Sklamanie, smútok, slzy, ale aj obrovské skúsenosti

Sklamanie, smútok, slzy, ale aj obrovské skúsenosti

23.10.2015 | Milan Ondruš, video: Jozef Veteška

Po odvetnom zápase UEFA Youth League na pôde FC Turín (2:1) sa naši chlapci neubránili slzám. Nepotláčali ich. City a emócie naplno prepukli. V hlavách mali len jednu otázku. Prečo?

Všetci sa v tom momente pozerali na ukazovateľ skóre na Olympijskom štadióne v Turíne. Rozhodca nadstavoval trocha nepochopiteľne 4 minúty a práve sa lámala druhá a tretia nadstavená minúta. Okrem jednej strely spoza 16-ky, ktorá skončila na žrdi senickej brány, si favorizovaní hráči Turína nevypracovali v druhom polčase nič. Obrana Záhorákov bola skalopevná, vynikajúca, pracujúca ako dobre namazaný stroj. Bezchybne! Senica držala postupový výsledok 1:1 a bola kúsok od obrovského úspechu. Potom však si loptu po aute zobral Simone Edera, preštrikoval sa až do vnútra šestnástky, prihral, lopta sa odrazila opäť k Ederovi, ktorý ju nechytateľne zblízka poslal do siete Junasovej brány.

„Bolo to obrovské sklamanie pre nás. Nikdy som nič podobné nezažil. V týchto minútach sa nám všetkým zrútil svet. Strašné chvíle,“ len ťažko hľadal po zápase slová Matej Kosorin, útočník Senice, ktorý v 39.min otvoril skóre stretnutia.

„Všetci sme sa po zápase rozplakali. Možno už nikdy nič podobné nezažijeme, možno už takáto príležitosť v živote nepríde. Všetko toto na nás vtedy doľahlo. Bolo veľmi ťažké udržať slzy,“ dopĺňa svojho spoluhráča Nikolas Včelka, kapitán Senice.


Dojčanovi sa zrútil svet, Longo chválil mladých Záhorákov

Aj tréner Senice Jozef Dojčan to niesol po zápase ťažko. Srdciar, ktorý víťazí aj prehráva spolu s tímom, stratil sen, ktorý sníval spolu s chlapcami. „Zrútil sa nám svet. Mne osobne úplne. Dlho som to nevedel predýchať a stále nás to všetkých bolí. Takto dostať gól v poslednej minúte. Pre jeden tím je to obrovské sklamanie, pre druhý obrovská eufória. My sme, bohužiaľ, boli tí, čo po stretnutí plakali,“ hovorí po stretnutí Jozef Dojčan, ktorému pri spomienkach na stredajší zápas stále zablysnú slzy v očiach. „Všetkým chlapcom chcem ale poďakovať za výborný výkon. Len málo chýbalo a mohli sme postúpiť. Som na mojich chlapcov veľmi hrdý,“ dodáva Dojčan.

Kvality senického tímu ale vyzdvihol aj tréner Turína Moreno Longo. „Pre nás to bol ťažký zápas. Senické mužstvo hralo dobre a musím mu zložiť kompliment. Oba zápasy boli dobré, vyrovnané. Presne také som aj očakával,“ hovoril po zápase na tlačovej konferencii tréner domácich futbalistov.

Fantastická atmosféra

Atmosféra na Olympisjkom štadióne bola fantastická. Zápas sledovalo 8000 talianskych fanúšikov a približne stovka fanúšikov Senice. Tí však dávali o sebe vedieť najmä v druhom polčase a najmä v čase, keď talianske tifosi zamrzli. „Atmosféra bola úžasná. Najlepšie, v akej sme hrali. Na ihrisku sme počuli aj našich fanúšikov. Ja som z Poruby, ktorá mala na tribúne slušné zastúpenie. Fandila rodina i kamaráti. Ďakujeme im za to, no mrzí nás, že sme domov nepriviezli postup. Sme veľmi sklamaní,“ hovorí Dávid Kozák, obranca Senice.

Škoda obrovská, no veľké skúsenosti na nezaplatenie

Len kúsok chýbal, naozaj len kúsok a Senica by sa stretla s anglickým majstrom FC Middlesbrough, ktorý vyradil francúzsky Reims. Hoci je sklamanie stále obrovské, pre chalanov sú to cenné skúsenosti, ktoré každého jedného posunuli o míľový krok ďalej.

Ďakujeme, chlapci, za fantastickú reprezentáciu senického klubu, senickej futbalovej akadémie a slovenského futbalu!

Video zo zápasu:


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

Reštart súťaže: začíname doma, proti Trenčínu pred TV kamerami

3.6. | Redakce
Legionári na hodine slovenčiny

Legionári na hodine slovenčiny

3.6. | Redakce
Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

Predĺženie spolupráce so značkou Hummel

2.6. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu