Senický klub opúšťa jedna z jeho ikon

Senický klub opúšťa jedna z jeho ikon

27.12.2010 | Redakcia

201011-01Rodinný klan Huttovcov sprevádza senický futbal už dlhé roky. Priekopníkom dynastie vo futbalovom klube bol Fridrich Hutta st., nedávno oslavujúci 75. narodeniny. V 60-tych rokoch tvorila obrannú formáciu Senice dokonca bratská trojica Huttovcov. Vedľa Fridricha nastupovali aj Pavol a Štefan. Sudičky dali futbalové kopačky do vienka aj Fridrichovým synom - Jarovi, Petrovi a Fridrichovi mladšiemu.

 

Fridrich Hutta ml. kráčal verne v otcových stopách. Na senický štadión prišiel prvýkrát, keď mal sedem rokov. Klubovým farbám bol verný neuveriteľných 22 rokov. Až na sklonku kariéry prestúpil do Hodonína. Na Záhorie sa ale časom vrátil. Nie však ako aktívny hráč, ale ako funkcionár. „Ešte v časoch, keď hrala Senica IV. ligu som sa stal vedúcim A – mužstva. V tejto funkcii som zotrval až do konca uplynulej jesene,“ vracia sa takmer o tri roky do minulosti Hutta mladší.

 

Futbal je jeho celoživotnou láskou. Aj preto sa pri rozlúčke s kabínou necítil vo vlastnej koži. Pozornému pohľadu dokonca neunikol lesk dojatia v jeho úprimných očiach. „Futbal milujem. Predovšetkým ten senický. Je to pre mňa ťažké. Rozlúčiť sa s ním nie je jednoduché. Zvlášť, keď sa nám na jeseň darilo. Nerád odchádzam od rozrobenej práce. Žiaľ, moja pracovná zaneprázdnenosť mi nedovoľuje pokračovať vo futbale naďalej. Skĺbiť moju prácu s funkciou vedúceho A – mužstva jednoducho nedokážem,“ ľutuje veľkú vyťaženosť obľúbený člen realizačného kádra. Benzínové čerpadlo v Myjave, ktoré má v prenájme, si vyžaduje enormné pracovné nasadenie. Aj preto pristúpil k neľahkému rozhodnutiu. „Stíhať obe veci sa jednoducho ďalej nedalo. Buď by som šidil futbal, alebo prácu. A to som nechcel,“ vysvetľuje Fridrich mladší, dodávajúc, že hoci jeho kontakt s futbalovým klubom nebude taký intenzívny ako dosiaľ, dianie v ňom bude starostlivo monitorovať naďalej. „Odkedy si pamätám, klub som vždy pozorne sledoval. Nič sa na tom nezmení ani po mojom odchode. A nie len to. Dúfam, že okolnosti sa v budúcnosti vyvinú tak, že sa do jeho štruktúr budem môcť vrátiť.“

 

Za viac ako štvrťstoročie v klube nazbieral vždy pozitívne naladený športovec zážitkov na hrubú knihu. „Spomienok na senický futbal mám skutočne nespočetne. Predovšetkým z aktívnych futbalových liet. Hrali sme prvú národnú futbalovú ligu. Vytvorili sme skvelú partiu. Predvádzali sme atraktívny futbal, na ktorý chodilo množstvo priaznivcov. Na tie roky fungoval náš klub na pomerne vysokej úrovni. Funkcionári boli zanietení. Striedali sa tu kvalitní tréneri. Čo sa týka funkcionárskych skúseností, to, ako sme zvládli jeseň, a že sme počas Vianoc na krásnom druhom mieste, sú pre mňa najkrajšie zážitky. Trebárs posledný zápas na Slovane. Prvý polčas sme jasne dominovali. Bolo to niečo fantastické. Mám už dosť rokov na to, aby som mohol niečo posudzovať. Na senický futbal ale za celý ten čas nenachádzam jedno krivé slovo.“

 

Dobrý vedúci mužstva by mal byť ostrieľaným znalcom futbalových noriem a manažérom, schopným vybaviť pre členov kádra potrebné veci. Frido bol však čímsi navyše. Hráči sa mu často zdôverovali s vecami, ktoré nikomu inému nepovedali. Bol skrátka dobrou dušou mužstva. „Spolu s masérom Robom Beblavým sme si toho vypočuli mnoho. Hráči sa na nás mohli vždy na 100% spoľahnúť. To, čo sa nemalo dostať ďalej, ostalo vždy medzi nami. Chlapcov sme si vypočuli a v rámci našich možností sme sa im snažili v ich problémoch pomôcť. Niekedy stačila iba rada. Predsa len, sme o niečo starší. Vo futbale máme viac skúseností,“ opisuje krásny vzťah s kabínou spoľahlivý futbalový činovník.

 

Športovec telom i dušou občas zaskakoval za zranených či chorých hráčov aj počas tréningu. Obul si kopačky, navliekol rozlišovačku a poďho do súperenia s mladšími futbalistami. Tí, čo ho sledovali, mu neraz vystrúhali kompliment. „Frido, opráš registračku a hlás sa u Grigu,“ volali na neho počas tréningov známi a kamaráti. „Ale kdeže, to boli skôr iba také podpichovačky. Vek nezastavíte. A navyše, v našom tíme sú veľmi kvalitní hráči,“ nepúšťa sa do akademického porovnávania jedna z ikon senického futbalu.

 

Hoci Fridrich Hutta nebude mať počas nasledujúcej zimnej prípravy už žiadne futbalové povinnosti, má jedno veľké prianie. „Verím, že chlapci sa dobre pripravia na jarnú časť sezóny. Zo srdca si želám, aby mútili horné poschodia tabuľky čo najdlhšie. Ak by sme skončili do tretieho miesta, bolo by to úžasné. A čo do ďalšej sezóny? Nuž, ideálne by bolo posilniť káder a zabojovať o absolútny špic ligy,“ zasnil sa dnes už bývalý vedúci mužstva. Jeho nástupcom sa od nového roka stane Martin Šnegoň. Doterajší kondičný tréner má všetky predpoklady, aby sa svojmu predchodcovi vyrovnal. Veď, keď bude najhoršie, môže sa spoľahnúť na rady odborníka na slovo vzatého. „S Maťom komunikujem často. Jeho práca sa bude od toho, čo robil doteraz, mierne líšiť. On sa ale určite rýchlo zorientuje. Verím, že keď bude mať nejaký problém, že sa mi ozve, a že to spolu dáme dokopy,“ skonštatoval na záver jeden z početného futbalového rodu Huttovcov.

 

Frido, za všetko, čo si pre FK Senica urobil, ti celý klub srdečne ďakuje. V tvojej ďalšej kariére ti prajeme veľa úspechov a tešíme sa, že nám zachováš priazeň aj v budúcnosti.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Mládež v akcii: Výsledkový servis

Mládež v akcii: Výsledkový servis

28.9. | Redakce
V derby prehra dvojgólovým rozdielom

V derby prehra dvojgólovým rozdielom

26.9. | Redakce
Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

Zápasový bulletin: FK Senica - FC Spartak Trnava

26.9. | Redakce

Copyright © 2020 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu