PREVIEW: Zaostrené na nášho najbližšieho súpera

PREVIEW: Zaostrené na nášho najbližšieho súpera

08.04.2016 | Filip Holec

V sobotu Bitka o Bílu horu, o 17:00 vyzveme na Štadióne Antona Malatínskeho Spartak Trnava


VIZITKA KLUBU

Rok založenia : 1923
Štadión: City Arena – Štadión Antona Malatínskeho
Prezident klubu: Ing. Dušan Keketi st.
Generálny manažér: Viktor Blažek
PR a event manžér: Mgr. Marek Ondrejka
Marketingový manažér: Marián Černý
Sekretár klubu: Ivan Minarčíny
Bezpečnostný manažér: Vladimír Stúpala


Náš krajský rival a klub z najväčšou fanúšikovskou podporou na Slovensku bude naším zajtrajším súperom. Spartak neprežíva na jar práve najúspešnejšie obdobie, o čom svedčí aj posledný zápas, ktorý Trnavčania prehrali v Ružomberku 3:1 a tréner Ivan Hucko bol po zápase veľmi rozladený, nielen z výkonu svojho mužstva. Hucko navyše v zajtrajšom zápase nebude mať k dispozícii kapitána Mikoviča, Schranza, Haliloviča a Baéza, ktorí by za iných okolností zrejme figurovali v základnej zostave Bílych andelov. Tréner Spartaka tak povolal do A-mužstva aj defenzívneho stredopoliara z juniorky Guilavoguiho . Či do hry zasiahne on, alebo zimná posila Bello, prípadne mládežnícki reprezentanti Mihálik s Jirkom sa dozvieme až v sobotu, jedno je však jasné: Spartak vôbec nie je v ideálnom rozpoložení a po sérii nepriaznivých výsledkov si bude chcieť pred domácim publikom napraviť reputáciu. Okrem spomínaného Bella pribudli cez zimnú prestávku do mužstva skúsený Róbert Jež, útočník Robert Tambe či krídelný obranca zo Žiliny, Andrej Kadlec.  Tambe s Kadlecom naskakovali do zápasov skôr sporadicky, vzhľadom na oklieštenú zostavu Spartaka je však možné, že sa zajtra na trávniku objavia. Tréneri Spartaka sa počas celej sezóny spoliehajú najmä na výkony Čonku, Greššáka či Depetrisa a táto trojica bude kľúčová aj v zajtrajšom zápase. Trnavskí fanúšikovia očakávajú, že zodpovednosť na seba vezme aj skúsený stredopoliar Róbert Jež, ktorý patrí k najrešpektovanejším tvorivým hráčom v našej lige.
Najlepším strelcom mužstva v tejto sezóne je sedemgólový Depetris, ktorému stačilo na sedem zásahov 973 minút, čo mu dáva priemer slušných 139 minút na vstrelený gól. Najvyťaženejším hráčom Spartaka je kapitán Mikovič, ktorý odohral 1898 minút, do zajtrajšieho súboja však zasiahnuť pre zranenie nemôže. Pri jeho absencii je teda najviac vyťaženým hráčom červeno-čírnych krídelný obranca Matúš Čonka.

REALIZAČNÝ TÍM A- MUŽSTVA:
Tréner: Ivan Hucko
Asistent trénera: Miroslav Karhan
Tréner brankárov: Pavol Kamesch
Kondičný tréner: Martin Rusňák
Vedúci mužstva: Ivan Minárčiny
Maséri: Mário Prelovský, Patrik Gogolák
Lekár: MUDr. Viliam Vadrna
Kustód: Martin BohunickýSÚPISKA A-MUŽSTVA:
Brankári: Ľuboš Kamenár, Adam Jakubech, Matej Strapák
Obrancovia: Andrej Kadlec, Denis Horník, Miloš Nikolič, Martin Tóth, Matúš Čonka, Boris Godál, Matej Oravec
Stredoví hráči: Róbert Jež, Babatounde Bello, Lukáš Greššák, Lukáš Mihálik, Filip Bango, Cléber Nascimento da Silva, Erik Jirka, Emir Halilovič, Aldo Baéz, Ivan Schranz, Martin Mikovič, Papa Guilavogui
Útočníci: Róbert Tambe, David Depetris, Tomáš Majtán


ZÁPASOVÉ ŠTATISTIKY:
Posledných 5 vzájomných zápasov

31.10. 2015 FC Spartak – FK Senica 0:1
9.8.2015  FK Senica – FC Spartak 0:0
17.5. 2015  FC Spartak – FK Senica 4:2
17.3.2015 (Slovenský pohár)  FC Spartak – FK Senica 1:2
28.11.2014 FK Senica – FC Spartak 1:1

Najlepší strelci v posledných vzájomných zápasoch:
FK Senica: Kalabiška 2, Pillár, Majtán, Kosorin, Mráz (všetci po jednom)
FC Spartak: Mikovič 3, Cleber 2

V posledných piatich zápasoch nás dokázal Spartak porazil len jediný krát, my sme zvíťazili v dvoch zápasoch, dvakrát sa naše stretnutie skončilo remízou. Skóre z posledných zápasov je takmer vyrovnané 6:5 v prospech našeho klubu. V oboch mužstvách zajtra absentujú najlepší strelci zo vzájomných súbojov, Kalabiška už oblieka farby Mladej Boleslavi, trnavský kapitán Mikovič je zranený.


HEAD 2 HEAD:
V krajskom derby očakávame najmä prehustený stred poľa, preto si myslíme, že kľúčovým bude súboj dvoch stredových hráčov. Dalo by sa povedať, že pôjde o súboj generácií. Domáci očakávajú veľmi veľa od tvorcu hry Róberta Ježa, ktorý prišiel v zime do mužstva z Górniku Zabrze. Bývalý kapitán MŠK Žilina je známy najmä svojimi dirigentskými schopnosťami, často diktuje tempo hry a je veľmi silný pri štandardných situáciach.  V našom mužstve operuje v strede poľa neúnavný Jakub Hromada, ktorý je síce iným typom futbalistu ako Jež, ale bude pôsobiť približne v rovnakom priestore ako trnavská 12ka. Hromada na rozdiel od Ježa nie je klasickým tvorcom hry, pre senickú hru sú však jeho pohyb a nabehané kilometre rovnako podstatné ako pre tú trnavskú Ježove prihrávky. Ak budú mať obaja hráči zajtra svoj deň, môžeme sa v strede poľa tešiť na zaujímavý súboj skúseného veterána Ježa proti talentovanému a fyzicky výborne disponovanému Hromadovi.Zajtrajší zápas má výkop na novom Štadióne Antona Malatínskeho o 17:00, stretnutie rozhoduje trojica Michal Očenáš, Miroslav Benko, Matej Barenčík. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu