Šošon v drese Senice Michal Klec: Zápas so Žilinou má pre mňa čaro

Šošon v drese Senice Michal Klec: Zápas so Žilinou má pre mňa čaro

20.11.2015 | Milan Ondruš

Stredopoliar FK Senica Michal Klec je stále kmeňovým hráčom MŠK Žilina. Na Záhorí je na hosťovaní do leta 2016. Sobotný súboj proti svojim bývalým spoluhráčom bude preňho teda zaiste špecifickú príchuť.

„Bude to môj prvý zápas proti Žiline, teším sa na neho. Určite zápas vnímam inak ako ostatné. V Žiline som vyrastal, poznám tam každého,“ hovorí stredopoliar FK Senica Michal Klec pred sobotným duelom FK Senica – MŠK Žilina (17:00).

S trénerom Záhorákov Jurajom Sabolom už o sobotnom sokovi prehodil zopár slov. Drobné podpichovačky priznáva mladý Žilinčan aj so svojimi bývalými spoluhráčmi. „Keď už bolo jasné, že odchádzam do Senice, chalani mi v šatni hovorili, že sa tešia na zápas proti mne. So všetkými sa tak trocha podpichujeme, to k futbalu patrí. Nič ale prehnané, všetko v rámci zábavy a dobrých vzťahov,“ dodáva Klec.

Víťazstvo proti svojim by bolo nádherné

Hoci je Klec stále kmeňovým hráčom Žiliny, teraz bojuje za senické farby, preto je zrejmé, aký výsledok si mladý talentovaný stredopoliar želá. „V posledných zápasoch sa nám darilo vonku, doma sme príliš nebodovali. Bolo by preto krásne zabodovať doma už naplno. Proti Žiline by bola moja radosť dvojnásobná,“ priznáva, zamýšľajúc sa nad tým, čo by mohlo na Žilinu platiť. „Prídu určite hrať otvorený futbal. Budú hrať vo vysokom tempe. My však nemôžeme len brániť. Musíme byť efektívni, tlačiť sa dopredu a dávať góly. To je jednoduchý recept,“ usmieva sa 19-ročný žilinský sympaťák.

Robo Pillár so špeciálnou maskou

Počas reprezentačnej prestávky zranil na jednom z tréningov Zoltán Kontár svojho spoluhráča z obrany Róberta Pillára tak nešťastne, že mu pri hlavičkovom súboji zlomil nos a spôsobil krvné podliatiny pod očami. Senický stopér by ale mal v sobotu nastúpiť. Na hlave ale bude mať pripevnenú špeciálne upravenú ochrannú masku.

So Žilinou negatívna bilancia

Seničania zdolali Žilinu naposledy pred takmer dvoma rokmi, keď dokázali zvíťaziť pod Dubňom 3:1. Odvtedy so šošonmi dvakrát remizovali a trikrát prehrali. V drese FK Senica nastúpi bývalý Žilinčan Michal Klec a v drese súpera by nemal chýbať Filip Hlohovský, bývalý senický stredopoliar.

Posledné vzájomné zápas FK Senica – MŠK Žilina

23.8.2015: MŠK Žilina – FK Senica 4:1

10.4.2015: FK Senica – MŠK Žilina 1:2

18.10.2014: MŠK Žilina – FK Senica 1:1

25.7.2014: FK Senica – MŠK Žilina 1:1

10.5.2014: FK Senica – MŠK Žilina 1:4


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu