejší ako v druhom."

U17
20. kolo Dôvera 1. ligy ml. dorastu
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   0:2 (0:2)
Góly:
Baláž 2

Zostava
: Vajs - Mihál, Zaťko, Krišák, Mader - Ducár - Martišiak (70. Kováč), Ravas, Mášik (79. Šnirc), Beňo (67. Jenčík) - Baláž
Stanislav Macek
„Hral sa svižný, rýchly zápas, v prvom polčase sme boli lepším tímom v kombinácii a istejší na lopte. Dali sme dva pekné góly prakticky do prázdnej brány, keď bol úspešný Lukáš Baláž. Súper nás vysoko napádal, ale my sme sa nebáli hrať do rizika a to nám vytváralo výborne situácie v ofenzíve. Druhý polčas bol vyrovnaný a hralo sa bez šancí. Vyhrali sme zaslúžene, za čo patrí chlapcom vďaka.“

U16
MFK Zemplín Michalovce - FK Senica   1:1 (1:0)
Gól: Závodský

Zostava: Gurega - Kučera, Štefanka, Javorský, Galba - Rosa (41. Šúrek), Kuchta (74. Pszota), Mička - Závodský, Zula, Ratica

Peter JakušZápas nám nevyšiel podľa našich predstáv. V 1. polčase nám viazla kombinačná hra, kazili sme ľahké lopty v strede ihriska a súperovi sme umožnili dostávať sa do brejkových situácií. Jednu z nich využil  a zaslúžene sme prehrávali 1:0. V 2. polčase sa naša hra výrazne zlepšila, začali sme viac kombinovať v strede poľa a podarilo sa nám vyrovnať, keď sa po peknej Zulovej prihrávke strelecky presadil Závodský 1:1. V závere zápasu obidve mužstvá chceli vyhrať, hralo sa z jednej strany na druhú, ale vo finálnej fáze chýbal kľud a kvalita prevedenia. My sme si v tomto zápase nezaslúžili vyhrať, pretože náš herný prejav hlavne v 1. polčase nebol dobrý...

U15
20. kolo Dôvera 1.ligy starších žiakov
Slovan Levice - FK Senica   1:1 (0:1)
Gól:
Horniak

Zostava: Vrzala - Scholtz, Orság, Horniak, Krišica - Hoško, Milenky, Mach - Želonka, Meliš, Jedinák
Striedali:
Veselský, Kadlic, Giľák

Milan Suchý: V tomto zápase sme mali jednoznačne zvíťaziť, dokonca výraznejším rozdielom. V celom zápase sme boli lepší, bohužiaľ, ako už niekoľkokrát túto sezónu, nie sme schopní pridať viacej gólov a dostaneme tým súpera do hry. Niektorí hráči ma sklamali svojím prístupom."

U14
Slovan Levice - FK Senica   0:9 (0:6)
Góly:
F. Buchel a Liška po 3, J. Buchel 2, Gáth

Zostava
: Chropovský - Gáth, Plott, Drozda, F. Buchel, J. Buchel, Liška, Rampáček, Vyletel, Šúrek, Ligás

Striedali: Fila, Hlaváč, Halaj

Patrik Malý: „O!branná fáza - zbrklé a nepresné rozohrávky (Chropovský, Šúrek) nekoncentrácia v 2. polčase, horšie postavenie pri otváraní hry + súper nás príliš nepreveril, vyhrávali sme väčšinu osobných súbojov, dobre sme komunikovali, hlavičkovanie + Gáth. Prechodová fáza - chýba kolmosť v 2. polčase hlavne Hlaváč, niekedy komplikované riešenie jednoduchých herných situácii,  + súper nás nepreveril, niektoré góly boli pekné akcia pri góle v 34. min - rozohrávka Chropovský - Šúrek - Liška - F. Buchel. V 1. polčase rýchly prechod, nemali sme problémy, v druhom polčase rýchle straty jednoduchých lôpt, prihrávka, vedenie. Útočná fáza - veľké množstvo streleckých príležitostí, okrem gólov. Liška - zakončenie z dotyku, mal si prebrať v rýchlosti 2 dotyky, zakončenie samostatných nájazdov vedľa a do stredu brány - Liška, Drozda, Fila + 9 gólov, gól Gátha - ĽO, veľa pekných útočných kombinácii aj na ťažšom teréne."

Striedali: Čmarada, Vyletel

Jaroslav Hutta: „Výborné stretnutie, ale iba zo strany hostí, ktorí boli vo všetkom lepší. My sme boli často v defenzíve, čo bolo dôsledkom našej slabej hry v útoku, kde sme ľahko strácali loptu a do gólových príležitostí sme sa dostávali zriedkavo. So súperom dokázalo držať krok iba 5-6 našich hráčov a to na lepšiu hru a tým aj výsledok nestačilo."

U12
FK Senica - FC Nitra   5:8 (2:4)

Góly: Kubinský 2, Škodáček, Hološka, Macho

ZostavaKolínek - Bojnaský, Vyletel, Hološka - Režnák, Bíly, Macho - Barcaj
Striedali: Cermák, Kadlečík, Ladislav, Horák, Mošovský, Tomašovič, Sedláček, Kudláč, Kubinský, Dobiáš, Surový, Škodáček, Jurka, Štefík

Rudolf Bíly: „Dnes sme nastupovali proti výbornému súperovi z Nitry a už pred zápasom bolo jasné, že ak chceme byť herne a výsledkovo úspešní, tak musíme podať 100% výkon. Od prvej do poslednej minúty sa odohrával výborný, technický a pre fanúšika zaujímavý zápas, kde sme boli v určite dominantnejší a futbalovejší, ale bohužiaľ opäť nás sklamalo to vytúžené šťastie pri premieňaní šancí. Súper bol veľmi nebezpečný a efektívny v rýchlych protiútokoch  a dokázal zakončovať ich šance veľmi úspešne. Nás však teší predvedená hra a nasadenie, ktoré bolo od väčšiny chlapcov na 100%. Gratulujem súperovi k víťazstvu a naším chlapcom za výkon a predvedenú hru."