Senická 19-ka bližšie k vytúženému majstrovskému titulu + ďalšie výsledky

06.05.2015 | Ivan Tobiáš, ilustračné foto

Takto sa darilo našej mládeži v 22. kole najvyššej dorasteneckej, resp. žiackej ligy. Najstarší dorastenci zvládli zápas proti MFK Ružomberok, v ktorom zvíťazili 1:0 a priblížili sa k vytúženému zisku majstrovskej trofeje! Pozrite si aj ďalšie výsledky v sumári.

Starší dorast U19 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - MFK Ružomberok  1:0 (0:0)
gól: Matej Kosorin

Senica - B. Száraz - D. Baša, M. Svatík (67. A. Krčík), J. Kubrický, D. Nemček - L. Kojnok (55. N. Včelka) - M. Rajník, P. Varga, D. Malý, S. Mráz (60. M. Kosorin) - J. Čunta

Stanislav Macek (tréner): „V zápase prvého s posledným sa hralo vyrovnané nervózne stretnutie. My sme vstúpili do zápasu zle, keď sme neboli dostatočne koncentrovaní. Potom sa hra vyrovnala a zápas sa niesol vlastne v rovnakej réžii až do konca. My sme sa snažili dostať do šancí, ale pozorný súper nám nedával priestor a my sme sa trápili v kombinácii. 2. polčas bol podobný, akurát súper po zisku lopty hrozil nebezpečnými brejkami. Snažili sme sa našu hru oživiť striedaniami, avšak nám jednoducho nevychádzalo nič. O osude stretnutia rozhodol pohotový Kosorin, ktorý využil zaváhanie hosťujúcej obrany a strhol víťazstvo na našu stranu.“

Mladší dorast U17 - 1. liga - 22. kolo
ŽP Šport Podbrezová - FK Senica 1:0 (0:0)

Senica - E. Kirka - D. Tešlár, P. Mikúšek, F. Vígľaš, V. Jedinák - D. Martinko, F. Blažek, D. Filinský (68. J. Reľovský) - M. Tomič, L. Almási (60. M. Fako), M. Kovaľ

Lukáš Kaplan (tréner): „Od úvodu zápasu sa hralo prakticky na jednu bránu. Súpera sme prehrali po všetkých stránkach, avšak dlhodobo trpíme vo finálnej fáze na premieňaní šancí. Keď nedáme góly nemôžeme pomýšľať na víťazstvo. V 65. min po rohovom kope dali domáci jediný gól zápasu. Keďže dali gól vyhrali zaslúžene.“

Mladší dorast U16 - 1. liga - 22. kolo
ŽP Šport Podbrezová - FK Senica  0:3 (0:1)
góly: Filip Lepieš, Kristián Ravas, Dominik Martišiak

Senica - M. Vajs - S. Ducár, J. Štefanka, M. Krišák, F. Bzdúšek - L. Kučera - F. Zaťko (74. M. Mášik), K. Ravas, F. Lepieš (77. A. Šnirc), K. Ratica (77. T. Šefčovič) - D. Martišiak (77. A. Mihalík)

Jozef Dojčan (tréner): „V Podbrezovej sa hral obojstranne veľmi kvalitný a rýchly futbal. Od začiatku sme išli za svojím cieľom, ktorým bolo víťazstvo. Len tak sme si mohli uchovať kontakt s čelom tabuľky. Do piatej minúty sme mali dve veľké príležitosti, ale domáci odolali. Hrali sme veľmi rýchlo a naše kombinácie mali vysokú kvalitu. V 33. min sme sa ujali vedenia, keď po rohovom kope Ravasa sa presadil hlavou Lepieš. Súpera sme naďalej zvierali a v tejto fáze zápasu sme hrali naozaj veľmi dobre. Domáci hrozili síce rýchlymi krídlami, ale naši chlapci hrali aj v defenzíve vynikajúco. Aj v 2. polčase sa hral futbal vo vysokom tempe. Mali sme dobré odoberanie lopty a variabilnú prechodovú fázu. Svoj náskok sme mohli zvýšiť hlavne po šanciach Zaťka, ale ten zahadzoval aj nemožné. Trest mohol prísť v 65. min, keď po hlavičke domáceho hráča zvonilo brvno našej brány. Ani tento moment neotriasol našim sebavedomím a v závere zápasu sme gólmi Ravasa a Martišiaka uzavreli skóre na konečných 0:3. Mužstvo podalo najlepší výkon pod mojim vedením a z toho sme mali po zápase všetci veľkú radosť.“

Starší žiaci U15 - 1. liga - 22. kolo
FK Senica - Slovan Levice 2:1 (1:0)
góly: Mário Galba, Michal Hudák

Senica - M. Vajs - L. Kučera, D. Javorský, M. Rosa (36. J. Štefanka), M. Galba - M. Totka (36. K. Ratica), J. Kuchta (56. F. Hačunda), M. Hollý (58. D. Martišiak) - E. Závodský, M. Hudák, A. Búzek

Milan Suchý (tréner): „Od úvodu sa hralo väčšinou na súperovej polovici ihriska. Zo začiatku sme však mali problém sa dostať do nebezpečných situácií, chýbal nám väčší pohyb v strede ihriska, vpredu sme nepodržali loptu. Súper sa sústredil na bránenie na vlastnej polovici ihriska a vyrážal do rýchlych protiútokov, aktívny bol hlavne Koza. Do vedenia sme sa dostali po rohovom kope Búzeka, keď sa dôrazom presadil Galba. Do prestávky som však s výkonom hráčov nebol spokojný. Do 2. polčasu sme prestriedali, súper viac otvoril hru, čím sa skvalitnil zápas. Vytvorili sme si niekoľko výborných príležitostí, aj súper však neustále hrozil, v týchto momentoch nás podržal Vajs. V 50. min sme pridali druhý gól po veľmi peknej akcii trojice Ratica - Závodský - Hudák. Súper sa dostal do zápasu po rohovom kope a dôraze Horniaka. My si však stále vytvárali gólové príležitosti, bohužiaľ gól sme už nepridali. Myslím si, že sme dosiahli zaslúžené víťazstvo, mrzí ma veľké množstvo nepremenených príležitostí.“

Starší žiaci U14 - 1. liga - 22. kolo

FK Senica - Slovan Levice 7:1 (5:1)
góly: Miroslav Želonka 2, Filip Hoško, Patrik Jedinák, Miroslav Giľák, Šimon Mach, Tomáš Vrzala (11m)

Senica - T. Vrzala - V. Parma, T. Hrebeň, F. Hoško, R. Scholtz (36. Š. Mach) - M. Marík (52. R. Kadlic), S. Hlaváč, P. Jedinák - M. Želonka (54. M. Kunka), M. Giľák (49. D. Veselský), R. Marík

Peter Jakuš (tréner): „Do zápasu lepšie vstúpili hostia, pretože sa v jeho úvode ocitli vo vyloženej gólovej šanci, ale podržal nás brankár Vrzala, keď loptu vyrazil do žrde. Od tohto momentu sme boli počas celého zápasu lepším mužstvom, v 1. polčase sme strelili päť gólov po krásnych futbalových momentoch. Súper nám strelil v závere polčasu gól zo štandardnej situácie. Po prestávke sme strelili dva góly, ale náš výkon už nebol tak kvalitný ako v prvom polčase. Vzhľadom na priebeh zápasu je naše víťazstvo úplne zaslúžené.“

Mladší žiaci U13 - 1. liga - 22. kolo
Baník Horná Nitra - FK Senica  0:21 (0:7)
góly: Filip Buchel 7, Patrik Liška a Ján Vrablic po 3, Michal Fedoráš 2, Tomáš Fila, Andrej Rampáček, Michal Hecht, Adrián Roman, Jakub Buchel, Ľubomír Ligás

Senica - P. Opalek - R. Jankových, M. Halaj, M. Hecht - A. Rampáček - T. Fila, P. Liška, F. Buchel; M. Chropovský - A. Roman, O. Plott, Ľ. Ligás, V. Šúrek, M. Fedoráš, J. Buchel, Š. Gáth, J. Vrablic

Rudolf Bíly (tréner): „Zápas v Prievidzi sme si užili nielen výsledkovo ale i herne. Chlapci si schuti zahrali a užili si náš posledný zápas na malých ihriskách, nakoľko sa už budeme v tomto mesiaci sústrediť na prechod na veľké ihrisko. Ďakujem chlapcom za výkon a koncentráciu počas celého zápasu.“

Mladší žiaci U12 - 1. liga - 22. kolo
Baník Horná Nitra - FK Senica  8:2 (4:1)
góly: Sebastián Jankovič, Daniel Bogdalík

Senica - T. Odráška - M. Vizváry, G. Halabrín, A. Prelec - T. Krč, S. Jankovič, E. Mangera - D. Bogdalík; P. Opalek - T. Knap, S. Nosek, J. Pukančík - T. Jedináková, K. Kudla, L. Koprna - F. Piroha; D. Čmarada, D. Dzindzík, R. Vajaš, M. Čederle

Jaroslav Hutta (tréner): „Zaslúžené víťazstvo domácich hráčov, ktorí boli lepší po všetkých stránkach. V 2. min sme sa síce dostali Jankovičovým gólom do vedenia, ale to bolo z našej strany všetko. Podali sme bojazlivý výkon, keď sme sa súperovi nevyrovnali hlavne v agresivite a bojovnosti. Z nášho tímu si zaslúžia pochvalu za veľmi dobré výkony iba obidvaja brankári.“