Vrchol sezóny sa blíži. Kabína sa teší!

Vrchol sezóny sa blíži. Kabína sa teší!

28.04.2015 | Karol Marton, foto: Marián Bazala

Finále Slovanft Cup-u sa nezadržateľne blíži. Už tento piatok 1. mája si to na novovybudovanom štadióne v Poprade rozdáme s momentálnym lídrom Fortuna ligy – AS Trenčín (o 18:15).

Ani jeden z finálových aktérov nemá vo svojej vitríne ocenenie pre víťaza Slovenského pohára, je teda isté, že sa v piatok dozvieme meno nového držiteľa tejto druhej najvýznamnejšej futbalovej trofeje na Slovensku.

FK Senica má o motiváciu postarané, v prípade víťazstva by si klub definitívne zaručil štart v Európskej lige 2015/2016. To si veľmi dobre uvedomujú aj samotní hráči: „Pre nás je to vrchol tohto ročníka, máme šancu, aby táto sezóna bola pre nás a pre celý klub úspešná, “ prezradil svoje pocity pred finálovým duelom Jan Kalabiška. V lige mu to padá, nechal si nejaký gól aj na piatok? „Verím, že áno. Aspoň jeden, najlepšie víťazný.“  Finálové zápasy bývajú veľmi často zviazané taktikou a opatrnou hrou, každá jedna chyba môže byť rozhodujúca: „Očakávam podobný priebeh ako v semifinálových zápasoch, zo začiatku budú obidva tímy pravdepodobne hrať zo zabezpečenej obrany, podľa môjho názoru sa rozhodne v druhom polčase, “ hovorí aktuálne najlepší strelec Fortuna ligy.

Finále bude mať špecifickú príchuť pre Filipa Hlohovského, ktorý dlhé roky pôsobil práve v Trenčíne: „Na Trenčín nemôžem zabudnúť, futbalovo som ta vyrastal a ostalo mi tam veľa kamarátov. Veľmi sa na finále teším, verím, že obidva  fanúšikovské tábory urobia tú pravú futbalovú atmosféru. Posledné zápasy nám výsledkovo vyšli, sme dobre naladení a veríme si,“ odhodlane zakončil senický stredopoliar. 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu