Trio futbalistov si zašportovalo s deťmi z Nemecka a Cypru

Trio futbalistov si zašportovalo s deťmi z Nemecka a Cypru

28.04.2015 | Milan Ondruš, Karol Marton

III. základná škola v Senici momentálne hostí 10 zahraničných študentov z Nemecka a Cypru v rámci programu Erazmus +. Témou pobytu študentov je šport a v tejto súvislosti oslovilo vedenie školy náš klub. S radosťou sme ponuku prijali a pripravili sme pre deti niekoľko akcií.

Prvou bola sobotná návšteva majstrovského zápasu Fortuna ligy FK Senica – DAC Dunajská Streda (4:0), deti sa prídu pozrieť aj na stredajší tréning prvého mužstva (10:00) a podvečer budú fandiť slovenským reprezentantom do 21 rokov v súboji proti Českej republike, ktorý sa odohrá na našom štadióne s výkopom o 17:30.

Traja hráči FK Senica, konkrétne Jozef Dolný, Tomáš Komara a Pavel Čermák, v pondelok osobne navštívili III. Základnú školu. Pre deti si pripravili súťaže o  suveníry FK Senica, zahrali si spolu futbal a porozprávali sa nie len o futbalových témach. Učiteľka Lenka Slezáková si spoluprácu s FK Senica pochvaľuje: „Deti si návštevu hráčov a sobotňajší zápas veľmi užili, páčil sa im senický štadión a atmosféra počas zápasu. Ďakujeme FK Senica, že podporili náš projekt a pripravili pre deti zaujímavý program.“


Aj touto formou sa snaží FK Senica budovať svoj imidž a propagovať futbal a zdravý životný štýl už u žiakov základných škôl. „Deti boli neskutočné. Najmä dievčatá z Cypru sú plné energie a veľmi zvedavé. Super odreagovanie pre nás,“ hovorí Jozef Dolný. 

Video z akcie:


 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu