Samuel Mráz sa presadil dvakrát v jednom týždni

Samuel Mráz sa presadil dvakrát v jednom týždni

18.08.2015 | Milan Ondruš

Mladé senické pušky dokázali v zápase 5.kola Fortuna ligy nielen konkurovať 16-násobnému majstrovi Slovenska, ale v zápase so Slovanom Bratislava mali dokonca herne navrch. Nechýbalo veľa a Záhoráci by belasým uchmatli všetky body. Mužstvá si nakoniec po remíze 1:1 body podelili a v drese domácich sa presadil mladý senický talent Samuel Mráz.

Napriek tomu, že herne na tom boli lepšie domáci, do vedenia šiel hosťujúci Slovan, keď loptu za Šullov chrbát dostal bývalý stopér Senice Nicolas Gorosito. V 68.min však stopér belasých chyboval a lopty sa zmocnil Samuel Mráz. Napriek mladému veku sa v koncovke zachoval rutinérsky a prekonal Krnáča v hosťujúcej bráne. „Dávid Hudák chcel odkopnúť loptu, no zle ju trafil, čoho som využil. Potom som sa snažil oklamať Salátu, čo sa mi podarilo. Keď som videl, ako brankár padá na zem, skúšal som ho obstreliť. Podarilo sa to a za prvý gól vo Fortuna lige v tejto sezóne som rád,“ hovorí po stretnutí Samuel Mráz.

Samo Mráz strieľa vyrovnávajúci gól do siete Slovana Bratislava


Strelecky sa 18-ročný útočník Senice presadil aj v pohárovom zápase na ihrisku Domaniže, tam v 89.min využil prihrávku Hromadu a upravoval na 2:0.V jednom týždni tak Samo dal dva góly. „Som za to, samozrejme, rád. Verím, že mi to tam bude padať aj naďalej. Musíme popracovať najmä na koncovke. Do šancí sa dostávame, no premieňame ich len veľmi málo,“ opisuje sebakriticky achillovu pätu Záhorákov.

S bodom proti Slovanu sú Seničania na jednej strane spokojní, na strane druhej však chceli viac. „Teší nás najmä to, že sme v zápase boli lepší ako súper. Myslím, že sme výkonom nesklamali. Budeme sa snažiť v tomto tempe pokračovať ďalej. S bodom ale spokojní nie sme, i keď my sme tí, ktorí vyrovnávali,“ zakončuje Mráz.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia
Začiatok prípravy pre FK Senica U8

Začiatok prípravy pre FK Senica U8

5.8. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu