Sabol: Sústrediť sa v Trenčíne na to, v čom sme dobrí

26.11.2015 | Milan Ondruš, foto: mesto Senica

Seničania v posledných piatich zápasoch dokázali až štyrikrát bodovať naplno. Zdolali Ružomberok, Skalicu, Trnavu i Žilinu. Jediný raz prehrali na pôde Slovana, aj to Záhoráci do polčasu viedli. V najbližšom kole ich však preverí úradujúci majster a líder Fortuna ligy z Trenčína, ktorý je najmä na domácej pôde veľmi silný.

Trenčania nastrieľali v tejto sezóne už 40 gólov. Ich strelecká potencia vzbudzuje rešpekt. Záhoráci však v posledných 5 zápasoch inkasovali len dvakrát, a to práve na Pasienkoch proti domácemu Slovanu. V štyroch víťazných dueloch zatiahol brankár Senice Michal Šulla roletu. "Strelecká produktivita súpera, samozrejme, vzbudzuje rešpekt, my sme však v posledných dueloch góly nedostávali. Do Trenčína nemôžeme ísť preto s tým, že ich strelecká efektivita v nás vzbudzuje rešpekt. Musíme sa sústrediť na to, v čom sme dobrí my. Na tom to chceme aj postaviť. Rozhodujúci bude výsledok po 90-tich minútach,“ hovorí pred nedeľným súbojom Fortuna ligy kormidelník FK Senica Juraj Sabol.

Senica žne úspechy po miernej reorganizácii hry, na ktorej tréner Juraj Sabol pracoval so svojimi zverencami najmä počas uplynulej reprezentačnej prestávky. Do obrany postavil trojicu stopérov. Záhoráci systémom hry 3:5:2 hrajú najmä v obrane oveľa pozornejšie a taktickejšie. Je tréner s hrou svojich zverencov už úplne spokojný? „Nie, tak ja vidím rezervy vždy a všade. Ešte máme veľa práce pred sebou, najmä čo sa týka prechodu smerom do útoku. Máme ale ešte čas, aby sme to doriešili. Budeme na tom tvrdo pracovať,“ dodáva Sabol.

V Trenčíne sa hrá v nedeľu 29.11.2015 o 14:00 pred kamerami RTVS (priamy prenos).