Dolný žolíkom, Kosorinovi to do tretice vyšlo

23.11.2015 | Milan Ondruš, foto: Marek Štítny

Zápas 17.kola Fortuna ligy priniesol dva rozdielne polčasy. V prvom boli lepší Žilinčania, no v druhom dominovali na ihrisku Záhoráci, ktorí sa dvakrát presadili aj strelecky. Skóre otvoril Jakub Kosorin a na konečných 2:0 upravil Jojo Dolný, keď bol na ihrisku len necelú minútu.

Jakub Kosorin nastúpil proti Žiline od začiatku a trénerovi sa za dôveru odvďačil gólom. Už v prvom polčase mal stopercentnú príležitosť na skórovanie, no zblízka loptu netrafil. Po zmene strán sa 20-ročný senický útočník ocitol v ďalšej 100-percentnej príležitosti, no tentoraz ho vychytal Volešák. V 49.min sa však už radoval. „Lopta sa odrazila od tyčky a padla do brány. Gólu sa veľmi teším, no už pred tým som mal príležitosti, ktoré by som mal premieňať. Tešíme sa však z víťazstva. Na ihrisku sme ťahali všetci za jeden povraz, bojovali sme jeden za druhého a prinieslo to ovocie,“ hovorí po stretnutí Jakub Kosorin, ktorý sa v tejto sezóne zapísal premiérovo do listiny strelcov.

Žolíkom senických trénerov bol Jozef Dolný, ktorý v 66.min nahradil na ihrisku práve Jakuba Kosorina. Neprešla ani celá minúta a už sa Dolný radoval z gólu, keď mu výborne asistoval Jan Kalabiška. Jojo sa prakticky prvý raz dotkol lopty a zarmútil Volešáka v bráne Žiliny. „Super to bolo. Naskočiť do zápasu a o minútu vstreliť gól, to je naozaj výborný pocit. Tešíme sa z víťazstva,“ dodáva Dolný.

Pozápasová eufória hovorí za všetko. Seničania sú v prvom rade výborná partia v kabíne a pozitívna atmosféra sa prenáša aj na ihrisko. V ďalšom zápase cestujú Záhoráci do Trenčína. Zápas 18.kola Fortuna ligy je na programe v nedeľu 29.11. o 14:00 (priamy prenos RTVS).