Druhý polčas sme výsledkovo ani herne nezvládli, priznáva Kalabiška

Druhý polčas sme výsledkovo ani herne nezvládli, priznáva Kalabiška

05.10.2015 | Milan Ondruš, foto: Marek Štítny

Všetko bolo dobre rozbehnuté. V takýchto zápasoch je veľmi dôležitý prvý gól. Seničania ho strelili už v 15.min a zásluhou Jakuba Hromadu šli v súboji s DAC Dunajská Streda do vedenia. Zápas ale Záhoráci nezvládli, najmä druhý polčas. „Nebol to dobrý výkon z našej strany. Ani proti desiatim sme si nevypracovali žiadnu šancu. Druhý polčas sme herne ani výsledkovo nezvládli,“ sebakriticky priznáva senický útočník Jan Kalabiška.

Po Hromadovom zásahu dokázal súper zásluhou bývalého Seničania Petra Štepanovského vyrovnať. Do polčasu však Záhoráci opäť viedli, keď sa premiérovo v sezóne trafil jeden z dvojice najlepších kanonierov minulého ročníka Fortuna ligy Jan Kalabiška. „Trafím sa a nie je z toho ani bod. Dá sa povedať, že je to gól k ničomu. Dúfam ale, že už sa chytím a bude mi to padať častejšie,“ verí Kalabiška.

Po prestávke sa Dunajskostredčania trafili dvakrát a na Záhorí zvíťazili 3:2. Za stavu 2:2 videl hosťujúci útočník Szarka červenú kartu a Seničania cítili šancu uchmatnúť všetky body. „Chceli sme vyhrať. Tlačili sme sa viac dopredu a potom vzadu hráči zákonite chýbali. Súper mal dobré brejky, jeden taký im vyšiel. Dostali sme tretí gól a potom sme sa už nezdvihli,“ krúti hlavou Kalabiška nad zápasom, v ktorom hlavný arbiter Pavlík udelil až 11 žltých kariet a jednu červenú. „Dunajská hrá agresívnym štýlom. Chceli sme sa im vyrovnať. Z toho to asi plynulo,“ pokračuje senický ofenzívny univerzál s číslom 19 na drese.

Seničania chceli na domácej pôde bodovať naplno. Najmä pri pohľade do tabuľky strata Ďalších bodov mrzí. Dunajská Streda sa vzdialila na rozdiel 6-tich bodov.  „Bol to taký zápas o šesť bodov. Prvá polka tabuľky nám uteká a my sa približujeme k spodku. To sme nechceli, no, bohužiaľ, je to tu. Čaká nás séria štyroch ťažkých zápasov na hosťujúcej pôde. Body sa nám budú veľmi ťažko získavať, ale veríme, že cez reprezentačnú prestávku načerpáme nové sily a o body sa pobijeme v každom zápase,“ uzatvára Jan Kalabiška.

Video: Jan Kalabiška po zápase s DAC Dunajská Streda (2:3)


Video zo zápasu FK Senica - DAC Dunajská Streda (2:3)


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

Cítil som sa výborne, ďakujem trénerom za príležitosť

31.5. | Redakce
Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

Premiéra pri návrate za zvláštnych okolností

30.5. | Redakce
Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

Čisté konto ale aj cenné skúsenosti pre mladíkov

30.5. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu