Jakub Hromada si odkrútil ligovú premiéru v drese FK Senica

Jakub Hromada si odkrútil ligovú premiéru v drese FK Senica

17.08.2015 | Milan Ondruš, foto: Marek Štítny

Prvý zápas v drese FK Senica odohral už v týždni v pohárovom zápase na ihrisku Domaniže. Jakub Hromada patril k najlepším na trávniku a dokonca prihrával na druhý gól Senice, ktorý dával Samuel Mráz.

V sobotu si čerstvá posila Senice Jakub Hromada odkrútila nielen premiéru v najvyššej futbalovej súťaži, ale aj premiéru na domácom ihrisku. V zápase proti Slovanu Bratislava striedal v 13.min Luboša Hušeka, ktorý si natiahol sval. „Zo začiatku to bolo na ihrisku pre mňa náročné. Luboš Hušek sa zranil a ja som musel na trávu. Prvých 10 minút som si na ihrisku zvykal, veľmi mi ale pomohla naša stopérska dvojica, ktorá ma zozadu usmerňovala. Bol to môj prvý zápas, myslím si, že po prvej desaťminútovke to už bolo dobré,“ hovorí 19-ročný senický stredopoliar Jakub Hromada, ktorý je v Senici na dvojročné hosťovanie zo Sampdorie Janov.

Aj Hromada prispel k tomu, že Senica bola v zápase proti Slovanu aktívnejšia. Väčšinu času držala loptu na svojich kopačkách, hrala kombinačne po zemi. „Škoda len toho výsledku. Určite sme mali na viac. Chceli sme tri body, no berieme aj jeden. Sme radi, že sme s výkonom nesklamali,“ hovorí Jakub Hromada.

Nová posila Senice nosí v Senici číslo 6, ktoré Hromada zdedil po niekdajšom kapitánovi Tomášovi Kóňovi. Sám sa ale ako Kóňa necíti. „Sme rozdielni hráči. Myslím, že nemáme veľa spoločného na tráve, no ak ma budú ľudia s ním porovnávať, budem len rád. Tomáš Kóňa je výborný futbalista,“ vyzdvihol kvality bývalého ťahúňa Senice.


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V druhom zápase výhra nad Dubnicou

V druhom zápase výhra nad Dubnicou

22.1. | Ivan Tobiáš
V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

V prvom prípravnom zápase remíza s Petržalkou

18.1. | Ivan Tobiáš
Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

Futbalisti FK Senica vstúpili do prípravy na jarnú časť Fortuna ligy

6.1. | Jozef Komorný

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu