Prvý prekročil prah kabíny kapitán Pavlík. Začala sa letná príprava

Prvý prekročil prah kabíny kapitán Pavlík. Začala sa letná príprava

15.06.2015 | Milan Ondruš

V pondelok krátko pred 15:00 sa senická kabína po dvoch týždňoch opäť naplnila. Hlavnému trénerovi Eduardovi Pagáčovi sa hlásilo na prvom tréningu 25 futbalistov, niektorí hráči na skúšku by mali ešte prísť.

Letné dovolenky trávil každý inak. Napríklad Michal Šulla s Robom Pillárom si užívali slnko v teplom Turecku, kapitán Záhorákov Petr Pavlík zašiel len na pár dní do Bešeňovej. „Využil som voľno na čas s rodinou,“ hovorí Pavlík a v podobnom duchu dovolenkoval aj Jan Kalabiška, najlepší strelec Fortuna ligy. „Synček oslávi na jeseň rok, čas som venoval najmä jemu a priateľke. Takisto sme zašli pozrieť rodinu.“

Tradícia neporušená

Tradíciu Seničania neporušili. Ako prvý prišiel do kabíny kapitán Senice Petr Pavlík. Na zraz prišiel už s hodinovým predstihom. „Musí byť. Už som sa tešil. Musím vždy prísť trocha skôr, aby som načerpal atmosféru pred tréningom, porozhliadol sa,“ hovorí Pavlík, ktorý zasadol na svoje miesto.

Trénerskú taktovku prevzal Eduard Pagáč

Už na konci predchádzajúcej sezóny prebral trénerské kormidlo po odchádzajúcom Jozefovi Kostelníkovi dovtedajší asistent Eduard Pagáč, ktorý prvý tím už viedol na jeseň roku 2013. Realizačný tím i seniorský výber Senice bude viesť aj najbližšiu sezónu. Jeho asistentom bude v novej sezóne Jozef Dojčan, ktorý robil asistenta Pavlovi Hapalovi a naposledy viedol senickú 16-ku.

V príprave až 18 vlastných odchovancov

Už na konci uplynulého ročníka sa vedenie tímu rozlúčilo s bývalým kapitánom Tomášom Kóňom. Ten mieri do myjavského Spartaku. Takisto sa klub dohodol na uvoľnení Tomáša Majtána. Zmluvy skončili Lukášovi Opielovi a Pavlovi Čermákovi. Naopak, v prípade Jana Kalabišku klub uplatnil opciu, a to znamená, že Honzo by mal ostať na Záhorí. „V prípade naozaj lukratívnej ponuky pre hráča i klub sa to môže ešte zmeniť, no zatiaľ to vyzerá tak, že Kali by mal ostať v Senici,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo. V letnej príprave je až 18 odchovancov FK Senica. „Niektorí hráči prišli z dorastu, niektorí sa vrátili z hosťovania. Uvidíme, či zostanú aj po zúžení kádra. Je to na nich,“ hovorí Vrťo.


V príprave sa objaví aj odchovanec Moravského Svätého Jána útočník Ján Kadera, ktorý uplynulý rok hosťoval v treťoligovej Rači. Okrem neho sa na prvom tréningu Senice objavil aj mládežnícky reprezentant Českej republiky a hráč Karvinej Lukáš Kurušta a takisto Zoltán Kontár z Petržalky. Od zajtra by sa mali k tímu pripojiť aj dvaja mladíci z ADO Den Haag. „V rámci spolupráce medzi ADO a FK Senica prichádzajú do Senice na skúšku dvaja mladí futbalisti, krajní obrancovia. Oboch sme videli na videách aj počas stáží v Haagu a obaja sú členovia širšieho kádra A-tímu ADO. Sú šikovní, či ale skončia v Senici, nie je ešte známe,“ hovorí športový riaditeľ FK.


Brankári v príprave: Michal Šulla, Martin Junas, Benjamín Száraz

Hráči v príprave: Petr Pavlík, Filip Hlohovský, Róbert Pillár, Jan Kalabiška, Luboš Hušek, Jakub Kosorin, Martin Privrel, Erik Otrísal, Jakub Krč, Tomáš Komara, Jozef Dolný, Samuel Mráz, Marek Pittner, Dominik Malý, Marek Rajník, Jakub Čunta, Denis Ventúra, Timotej Královič, Ivan Hladík, Peter Balážik, Jeffrey van Roon (ADO Den Haag), Richelo Fecunda (ADO Den Haag), Lukáš Kurušta (Karviná), Ján Kadera (Moravský Svätý Ján), Zoltán Kontár (Petržalka)

Realizačný tím: Eduard Pagáč (hlavný tréner), Jozef Dojčan (asistent), Miroslav Mentel (tréner brankárov), Martin Šnegoň (vedúci mužstva), Tomáš Vacula (kondičný tréner),MUDr. Radovan Hyža (lekár), Ján Šimek (masér), Tomáš Homola (masér)

Sumár prípravných zápasov:

20.jún o 16:00: FK Senica – Kim Grant Football Academy (Borský Mikuláš)

20.jún o 18:00: Borský Mikuláš – FK Senica (Borský Mikuláš)

27.jún o 11:00: Sigma Olomouc – FK Senica (Slatenice)

30.jún: SV Mattersburg – FK Senica

4.júl o 11:00: FK Senica – Baník Ostrava (Petrova Ves)

11.júl o 19:00: FK Senica – 1.FC Slovácko (generálka, hlavné ihrisko)

12.júl o 11:00: FC Rohožník – FK Senica (Rohožník)

18.júl: 1.kolo Fortuna liga (pravdepodobne Dunajská Streda – FK Senica)

25.júl: domáca premiéra: Pravdepodobne FK Senica – MFK Ružomberok

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

Z Grécka pricházda perspektívny mladík Ioannis Niarchos

21.9. | Redakce
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

21.9. | Redakce
V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

V šesťgólovom zápase prehra proti lídrovi

20.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu