Nerobím rozdiely medzi letnou a zimnou prípravou, vraví tréner Pagáč

Nerobím rozdiely medzi letnou a zimnou prípravou, vraví tréner Pagáč

17.06.2015 | Milan Ondruš

Letná príprava je v plnom prúde. Záhorákov čakajú v sobotu prvé dva prípravné zápasy. V Borskom Mikuláši (o 16:00 a o 18:00) sa zverenci trénera Eduarda Pagáča stretnú v rámci osláv 90.výročia založenia klubu s domácim Borským Mikulášom a akadémiou Kima Granta.

Tréner Eduard Pagáč má k dispozícii 27 futbalistov. V oboch zápasoch teda budú hrať rozdielne jedenástky. Pozoruhodným javom je, že až 2/3 súčasného kádra tvoria futbalisti, ktorí prešli domácou akadémiou FK Senica. Súčasný hlavný tréner Senice ich v minulosti trénoval v mládeži. Tento fakt považuje za obrovskú výhodu. „Určite. Chlapcov poznám. Poznám ich silné a takisto ich slabšie stránky. Je tu veľa talentovaných futbalistov, s ktorými chceme pracovať,“ hovorí Eduard Pagáč.

Letná príprava je zatiaľ veľmi pestrá. Po úvodnom oťukaní nasledovala utorňajšia posilňovňa a poobedný tréning v Rybkách. V stredu program pokračuje takisto dvojfázovým tréningom. Po obede si chalani vybehli do lesa. „Nerobím príliš rozdiely medzi letnou a zimnou prípravou. Kondíciu naberáme prevažne s loptami. Takéto výbehy ale takisto patria k tréningovej rutine,“ vraví Pagáč, ktorý má približne mesiac na to, aby mužstvo pripravil na novú sezónu Fortuna ligy 2014/2015.

Seničania odohrajú celkovo 7 prípravných zápasov. Generálka je na programe v sobotu 11.7. o 19:00 na domácom hlavnom ihrisku FK Senica. Záhoráci v ňom privítajú 1. FC Slovácko. V súčasnosti trénuje so Senicou 5 nových tvárí, okrem dvoch Slovákov z nižších líg (Ján Kadera, Zoltán Kantár) a mládežníckeho reprezentanta ČR Lukáša Kuruštu z Karvinej sa v utorok hlásili na tréningu aj dvaja Holanďania z ADO Den Haag, ktorí sú v Senici na skúške. „Snažíme sa mužstvo poskladať tak, aby bolo konkurencieschopné. Je tu dosť skúsených hráčov, pri ktorých sa môžu mladí učiť. Na skúsených to určite postavíme na ihrisku a stáť to na nich bude aj v kabíne,“ dodáva Pagáč, ktorému asistuje pri trénovaní Jozef Dojčan. "Máme presne rozdelené kompetencie. Vieme, čo máme obaja robiť," ukončuje hlavný tréner Senice.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu