Stanislav Macek: Základom úspechu bola výborná partia

Stanislav Macek: Základom úspechu bola výborná partia

11.06.2015 | KO, MO

Tím prevzal Stanislav Macek cez zimu, keď vystriedal Eduarda Pagáča, ktorý šiel na post asistenta A-tímu. Senická 19-ka bola aj vtedy na špici ligy. Jarný cieľ bol teda jasný, dorasteneckú ligu vyhrať. Čo sa podarilo navyše s obrovským prehľadom.

V konečnej tabuľke získali senickí dorastenci o 10 bodov viac ako druhý v poradí AS Trenčín, čo jasne odzrkadľuje  kvalitu tímu a zaslúžený zisk titulu. O úspešnej sezóne sme sa rozprávali s trénerom Stanislavom Macekom: „Hlavným trénerom staršieho dorastu som sa stal v decembri, mužstvo som prebral po úspešnej jeseni, zimovali sme na prvom mieste a cieľ do jarnej časti bol jednoznačný - udržať si pozíciu lídra a vybojovať pre Senicu titul. Sme mimoriadne radi, že sa nám to podarilo. Veľmi nám pomohli chlapci, ktorí boli v širšom tíme A-mužstva, dokonca s nami aj trénovali a v zápasoch jednoznačne preukázali svoju kvalitu. Základom bola výborná partia, ktorá sa prejavila v zápasoch, v ktorých sme nedominovali, ale predsa sme dokázali bodovať. Musím pochváliť chalanov za svedomitý prístup k tréningom, za tú drinu si úspech v podobe titulu zaslúžili,“ hovorí Macek.

Veľkou motiváciou pre hráčov, ale aj pre samotný klub bola možnosť predstaviť sa v mládežníckej Lige majstrov, v ktorej bude premiérovo štartovať aj slovenský majster: „Na hráčoch som videl, ako veľmi by si chceli v Lige majstrov zahrať, veľa o tom rozprávali a pozitívne ich to motivovalo. Pre náš tím je to veľká výzva, budeme reprezentovať celé Slovensko a ja verím, že predvedieme kvalitné výkony a ešte viac sa ukáže výborná práce mládežníckej akadémie FK Senica,“ dodáva Macek. 

Smútok po československom finále

V  československom finále nestačili Seničania na Příbram (1:2). Do 75.min pritom ešte viedli gólom Erika Otrísala. Najmä v prvom polčase boli mladí Záhoráci na ihrisku dominantní. "Bol to z našej strany jeden vynikajúci futbal. Súper až na jednu šancu nemal nič. My sme boli dominantní na lopte, aktívni, kombinační," hovorí tréner senickej 19-ky Stanislav Macek. Po zmene strán však Příbram dvakrát skórovala po individuálnych chybách a odviezla si tak pohár pre československého majstra. "Sme smutní, sme veľmi smutní. Chceli sme to vyhrať. Nepodarilo sa. Na chlapcov som však veľmi hrdý," hovorí Macek.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce
Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

Mládež v akcii: Víkendový program zápasov

25.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu