Kalabiška: Keď on dáva krajšie, tak ja ich dám viac

Kalabiška: Keď on dáva krajšie, tak ja ich dám viac

28.05.2015 | Milan Ondruš

V poslednom zápase aktuálneho ročníka Fortuna ligy už bodovo o nič nepôjde. Senica ostane piata a Podbrezová už nevypadne. Zápas to je však veľmi dôležitý najmä pre jedného futbalistu v červeno-modrom drese. Jan Kalabiška má totiž historickú šancu stať sa najlepším strelcom Fortuna ligy 2014/2015.

Za 32 kôl nasúkal Jan Kalabiška 17 gólov. Vlani by mu to na korunku pre kráľa ligových kanonierov stačilo, tento rok však má Kalabiška zdatného súpera. Matej Jelič z MŠK Žilina nastrieľal rovnako gólov ako senický ľavonohý krídelník. Jelič sa nedávno v rozhovore pre denník Šport vyjadril, že síce majú obaja rovnako gólov, no on dáva vraj krajšie. „Vážne? To že povedal? Ak ich on dáva krajšie, tak ja ich dám viac,“ usmieva sa Kalabiška, ktorý je pred sobotným zápasom s Podbrezovou zdravo vyhecovaný.

Kalabiška má takisto výbornú príležitosť dotiahnuť sa na doteraz najlepšieho kanoniera Senice Ondřeja Smetanu, ktorý v sezóne 2010/2011 nastrieľal v drese Záhorákov 18 gólov. Vtedy sa však z korunky kráľa strelcov netešil, ešte o štyri góly viac nastrieľal Filip Šebo zo Slovana Bratislava. „Je to určite motivácia prekonať Smetyho. O ňom sa tu stále hovorí ako o top kanonierovi. Ak ho prekonám, možno sa tak bude hovoriť o mne. V prvom rade sa však chceme rozlúčiť so sezónou víťazstvom,“ dodáva Kalabiška.

28-ročný senický kanonier je odhodlaný nechať na trávniku všetko a post najlepšieho ligového kanoniera mu doprajú všetci spoluhráči. „Chalani si ma doberajú v kabíne. Verím, že mi v sobotu pomôžu k nejakému gólu a že sa po zápase budeme tešiť nielen z víťazstva, ale aj z toho, že som dal tých gól najviac,“ hovorí Kalabiška.

Súboj o kráľa strelcov sa tak možno rozuzlí v poslednom zápase a ak nie, chalani si tento post podelia. O motiváciu majú obaja postarané. Nejde len o prestíž a zapísanie sa do historických tabuliek, ale aj o prémiu 10 tisíc eur, ktorú vypísala Únia ligových klubov. Oba boje budú prebiehať súčasne, Senica privíta o 17:15 doma Podbrezovú, Žilina v tom istom čase Trnavu. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

Po gólovej prestrelke sa v Trenčíne zrodila remíza

19.9. | TASR, foto: Braňo Španka
V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

V sobotu sa predstavíme na trávniku AS Trenčín

17.9. | Redakcia
V nových dresoch výhra nad Pohroním

V nových dresoch výhra nad Pohroním

12.9. | TASR, foto: Braňo Španka
2

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podĺa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu