Senica dá príležitosť mladým. So staršími sa vedenie korektne dohodlo

Senica dá príležitosť mladým. So staršími sa vedenie korektne dohodlo

14.05.2015 | Tlačová správa FK Senica

Vedenie FK Senica, ako to avizovalo už počas posledných rokov, chce od ďalšej sezóny dať ešte väčší priestor mladým futbalistom z vlastnej liahne. Preto sa v tomto týždni dohodlo s niektorými staršími hráčmi, s ktorými od budúcej sezóny neráta, že dostanú od klubu voľné ruky pri hľadaní nového angažmánu.

Vedenie klubu sa takto dohodlo s Tomášom Kóňom, Tomášom Majtánom, Lukášom OpielomPavlom Čermákom. Všetci dostali od klubu zelenú na hľadanie nového angažmánu. Opielovi aj Čermákovi navyše v lete končia v Senici zmluvy.  „Ide o obojstranne prospešné a korektné dohody. V prípade, ak si chalani nič nenájdu, nie je vylúčené, že niektorí z nich začnú spolu s našim tímom aj letnú prípravu,“ informuje športový riaditeľ FK Senica Dušan Vrťo.

Spomínaní futbalisti by sa nemali objaviť už ani v zostave trénera Eduarda Pagáča, ktorý povedie mužstvo do konca aktuálnej sezóny. „Chceme dať väčší priestor našim mladým futbalistom. Vyše roka už viacerí trénujú spolu s A-tímom, naskakujú i do zápasov. Teraz mnohí z nich budú mať šancu hrať od začiatku a ukázať sa. Nič výnimočné nerobíme, len napĺňame filozofiu klubu, ktorá je u nás dlhodobo definovaná,“ informuje ďalej Dušan Vrťo.

Možno najväčšie prekvapenie spôsobuje odchod Tomáš Kóňu, súčasného kapitána Senice. Dohoda o tzv. voľných rukách pri hľadaní nového angažmánu bola obojstranná. „Tomáš by mal byť voľným hráčom, skúsi si nájsť niečo nové. Veríme, že na Senicu nezabudne, veď tu prežil významnú časť svojej kariéry,“ dodal Vrťo, ktorého doplnil aj samotný hráč. „Na Senicu budem vždy rád spomínať. Uvidíme, kam moje kroky povedú. Možno tu ešte nakoniec zostanem, no v tejto chvíli je situácia taká, že si hľadám nový klub. So Senicou som sa dohodol korektne, priamo. Chápem krok vedenia klubu a plne ho rešpektujem,“ dopĺňa Kóňa.

Od nasledujúceho zápasu by tak mali dostať príležitosť od prvých minút mladé pušky z Futbalovej akadémie FK Senica.

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

Organizačné pokyny pre divákov pred zápasom s Trnavou

30.7. | Redakcia
Z Ružomberka vezieme cenný bod

Z Ružomberka vezieme cenný bod

24.7. | TASR, foto: TASR
Tlačová konferencia: Šustr -

Tlačová konferencia: Šustr - "Sme na začiatku nastúpenej cesty"

23.7. | Jozef Komorný

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu