FK Senica bude mať farmu v Topoľčanoch

FK Senica bude mať farmu v Topoľčanoch

07.07.2015 | Milan Ondruš

Od 1. júla 2015 vstúpil do platnosti nový Súťažný poriadok, ktorý schválila Konferencia SFZ. Ponúka viacero zmien a jednou z nich je aj možnosť farmárskeho mužstva. FK Senica túto možnosť využil, športový riaditeľ FK Senica rokoval so zástupcami piatich klubov, farmou Senice budú napokon Topoľčany.

Čo to znamená?

Tzv. farmu môže mať len ten klub, ktorý nemá „béčko“. „Za farmársky klub môžu nastúpiť tí hráči mužstva, ktorí na jeseň, resp. na jar neštartovali vo viac ako polovici majstrovských (ligových) zápasov. Okrem toho aj ďalší traja hráči bez obmedzenia na počet štartov. V jednom zápase ich však môže nastúpiť najviac päť,“ znie presne definícia tejto novinky.

Do Topoľčian budú chodiť najmä naši mladíci

Senici sa tak podarilo na čas vyriešiť problém s B tímom. Najmä mladí hráči by mali pravidelne hrávať. Topoľčany hrajú 3.najvyššiu ligu, ktorá má svoju kvalitu. „Z našej akadémie každoročne odchádza veľa talentovaných hráčov, ktorým by sme chceli zvýšiť zápasovú prax. Prechod z dorastu do prvej ligy je veľmi náročný a týmto pre nich vznikol akýsi medzistupeň. Do Topoľčian budú chodiť hráči, ktorí nehrávajú pravidelne v A-tíme,“ vraví športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Spolupráca aj na úrovni mládeže

Čelný predstaviteľ klubu osobne rokoval so zástupcami klubov z Vrbového, Nového Mesta nad Váhom, Šamorínom a Topoľčanmi. Posledný menovaný klub vyšiel z tejto konkurencie víťazne a stane sa farmou FK Senica. „Spolupráca medzi nami a Topoľčanmi je vzájomne prospešná. Naši hráči budú dostávať príležitosť v A-tíme Topoľčian. Hrávať za Topoľčany budú najmä naši mladíci, ktorí nebudú hrávať v našom A-tíme, no na farmu sa môžu ísť rozohrať aj skúsení hráči, napríklad po zranení. Tréneri Topoľčian sa boli pozrieť na zápas Senica – Ostrava (5:0) a páčilo sa im. Títo istí tréneri budú chodiť k nám na stáže a dohodli sme spoluprácu aj na úrovni mládeže,“ informuje Vrťo. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Michalovcami

13.10. | FK Senica
Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

Prehra so Sereďou gólom v nadstavenom čase

4.10. | TASR, foto: Braňo Španka
Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

Šimon Šumbera: Verím, že zajtra uspejeme

1.10. | FK Senica, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu