Náročný program pokračuje. Dnes proti Slovanu

Náročný program pokračuje. Dnes proti Slovanu

04.05.2015 | Milan Ondruš

Stále máme v pamäti finálový zápas Slovnaft Cupu v Poprade, v ktorom sme nešťastne podľahli Trenčínu 2:3 po pokutových kopoch. Naši chlapci majú tento zápas nielen v pamäti, ale ešte aj v nohách, no Fortuna liga pokračuje ďalej a už v pondelok ich čaká zápas na bratislavskom Slovane.

Do konca aktuálneho ročníka Fortuna ligy ostáva ešte šesť kôl. Stále je o čo hrať. Stále nemáme istú miestenku do Európskej ligy. S najväčšou pravdepodobnosťou pôjdu do pohárovej Európy štyri celky z našej ligy. Víťaz by mal hrať 2. predkolo Ligy majstrov, ďalšie tri tímy 1.predkolo Európskej ligy. Už istú miestenku má Trenčín, ktorý je aktuálnym víťazom Slovnaft Cupu. O ďalšie miesta sa hrá. Už v pondelok nás čaká šesťbodový zápas na Pasienkoch proti bratislavskému Slovanu. Ten je momentálne v tabuľke len o bod za nami, na piatom mieste. „Vo finále pohára sme neuspeli. Musíme ísť však ďalej. Je tu ešte šesť ligových kôl, po ktorých chceme oslavovať miestenku v pohárovej Európe. Bude to ale nesmierne náročné. Musíme sa sústrediť na každý jeden zápas, na každý jeden bod,“ hovorí stopér Senice Róbert Pillár.

V tomto ligovom ročníku sme odohrali so Slovanom dva zápasy. Kým v tom prvom sme prehrali na Pasienkoch 1:4, v druhom sme na domácej pôde belasých porazili 2:1. Celkovo sa nám v Bratislave nedarí. Na Pasienkoch sme od vstupu Senice do najvyššej slovenskej súťaže ešte nezvíťazili, len v roku 2010 a 2012 sme uhrali zhodné remízy 2:2. „Poznáme silu súpera. Do zápasu pôjdeme s pokorou, no želáme si túto sériu už konečne zlomiť,“ hovorí pred pondelkovým predohrávaným duelom 28.kola Fortuna ligy senický stopér Petr Pavlík. Zápas sa začína v pondelok o 17:15. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

O víťazstve nad Sereďou sme rozhodli v prvom polčase

15.11. | Igor Tabiš
Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

Karolína Bayerová si otvorila v reprezentácii svoj strelecký účet

15.11. | Igor Tabiš
Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

Dorasteneckým mužstvám sa proti Podbrezovej darilo

14.11. | Igor Tabiš

Copyright © 2018 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu