Sedemgólový stopér Pillár: Toľko som ich ešte nedal

Sedemgólový stopér Pillár: Toľko som ich ešte nedal

26.05.2015 | Milan Ondruš

Takú streleckú sezónu ešte nezažil. Seničan Róbert Pillár je stopér, no jeho kanonierske schopnosti mu môže závidieť nejeden útočník. „Pilka“ nasúkal v tejto sezóne svojim súperom už sedem gólov, ten posledný na ihrisku v Košiciach (1:1).

„Toľko gólov som v jednej sezóne ešte nedal. Najviac štyri v sezóne 2010/2011. Teraz mi to tam proste padá,“ hovorí 23-ročný senický stopér. Medzi jeho prednosti patrí výborný výskok a timing na loptu. Góly dáva väčšinou hlavou, no v aktuálnej sezóne je už bežné, že Robo prekoná brankára aj nohou. Vymenil snáď kopačky? „To ani nie. Skôr je to o tom, že ma spoluhráči viac hľadajú a mám aj kus šťastia. Na druhú stranu, väčšie príležitosti som mal hlavou, no gól som nedal. Nohou som do toho kopol a zapadlo to za brankára ako v Košiciach. Tam mi k tomu pomohol ešte drobný teč súpera,“ opisuje svoje strelecké schopnosti Pillár.

Do konca sezóny ostáva už len jedno kolo. Senica v ňom privíta pred vlastnými fanúšikmi Podbrezovú. Pillár dúfa, že sa mužstvo rozlúči s domácim publikom víťazstvom, ôsmy gól v sezóne by ho potešil. Veď proti Podbrezovej skóroval aj na jeseň „Každý gól poteší, no v prvom rade chceme zvíťaziť,“ hovorí defenzívny pilier Senice, no zároveň dodáva, že sa bude aj snažiť pomôcť spoluhráčovi Janovi Kalabiškovi k zisku korunky pre kráľa ligových strelcov. „Ak pôjdeme sami na bránu, určite mu prihrám. Určite tak spravia všetci, doprajeme mu to,“ usmieva sa Robo Pillár.

Po poslednom zápase začnú Seničania okamžite čerpať dovolenky, voľno by mali mať dva týždne, potom odštartuje letná príprava.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

30.7. | Redakcia
Z Ružomberka vezieme cenný bod

Z Ružomberka vezieme cenný bod

24.7. | TASR, foto: TASR
Tlačová konferencia: Šustr -

Tlačová konferencia: Šustr - "Sme na začiatku nastúpenej cesty"

23.7. | Jozef Komorný

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu