Mládežnícki tréneri hodnotia majstrovské zápasy našej Akadémie

14.03.2016 | Filip Holec

19ka herne prevýšila lídra súťaže, 17ka a 16ka si priviezli z Bystrice 4 body, žiaci sa potrápilil s Karlovkou

U19
15. kolo Dôvera 1.ligy st. dorastu
FK Senica - FC Nitra   2:3 (1:2)
Góly: Ladislav Almási, Matej Kosorin
Zostava: Száraz - Kozák, Varga, Včelka, Palkovič - Mráz - M. Kosorin , Svatík (46. Fako), Martinko (79. Blažek), Jedinák (85. Baša) - Almási

Jozef Dojčan
„V zápase s vedúcim družstvom súťaže sme boli herne lepší, ale našu celozápasovú prevahu sme nedokázali dostatočne zúročiť. Hostia trestali naše zaváhania v obrane a využili z minima maximum.

Obranná fáza: V stredovej zóne sme získavali množstvo lôpt. Napriek tomu sme neboli v dostupovaní a hlavne v zdojovaní  a zabezpečovaní tak kompaktní ako v predchádzajúcom zápase. Hrubé chyby jednotlivcov sme produkovali pri inkasovaných góloch v našom pokutovom území.

Prechodová fáza: Tu nastalo zlepšenie hlavne v druhom polčase po presunutí Vargu do stredovej formácie. Naša hra sa spresnila a hlavne zrýchlila. Mali sme veľa situácií, keď si to žiadalo väčšiu kolmosť, no naopak my sme riešili hernú situáciu prihrávkou do šírky.

Útočná fáza: Po väčšinu zápasu sme hrali do hustého bloku, no napriek tomu sme si dokázali vypracovať dostatok príležitostí. Realizácii finálnej fázy však chýbal dôraz a pohotovosť v zakončení.“

U17
15. kolo Dôvera 1. ligy ml. dorastu
FK Dukla Banská Bystrica - FK Senica   1:1 (1:0)
Gól:
Lukáš Čačko
Zostava: Vrtík - Mihál, Krišák, Čačko, Mader - Ravas, Ducár, Zaťko - Jenčík (62. Mášik), Martišiak (62. Baláž), Ratica

Stanislav Macek
„Začali sme veľmi dobre, súper hral agresívne, ale i tak sme sa snažili neustále kombinovať. Pribrzdil nás gól, keď súper trafil z trestného kopu. Druhý polčas sme ovládli hru, dominovali sme v kombinácii, výborne sme sa pohybovali, dali sme vyrovnávajúci gól, ale znovu sme nepretavili 3-4 výborné situácie do víťazného gólu. Herne sme spokojní najmä s druhým polčasom, vo finálnej fáze nám však chýba pokoj a kvalita.“

U16
FK Dukla Banská Bystrica -  FK Senica   0:1 (0:1)
Góly: Erik Zula

Zostava: Vajs - Kučera, Štefanka, Rosa, Šurek (48. Javorský) - Totka, Mička (69. Hollý), Bašista (74. Pszota) - Závodský, Zula, Galba

Peter Jakuš“Do zápasu sme chceli vstúpiť aktívne, čo sa nám podarilo. Mali sme častejšie loptu na svojich kopačkách, dobre sme kombinovali v strede poľa a v 12. minúte sme išli do vedenia, keď sa po peknom centri Závodského presadil v pokutovom území hlavou Zula 0:1. Domáci hrali nepríjemný futbal, založený na agresivite a dôraze a v útočnej fáze hry zvolili jednoduchý prechod nakopávanými loptami, na ktoré sme dobre reagovali... My sme mohli ešte v prvom dejstve zvýšiť skóre zápasu, keď Mičkova strela spoza 16-ky skončila na brvne. V 2. polčase sme začali znovu aktívne, chceli sme pridať druhý gól, ktorý mal na kopačke Závodský, ale trafil mimo brány. V závere zápasu sa súper dostával do štandardných situácií, ktoré sme ustáli a víťazstvo sme už nepustili...Chalani si zaslúžia pochvalu za to, že nechali na ihrisku všetky sily, hrali celým srdcom a boli tímoví...”

U15
15. kolo Dôvera 1.ligy starších žiakov
FK Senica - Karlova Ves   0:1 (0:1)

Zostava: Vrzala - Parma, Orság, Javorský, Krišica (63. Scholtz) - Hoško (55. Meliš), Jedinák, Milenky (27. Veselský) - Želonka, Giľák, Meriad (43. Kadlic)

Milan Suchý: “Celý zápas sme sa nevedeli vysporiadať s defenzívou súpera. Chýbala nám väčšia kreativita a ponuková činnosť v strede poľa, zámerom bolo presadiť sa v krajných vertikálach, čo sa nám vôbec nedarilo. Celkovo to bol z našej strany nevydarený zápas, nenadviazali sme na posledné solídne výkony z prípravy.”

U14
15.kolo Dôvera 1.ligy starších žiakov
FK Senica - FKM Karlova Ves   5:1 (3:1)
Góly:
Filip Buchel 2, Lukáš Šúrek, Erik Drozda, Patrik Liška
Zostava
Chropovský - Bocko, Šúrek, Ligas, Plott, Vyletel, Hlaváč, J. Buchel, F. Buchel, Fila, Drozda
Striedali: Hecht, Rampáček, Roman

Patrik Malý: „Od začiatku zápasu sme chceli byť dominantní, čo sa nám aj darilo. Dobre sme kombinovali, ale problémom od úvodu bolo zakončenie. Súper nás potrestoval z brejkovej situácie a prehrávali sme 1:0. Ešte do polčasu sme výsledok otočili, po zmene strán sme pokračovali v aktívnej hre, pridali sme ďalšie dva góly a pripísali si zaslúžené víťazstvo.“

U13
15. kolo Dôvera 1. ligy ml. žiakov
FKM Karlova Ves - FK Senica  8:3
Góly: Daniel Bogdalík 2, Lukáš Koprna
Zostava: Odráška - Vizváry, Halabrín, Jankovič - Mangera, Koprna, Krč - Bogdalík;
Opálek - Nosek, Prelec, Pukančík - Knap, Čmarada, Piroha - Kudla;
Striedali: Dzindzík, Mach

Jaroslav Hutta: „Stretnutie sme nezačali dobre a aj keď sme sa často dostávali pred bránu domácích, v koncovke sme boli nepresní a málo dôrazní. Naopak domáci naše chyby v defenzíve trestali gólmi.

U12
FKM Karlova Ves - FK Senica 10:6 (7:2)

Góly: Barcaj, Bíly, Kolínek, Surový, Macho, Režnák

Zostava: Kolínek - Bojnanský, Vyletel, Jurka - Tomašovič, Bíly, Macho - Barcaj; Čermák, Kadlečík - Ladislav, Horák, Mošovský, Škodáček, Vašíček, Režnák, Madák, Sedláček, Štefík, Kudláč, Kubinský, Dobiaš, Surový

Rudolf Bíly: „Do zápasu sme šli s cieľom odčiniť náš slabý výkon proti Púchovu a hlavne sa prezentovať futbalovejším dojmom. Stretnutie sa hralo na maličkej umelej tráve kde sa hral veľmi kontaktný zápas proti kvalitnému súperovi. Bohužial i dnes to nebol náš deň i keď sme možno mali opticky viac z hry a pôsobili sme futbalovejšie, ale súper nás trestal za každú jednu chybičku a bol ďaleko efektívnejší v premieňaní šancí ako my. Opäť sa nám potvrdilo, že niektorí chlapci nechápu, že futbal je o hlave a srdiečku a hlavne o obetavosti dokázať, že hrať si zaslúžia!! Súperovi gratulujem k víťazstvu a my hlavy hore a pustiť sa do práce..“

Interview: Juraj Piroska