Fantastický úspech Senice v Dôvera školskom pohári

Fantastický úspech Senice v Dôvera školskom pohári

12.06.2015 | Milan Ondruš, Karol Marton

Finálový turnaj 4. ročníka Dôvera Školský pohár SFZ pod záštitou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, vyvrcholil na štadióne NTC v Poprade súbojmi o umiestnenie. Senicu vo finálovom súboji reprezentovali dievčatá z 3. ZŠ a chlapci z 2. ZŠ.

O fantastický úspech sa postarali obe družstvá. Dievčatá sú nové majsterky Slovenska a chlapci skončili na treťom mieste. V oboch tímoch boli futbalisti aj futbalistky FK Senica. V družstve dievčat boli ťahúňkami naše dve Tamarky, Tamarka Morávková a Tamarka Jedináková, ktoré hrajú za FK Senica, a to dokonca v chlapčenských družstvách, kde patria medzi najlepšie. "Veľmi sa tešíme, že sa nám podarilo vyhrať. Finále bolo najťažšie, v ňom sme vyhrali až na pokutové kopy. Pritom v skupine sme zdolali ten istý tím 8:0," hovorí Tamarka Morávková, ktorá, hoci je hráčkou, stála v bráne pri pokutových kopoch. Niektoré ďalšie mladé futbalistky nedávno začali s futbalom v FK Senica, kde sa na jar utvoril dievčenský tím.


Dievčatá mali obrovskú radosť z víťazstva na turnaji v Poprade, z krásneho pohára a hlavne zo zájazdu do Luxembruska, kde budú 12. Októbra tohto roka fandiť našim reprezentantom v dôležitom kvalifikačnom zápase. Okrem toho získali aj krásnych 3000 eur pre svoju školu. Senické Tamarky priviedli k futbalu ich bratia a venujú sa mu už od svojich šiestich rokov.  Na otázku, kde by to chceli vo futbale dotiahnuť, obidve jednoznačne odpovedali: „Hrať za slovenskú reprezentáciu“. Veríme, že sa to dievčatám podarí.


Chlapci z „dvojky“, ktorí skončili tretí, získali pre svoju školu 1000 eur. Obrovský úspech oboch kategórií ocenil aj primátor Senice Branislav Grimm, ktorý dievčatá aj chlapcov pozval v stredu 10.6.2015 na radnicu a slávnostným aktom sa im poďakoval za perfektné reprezentovanie mesta. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu