Ocenili sme tých NAJlepších členov rodiny FK Senica

Ocenili sme tých NAJlepších členov rodiny FK Senica

30.11.2015 | Milan Ondruš, foto: Marek Štítny

Na slávnostnom vyhodnotení futbalového roka 2015 FK Senica sme spoznali tých NAJlepších futbalistov v každej kategórii od U12 po A-tím. Spoznali sme ale aj OBJAV roka FK Senica, NAJlepší kolektív roka a takisto NAJobľúbenejšieho futbalistu A-tímu, ktorého si na našej webovej stránke zvolili fanúšikovia.

Dnes večer sa Dome kultúry v Senici hodnotil futbalový rok v Senici. V kinosále sedeli všetci členovia futbalovej rodiny FK Senica. Počas približne hodinovej akcie klub odmenil najlepších hráčov v každej kategórii, ktorých vyberali tréneri a takisto odmenil i NAJlepší kolektív roka, OBJAV roka a NAJobľúbenejšieho futbalistu A-tímu. Prinášame prehľad ocenených, ktorí si postupne chodili po ceny.

Tých najúspešnejších vyberali tréneri, no oceňovali futbalisti A-tímu.

U12 – PAVOL ŠKODÁČEK

Pavol je rodený Seničan, je to tzv. futbalový univerzál, čo znamená, že si dokáže zastať každý post. Je obojnohým futbalistom s dobrou pohybovou kultúrou, ale vie to aj s loptou, na ihrisku je obetavý, zabojuje za spoluhráča, je to víťazný typ, ktorý nerád prehráva, Pavol má pred sebou veľkú futbalovú budúcnosť.

U13 – LUKÁŠ KOPRNA

Rodák z neďalekého Borského Mikuláša, je to stredný stredový hráč. Lukáš je motorom mužstva, na ihrisku rozdáva, ale aj prijíma. Je víťazným typom futbalistu, ktorý dokáže strhnúť mužstvo. Pripravuje spoluhráčom gólové situácie, a to dokonca radšej, ako by mal sám zakončiť.

U14 – MARTIN VYLETEL

Martin je Seničan. Je to stredný záložník a v súčasnosti kapitán tímu do 14 rokov. Je typickým vodcom tímu, organizátorom hry. Martin má dobrú strelu, dáva hre myšlienku. Dokáže dať výbornú finálnu prihrávku. Je fyzicky výborne vyspelý s citom pre hru.

U15 – VIKTOR MIČKA

Viktor je Seničan, patrí medzi dynamických stredových hráčov, vie útočiť, ale výborné výkony podáva aj v defenzívnej činnosti. Z postu stredového hráča sa vie dostať do zakončenia, je motorom mužstva, tréneri oceňujú najmä jeho veľmi dobrý prístup k povinnostiam. A čo si určite zaslúži potlesk je, že Viktor sa dokázal vrátiť na trávnik po dlhom zranení, mal dvakrát zlomenú ruku, nehral trištvrte roka futbal a napriek tomu sa na trávnik vrátil a to vo skvelej forme.

U15 žiačky – SABINA KRČOVÁ

Chodí do športovej triedy, univerzálny, ale najmä ofenzívne ladený typ futbalistky, v novovytvorenom žiackom tíme je líderkou, futbal miluje, na ihrisku trávi hodiny svojho voľného času, má dobrú kopaciu techniku a patrí aj medzi futbalistky, ktoré rada strieľa góly. Na jeseň dala 7 gólov.

U16 – DOMINIK MARTIŠIAK

Dominik je rodákom zo Senice, je útočník a najmä dobrý zakončovateľ, pozoruhodný je najmä jeho profesionálny prístup k futbalu, ktorý proste miluje, no takisto miluje anglický Manchester United, teraz na jeseň dal Dominik 13 gólov. Dominik je aj reprezentantom Slovenska do 16 rokov.

U17 – STANISLAV DUCÁR

Je pravým obrancom, nastupuje aj na poste defenzívneho stredového záložníka, vyniká najmä v obrannej činnosti, Stanislav je zo Stropkova a keď som sa spýtal, ako by ho tréneri charakterizovali. Zazneli z ich úst slová ako: pracovitý, rýchly, zodpovedný, ale aj dobrý žiak v škole. Za pracovitosť bol odmenený aj nedávnou pozvánkou do reprezentácie SR 17.

U19 – NIKOLAS VČELKA

Niko je Seničan. Hráva na poste stopéra. V súčasnosti je kapitánom senickej 19-ky. Medzi jeho prednosti patria výborné vodcovské schopnosti, je dobrým organizátorom hry, môžeme povedať, že Niko je srdcom mužstva. Je to dôrazný, agresívny typ futbalistu s dobrou hlavičkou, ktorou neraz vie dať aj gól. Niko je zároveň člennom širšej nominácie slovenskej reprezentácie do 19 rokov.

A-tím – RÓBERT PILLÁR

Roba si zvolila kabína. Chalani medzi sebou hlasovali, tajne treba povedať. Kabína si volila toho NAJ za celý rok 2015. Robo je stopér, ktorý má takmer všetko. V aktuálnej sezóne nastúpil Robo v každom zápase Fortuna ligy a zaznamenal jeden gól. Strelecky sa mu však darilo najmä v minulej sezóne, kedy nastrieľal 8 gólov, čo je na stopéra výborná vizitka. Roba predstavovať veľmi nemusíme, jeho výkony na ihrisku hovoria za všetko.

Objav roka - ERIK BAŠISTA z U15

Erik Bašista je v Senici takmer rok, pochádza od Spišskej Novej Vsi, presne z dedinky Kurimany. Hrá na poste stredového hráča, je konštruktívny typ futbalistu, výborný v ofenzíve i defenzíve, Erik je dobre technicky vybavený, pracovitý, no najmä pokorný, je to hráč s obrovským potenciálom, pripomína Davida Ivana... Erik je reprezentant Slovenska do 15 rokov, no momentálne je zranený, na reprezentačnom zraze si zlomil kľúčnu kosť.

NAJ kolektív - FK SENICA U19

Tu bolo rozhodovanie veľmi jednoduché. Ktorý iný kolektív by mohol byť ten NAJ. Najstarší dorastenci FK Senica U19 sú aktuálnym majstrom Slovenska a finalistom Československého pohára. pamätný je najmä dvojzápas s FC Turín v mládežníckej Lige majstrov. Aktuálne sú chalani na 4.mieste tabuľky a cieľ na jar je pokúsiť sa obhájiť majstrovský titul.

Cena fanúšika: JOZEF DOLNÝ, 3785 hlasov

Toho NAJobľúbenejšieho si mohli fanúšikovia FK Senica zvoliť na webstránke FK Senica. A zvolili si Jozefa Dolného. Ten sa dlho naťahoval s druhým Samuelom Mrázom, no Jojo nakoniec zvíťazil o asi 300 hlasov. Celkovo od vás získal 3785 hlasov.

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme, ďakujeme všetkým za krásny futbalový rok 2015. Užite si posledný mesiac v roku a tešíme sa na ďalší futbalový rok spolu s vami.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu