Československý pohár nám unikol len o vlások

09.06.2015 | Milan Ondruš

Seničanom sa nepodarilo napodobniť úspech spred dvoch rokov, kedy vo vekovej kategórii U17 vtedy zvíťazili nad Pardubicami a stali sa československým majstrom. Tento rok ich o tento pocit pripravil suverénny majster Česka 1. FK Příbram. V kategórii U19 zdolal našich chlapcov 2:1. V zápase však neprehralo slabšie mužstvo. Seničania najmä v prvom polčase ukázali, že sú právom najlepší dorastenecký celok na Slovensku. Zverenci Stanislava Maceka podali sympatický výkon a viedli takmer celý zápas. Dva góly v rozmedzí ôsmich minút ich však pripravili cennú trofej.

1. FK Příbram - FK Senica 2:1 (0:1)

Góly: 75. Januška (11m), 83. Januška - 37. Otrísal

Zostava FK Senica: Junas - Otrísal (C), Svatík, Kubrický, Nemček - Nestorik (31. Rajník), Krč, Varga (56. Malý), Čunta - Mráz - M. Kosorin (64. Chvál)

Najskôr sa v Kroměříži hralo československé finále do 17 rokov, v ktorom po penaltách zvíťazil nad Trnavou český majster z Pardubíc. Od 13:30 patril útulný štadión dvom najlepším dorasteneckým celkom do 19 rokov v Česku a na Slovensku. Senica sa pustila do suverénneho českého majstra nebojácne. Už v 2. min nebezpečne pálil Krč, jeho strela len tesne minula cieľ. Potom vystrelil z podobnej vzdialenosti aj Mráz, brankár ale výborne zasiahol. Na druhej strane musel výbornú príležitosť Příbrami hasiť senický gólman Junas. Už-už sa český majster radovalo, no Junas loptu stihol z čiary vykopnúť. V prvom polčase mali herne navrch Seničania, častejšie držali loptu na svojich kopačkách a ich akcie si vyslúžili nejeden potlesk divákov. Výborne dirigoval hru v strede poľa najmä talentovaný Jakub Krč. Senica si vypracovala viacero šancí a v 37. min sa už radovala. Krásny volej Erika Otrísala nemohol český brankár chytiť.

Po zmene strán trvalo Senici dlhšie, kým sa dostala do tempa. Naopak, Příbram chcela vyrovnať. Po príchode Dominika Malého sa opäť senická hra oživila. Záhoráci mali v týchto chvíľach blízko k druhému gólu a bolo by vymaľované. Poistka však neprišla, a tak sa dopredu začali tlačiť českí futbalisti. Dve sľubné príležitosti ešte Junas dokázal pokryť, no v 75. min sa už Příbram radovala z vyrovnania. Z pokutového kopu sa presadil Januška. Ten istý futbalista využil aj chybu inak výborne hrajúceho Krča a v samostatnom nájazde na brankára sa nemýlil. Příbram si už výsledok postrážila a po 90-tich minútach oslavovala zisk Československého pohára.