Športový riaditeľ FK Senica vstupuje do klubu 50-nikov!

Športový riaditeľ FK Senica vstupuje do klubu 50-nikov!

29.10.2015 | Milan Ondruš

Živijó. Dnes sa bude tancovať a spievať! Športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo dnes oslavuje významné životné jubileum. Vstupuje do klubu päťdesiatnikov.

Od rána športovému šéfovi nášho klubu vyzváňa telefón. Gratulantov je celý rad. Počas svojej bohatej športovej a funkcionárskej kariéry si nazberal množstvo kamarátov. Nedajú sa zrátať. Všetci mu želajú najmä pevné zdravie a všetko len to NAJ v ďalšej práci. „Je to veľmi milé od nich. Ďakujem všetkým, ktorí si na mňa spomenuli. Minulý týždeň som už stihol narodeniny osláviť s kamarátmi v Ostrave, dnes to oslávim s kolegami v klube,“ hovorí dnešný oslávenec Dušan Vrťo.

Bývalý vynikajúci futbalista, reprezentant, začínal v Senici, kde si prešiel mládežníckymi kategóriami. „Ako 16-ročný som už hral za seniorov v druhej lige. Potom sa ozvala Ostrava. Najskôr otec o mojom odchode nechcel ani počuť, neskôr, keď som dostal prísľub hrať za prvý tím Ostravy, otec prikývol. Nastupoval som prevažne na ľavej strane zálohy, no zahral som si aj stopéra či krajného beka,“ spomína si Dušan Vrťo na ostravské futbalové roky.

Počas vojny prišlo vážne zranenie

Vojenské roky strávil Dušan Vrťo v Banskej Bystrici. Mali však pre neho trpkú príchuť. Počas zápasu s Bohemians Praha sa dnešný oslávenec zranil, a to vážnym spôsobom. Na dlhšiu dobu si musel od futbalu oddýchnuť. „Obranca Levý mi v súboji zasiahol ľavé koleno. Čakala nás odveta Pohára UEFA, koleno ma bolelo, no tréner Adamec ma chcel vidieť na trávniku. Lekár mi teda pichol injekciu, no pritom mi spálil nerv. Ten mi následne odumrel a ja som nemohol hýbať s nohou. Od kolena dole som ju necítil. Podstúpil som osemhodinovú operáciu, pri ktorej mi odumretý nerv nahradili novým štepom. Našťastie sa chytil. Po troch mesiacoch som dostal modrú knižku, no návrat na trávnik nebol vôbec jednoduchý. Absolvoval som dlhú regeneráciu, noha už nikdy nebola ako predtým. Znížila sa citlivosť, ohybnosť a musel som nosiť špeciálne upravenú kopačku,“ loví v pamäti a spomína na krušné chvíle svojej profesionálnej kariéry Dušan Vrťo.

V najlepšej 11-ke FC Dundee

V roku 1992 prestúpil Dušan Vrťo do škótskeho FC Dundee, v drese ktorého strávil štyri roky. Počas nich odohral 130 stretnutí. Po sezóne 1993/1994 bol fanúšikmi vybraný ako NAJ hráč kolektívu a pred štyrmi rokmi ho fanúšikovia zaradili do najlepšej jedenástky histórie klubu.

Po skončení aktívnej kariéry sa Dušan Vrťo naplno venuje trénerskej a funkcionárskej práci. Od začiatku roka 2010 pôsobí ako športový riaditeľ FK Senica. K významnému životnému jubileu želáme športovému riaditeľovi FK Senica VŠETKO NAJLEPŠIE a najmä veľa pevného zdravia!

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

Napriek solídnemu výkonu krutá prehra

29.11. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

Zápasový bulletin: FK Senica - ŠK Slovan Bratislava

29.11. | Redakce
V 15. kole doma proti Slovanu Bratislava

V 15. kole doma proti Slovanu Bratislava

27.11. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu