Kalabiška jedným z kráľov ligových strelcov. Prekonal aj Smetanu

Kalabiška jedným z kráľov ligových strelcov. Prekonal aj Smetanu

01.06.2015 | Milan Ondruš, foto: mesto Senica

Senica sa rozlúčila so sezónou víťazstvom nad Podbrezovou 3:0. Mužom zápasu bol bezpochyby Seničan Jan Kalabiška, ktorý sa presadil dvakrát a po zápase neoslavoval len víťazstvo svojho tímu.

Spolu s Matejom Jelićom sa stal Jan Kalabiška kráľom ligových kanonierov. Obaja nastrieľali 19 gólov a obaja sa v poslednom zápase presadili dvakrát. „Môj plán pred zápasom bol nasledovný. Ja dám dva góly a Matej jeden. To sa nepodarilo. Na záver ligy sme ale pripravili pre fanúšikov zaujímavý strelecký súboj. Našťastie som dal druhý gól a dorovnal som žilinského strelca. Škoda, v závere som mal ešte tutovku, mohol som gólovú porciu zaokrúhliť na 20,“ hovorí po zápase šťastný strelecký kanonier. 

Kalabiška tak veľmi symbolicky nastrieľal rovnaký počet gólov, ako nosí číslo na drese, teda 19. Postaral sa takisto o nový senický rekord, ktorý doteraz držal Ondřej Smetana. Kalabiška nastrieľal v senickom drese najviac ligových gólov. „Som určite veľmi šťastný. Nikdy v kariére sa mi to nepodarilo a možno už ani nepodarí. Nie som rodený kanonier, preto si tento úspech veľmi vážim. Ďakujem najmä spoluhráčom, ktorí mi akcie pripravovali a takisto fanúšikom,“ dodáva jeden z dvojice nových kráľov ligových strelcov.

Najskôr skóroval Jelić, potom Kalabiška, potom opäť Jelić a opäť Kalabiška. Bol to zaujímavý súboj a asi spravodlivo si obaja podelili nielen titul pre kráľa strelcov, ale aj prémiu vo výške 10 tisíc eur.


Honzovi gratulujeme a výbornou správou je, že klub uplatnil na rýchlonohého kanoniera opciu. „S Honzom sme predĺžili zmluvu a mal by v Senici ostať. Samozrejme, ak príde skutočne zaujímavá ponuka a bude atraktívna aj pre hráča, nebudeme mu stáť v ceste,“ hovorí športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

Akadémia aj naďalej bez tréningového procesu

13.3. | FK Senica
Prvé dve kolá nadstavby zrušené

Prvé dve kolá nadstavby zrušené

9.3. | FK Senica
Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

Dôležitý oznam pre rodičov detí v Akadémii FK Senica

9.3. | FK Senica

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu