Juraj Križko definitívne hráčom FK Senica

Juraj Križko definitívne hráčom FK Senica

29.12.2010 | Redakcia

201011-01 FK Senica a Zbrojovka Brno sa v závere roka 2010 dohodli na trvalom prestupe Juraja Križka z moravskej metropoly na Záhorie. Počas jesennej časti prišiel univerzálny hráč do Senice na ročné hosťovanie. Juraj počas zápasov, v ktorých dostal dôveru, zaujal a tak funkcionári Senice otvorili s predposledným tímom českej Gambrinus ligy rokovania o možnosti trvalého prestupu.

 

„Rozhovory o prestupe boli pragmatické a vecné. Dohodli sme sa na prijateľných podmienkach. Juraj k nám prestupuje na dva roky,“ uviedol krátko po uzavretí dohody prezident FK Senica Viktor Blažek. Brno je po jeseni v pásme zostupu, Senica sa naopak vyhrieva na veľmi príjemnej druhej priečke. Navyše na Morave dostával Križko čoraz menej príležitostí, kým na Záhorí si postupne získava pozíciu dôležitého hráča. Aj z týchto dôvodov futbalista prestup víta. „Hovoril som to už počas jesennej časti. Pôsobenie v Senici považujem za veľkú výzvu. Som rád, že sa oba kluby dohodli,“ neskrýval radosť bývalý hráč Trenčína či Matadoru Púchov.

 

Juraj Križko prišiel do FK Senica po dlhodobom zranení. Vďaka spolupráci so skúseným realizačným tímom prešlo obdobie jeho rekonvalescencie bez väčších komplikácií. Univerzálny futbalista potom už iba čakal na svoju príležitosť.

 

Tá prišla v 8. kole v Banskej Bystrici. V závere nevydareného zápasu sa dostal na ihrisko ako náhradník. Aj v nasledujúcom zápase na ihrisku súpera sa zapojil do zápasu iba ako striedajúci hráč. V Ružomberku nahradil v 88. min Faldynu. Od nasledujúceho zápasu sa stal neodmysliteľnou súčasťou základnej zostavy. Ako to už vo futbale chodí, do zostavy mu pomohlo zranenie spoluhráča. Duel v Ružomberku nedohral bojovník Strnad, zranenie ho diskvalifikovalo zo zápasovej záťaže na viac ako mesiac.

 

Trénerova voľba na obsadenie pozície defenzívneho záložníka padla na Križka. Juraj chytil svoju šancu pevne do rúk a až do konca jesene predvádzal spoľahlivé výkony. Po uzdravení sa Strnada sa Juraj presunul do stopérskej dvojice, z ktorej vypadol zranený Ján Gajdošík. Juraj Križko je futbalistom využiteľným na rôznych postoch. Uvidíme, kde bude nastupovať v jarnom období.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu