Posledný zápas nebude len o futbale. Bude mať charitatívny rozmer

Posledný zápas nebude len o futbale. Bude mať charitatívny rozmer

30.11.2015 | Milan Ondruš, foto: Janka Kvaltínová

V poslednom jesennom kole Fortuna ligy nepôjde na štadióne FK Senica len o futbal medzi domácim FK Senica a hosťujúcim Zemplín Michalovce (sobota 5.12. o 17:00). Futbalisti Senice sa rozhodli pomôcť, a to hneď niekoľkým organizáciám či združeniam, ktoré pomoc potrebujú.

Kalendárom podporíme Zelený dom v Skalici

Futbalisti FK Senica nafotili nedávno charitatívny kalendár s finalistkami MISS Záhorie 2015. Fotky, o ktoré sa postarala fotografka zo Skalice Janka Kvaltínová, budú základom charitatívneho kalendára na rok 2016. Jeho cena bude 10 eur a celý výťažok z predaja pôjde práve na Zelený dom v Skalici. Kalendár si budete môcť zakúpiť na pokladniach pri vstupe do areálu štadióna a neskôr aj v predajni Pucosport v meste, priamo na klube FK Senica, ale takisto aj v skalickom Maxe a dostupný bude aj online.


Kabína podporí Oddelenie detskej onkológie v Banskej Bystrici

Už je to zvyk. Každoročne sa kabína FK Senica i zamestnanci klubu poskladajú a podporia Oddelenie detskej onkológie v Banskej Bystrici. Aj v tomto roku tomu nebude inak. Počas celého týždňa bude v klube prebiehať zbierka a výsledná cifra potom poputuje detským onkologickým pacientom.

Podporíme senickú Svetlušku. V predaji výrobky jej obyvateľov

Priamo na štadióne si budete môcť zakúpiť výrobky obyvateľov denného stacionára Svetluška zo Senice. Toto zariadenie momentálne navštevuje na dennej báze vyše 20 detí. Tie sa venujú rôznym činnostiam. Jednou z nich je vyrábanie sošiek, keramických ozdôb a pod. Tieto výrobky si budete môcť počas posledného ligového kola (5.12.2015) zakúpiť priamo na štadióne a tým tak Svetluške pomôcť. „V týždni po zápase potom futbalisti navštívia Svetlušku, aby sa niečo od obyvateľov tohto zariadenia aj naučili,“ informuje hovorca klubu Milan Ondruš.

Zbierka pre Útulok Senica

Útulok Senica pre opustené psy praská doslova vo švíkoch. Psíkov pribúda a najmä blížiaca sa zima im dáva poriadne zabrať. Preto sme sa rozhodli pomôcť aj týmto nemým tváram. „Prineste na zápas nepotrebné deky, koberce, alebo skočte do obchodu a kúpte vrece psích granúl. Ak chcete, môžete do pokladničky hodiť aj nejaké euro. Všetko to poputuje do psieho útulku v Senici,“ hovorí mediálny manažér klubu a organizátor akcie Milan Ondruš a pokračuje. „Všetky vyzbierané veci, krmivo, ale aj symbolický šek potom chalani odnesú po zápase priamo do útulku. Navyše psíkov pôjdu aj vyvenčiť a nafotia s nimi sériu propagačných fotiek.“ Zo senického útulku si zobral napríklad psíka aj bývalý hráč FK Senica Jaroslav Diviš. Jeho štvorčlenný miláčik sa stal plnohodnotným členom jeho rodiny.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu