Kalabiška a Kosorin späť v školských laviciach. ZŠ Gbely na futbal

Kalabiška a Kosorin späť v školských laviciach. ZŠ Gbely na futbal

18.05.2015 | Milan Ondruš

FK Senica sa snaží spolupracovať aj so školami v celom regióne. Z tohto dôvodu vznikol aj projekt „Futbal pre deti“ a futbalisti FK Senica v rámci neho navštívili už viacero škôl v regióne Záhorie. V pondelok 18.mája zavítala dvojica Jan Kalabiška a Jakub Kosorin do ZŠ Gbely. Okrem drobných súťaží a rozdávaní autogramov pozvali dve triedy aj na stredajší zápas FK Senica – MFK Ružomberok.

O čo presne šlo?

V škole vyhlásili zber papiera. Zúčastniť sa ho mohla každá trieda. Najúspešnejšia na prvom stupni bola 3.B a na druhom stupni 6.A. Spolu celá škola nazbierala vyše 13 ton papiera. „Deti zbierali ako odušu. Za prvé miesto na každom stupni sme im totiž sľúbili výlet na futbalový zápas FK Senica. Deti z tried, ktoré vyhrali, sa už veľmi tešia,“ hovorí riaditeľ ZŠ Gbely Dávid Jureňa. Víťazné triedy teda pôjdu na stredajší futbalový zápas FK Senica – MFK Ružomberok (19:00). Deti si okrem pokrikov už dokonca pripravujú aj maľované choreo.

Jan Kalabiška a Jakub Kosorin deti pozvali

Deti z víťazných tried prišli v pondelok krátko po obede pozvať dvaja futbalisti FK Senica, Jan Kalabiška a Jakub Kosorin. Žiakom venovali darčekový poukaz na vstupenky na stredajší zápas proti MFK Ružomberok (19:00). Chalani si takisto zaspomínali na krásne roky, ktoré prežili v školských laviciach. „Nie je to tak dávno, čo som opustil školu. Na základnej som sa učieval dobre, mal som samé jednotky,“ usmieva sa Jakub Kosorin, rodák z neďalekého Brodského. Jan Kalabiška si pri rozdávaní autogramov zasadol do prvej lavice. „Zvyčajne som tam nesedával, skôr niekde vzadu. Je to ale super sa takto vrátiť do školy a zaspomínať si,“ hovorí Kalabiška.


Návšteva školy bola o to príjemnejšia, že deti o ničom nevedeli. Spolu s futbalistami si aj trocha zasúťažili. „Deti sme trocha aj vyzbrojili trúbkami, aby ich bolo na tribúne počuť,“ hovorí PR manažér FK Senica Milan Ondruš. 


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

30.7. | Redakcia
Z Ružomberka vezieme cenný bod

Z Ružomberka vezieme cenný bod

24.7. | TASR, foto: TASR
Tlačová konferencia: Šustr -

Tlačová konferencia: Šustr - "Sme na začiatku nastúpenej cesty"

23.7. | Jozef Komorný

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu