Operácia dopadla dobre. Skoré uzdravenie, Marek!

Operácia dopadla dobre. Skoré uzdravenie, Marek!

06.10.2015 | Milan Ondruš

„Teraz viem, aké je to ťažké, keď človeku chýba zdravie, ale práve vtedy je dôležité neprestať,“ napísal Marek Pittner na sociálnu sieť a k týmto slovám zavesil fotku, na ktorej Marek stojí podopierajúci sa barlami.

18-ročný obranca FK Senica Marek Pittner sa už dlhšiu dobu neobjavuje na súpiske FK Senica. Naposledy nastúpil na pohárovom stretnutí na pôde Domaniže (0:2) v polke augusta, v ktorom Marek už v 3.min musel nútene striedať. Nasledovali vyšetrenia, ktoré odhalili utrhnuté krížne väzivo v kolene. Na prelome septembra a októbra sa Marek podrobil operácii, ktorá dopadla výborne.

„Prvý deň po operácii to bolo veľmi bolestivé. Najhoršia bola prvá noc, koleno bolo veľmi opuchnuté a veľmi to bolelo. Teraz už som doma a je to oveľa lepšie. Najbližšie dva týždne mi budú robiť spoločnosť barle, potom pôjdem na kontrolu, kde by mi mali vybrať stehy,“ hovorí 18-ročný talentovaný futbalista Marek Pittner, ktorý bude mať na uplynulé mesiace rozpačité spomienky. Na jednej strane sa dokázal presadiť v A-tíme a na krajnej strane obrany predvádzal pozoruhodné výkony, na strane druhej ho však pribrzdili zranenia. Najskôr natrhnutie zadného stehenného svalu a neskôr utrhnutie krížneho väzu v ľavom kolene.


„Po troch týždňoch od operácie mám pomaly začať so zaťažovaním a rehabilitáciou. Do rúk si ma zoberú fyzioterapeuti a kondičný tréner. Ďakujem aj klubu, že sa o mňa postaral a zveril ma do rúk odborníkom. Neviem, či stihnem začiatok zimnej prípravy, ale spravím pre to všetko. Verím, že sa čoskoro vrátim späť na trávnik,“ hovorí Pittner.

Mareka mrzí aj to, že pre zranenie zmeškal zápas UEFA Youth League FK Senica U19 – FC Turín. Hoci nemohol byť vtedy spolu so spoluhráčmi, chalanom držal palce z nemocnice. „Mrzí ma, že som nemohol nastúpiť, ale chalanom som držal palce a budem držať aj v odvete,“ zviera palce Marek Pittner, rodák zo Žiaru nad Hronom, ktorý je v Senici od žiackych kategórií.

Marek, želáme skoré uzdravenie a skorý návrat na trávnik! Ten želáme aj ďalším rekonvalescentom, Zoltánovi Kontárovi, ktorý pauzuje pre zlomenú kostičku v priehlavku, Michalovi Šullovi, ktorý sa zranil po súboji so súperovým hráčom v zápase s Podbrezovou a Jakubovi Kosorinovi, ktorý hlási zlomený malíček na nohe. Všetci už ale trénujú a pomaly sa zotavujú.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
FK Senica hľadá ubytovanie pre hráčov akadémie

FK Senica hľadá ubytovanie pre hráčov akadémie

1.6. | Redakce
Letná futbalová škola FK Senica

Letná futbalová škola FK Senica

1.6. | Redakce
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu