Kurušta a Kadera už s tímom netrénujú. Na skúške dvaja mladíci zo Zimbabwe

Kurušta a Kadera už s tímom netrénujú. Na skúške dvaja mladíci zo Zimbabwe

25.06.2015 | Milan Ondruš

Futbalisti FK Senica sa pripravujú na ďalší zápas v rámci letnej prípravy pred novou sezónou Fortuna ligy 2015/2016. Prinášame vám aktuálny pohľad do vnútra tímu pred sobotňajším zápasom v Olomouci.

V Senici už nie sú Lukáš Kurušta a Ján Kadera

Obaja boli v Senici na skúške. Obaja nastúpili v sobotu na prípravné zápasy v Borskom Mikuláši, no po týždni odchádzajú, trénerov nepresvedčili. Lukáš Kurušta nastúpil proti Borskému Mikulášu a dokonca sa štyrikrát presadil. Ján Kadera sa v útoku v zápase proti Futbalovej Akadémii Kima Granta nepresadil.

S tímom trénujú dvaja mladí reprezentanti Zimbabwe

Od stredy trénujú s FK Senica dvaja mladí reprezentanti Zimbabwe Walter Musona (na fotke vpravo) a Wisdom Mtasa (na fotke vľavo). Walter Musona má 19 rokov a hráva za zimbabwskú reprezentáciu do 23 rokov, hráva na kraji útoku, resp. môže naskakovať ako krajný ofenzívny záložník. Wisdom Mtasa je rovnako mladý futbalista a rovnako rodák zo Zimbabwe, ktorý má takisto skúsenosti s mládežníckou reprezentáciou svojho tímu, v troch zápasoch obliekol dokonca aj dres A-tímu Zimbabwe. Obaja sú v Senici na trojtýždňovej skúške, po ktorej sa uvidí, či v Senici zostanú alebo nie. 

Walter Musona


Wisdom Mtasa


S mužstvom trénuje už aj Peter Šenk

Minulú sezónu strávil v Skalici, bol tam však len na hosťovaní a stále je hráčom FK Senica. Po oslavách postupu Skalice do najvyššej futbalovej súťaži bol Peťo Šenk na desaťdňovej dovolenke, po ktorej sa okamžite pripojil k FK Senica a od dnes trénuje s tímom. Či v Senici ostane, alebo bude hájiť farby iného klubu zatiaľ nevie ani sám.

Juraj Chvátal trénuje v Sparte, jeho príchod do Senice vylúčený nie je

Mnohí sa pýtate na mladého talentovaného obrancu Juraja Chvátala, ktorý je našim odchovancom a ktorý po úspešnom minulom roku odišiel začiatkom roku 2015 na hosťovanie do pražskej Sparty. Hosťovanie trvá až do konca tohto kalendárneho roka, to znamená, že Juraj, hoci je hráčom FK Senica, má momentálne platný kontrakt v Sparte. Dohoda medzi klubmi je však taká, že ak sa Juraj v Sparte nepresadí, mohol by sa vrátiť do Senice už v lete. To sú ale zatiaľ len špekulácie, odpoveď na ne prinesú najbližšie týždne.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

V úvodnom kole novej sezóny proti vicemajstrovi

7.8. | Redakce
Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

Tlačová konferencia klubu pred novou sezónou

7.8. | TASR
V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

V novej sezóne kapitánom Juraj Piroska

6.8. | Redakcia

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu