Kalabiška sa zotavuje. Už trénuje s mužstvom

Kalabiška sa zotavuje. Už trénuje s mužstvom

15.04.2015 | Karol Marton, foto: Marián Bazala

Chýbal v pohárovom dueli v Dunajskej Strede a taktiež v poslednom domácom ligovom zápase proti Žiline. Strata Jana Kalabišku bola pre mužstvo výrazným oslabením. V oboch prípadoch Záhoráci prehrali, preto je Kalabiškova správa zo začiatku tohto týždňa výborná.

„Mal som voľný víkend, ešte v sobotu ma trápila ľahká horúčka, v nedeľu som sa už cítil lepšie. Od pondelka trénujem s mužstvom, verím, že do soboty budem úplne fit,“ hovorí najlepší strelec Senice s 13-timi gólmi.

Vírus šarapatil v celej senickej kabíne. Problémy mali viacerí futbalisti. Momentálne má najväčšie starosti útočník Tomáš Majtán. Kalabiška má najhoršie, chvalabohu, za sebou.  „Musel som brať aj antiotiká, určite to zanechalo stopy na mojom fyzickom stave, cítim sa slabší. Je to otázka niekoľkých dní, kedy sa dostanem späť do tej správnej kondície,“ dodal Kalabiška.

Piatkový zápas proti Žiline (1:2) sledoval doma z postele. Priznáva, že výsledok je pre Senicu dosť krutý: „Je mi veľmi ľúto, že som chalanom nemohol pomôcť. Myslím, že remíza by tomu zápasu sedela viac. Zo začiatku duelu sme boli lepším tímom, škoda, že sme nešli do vedenia. Boli tam aj sporné momenty v obidvoch pokutových územiach, ktoré neviem, či boli posúdené správne. Musíme teraz zabrať v Moravciach a získať tam stratené body.“

Už v utorok čaká Seničanov odvetný duel Slovanft Cup-u proti Dunajskej Strede (17:30). Šanca dostať sa do finále a priblížiť sa k pohárovej Európe je veľmi motivujúca. „Súhlasím s vyhláseniami mojich spoluhráčov, že na domácej pôde sme výrazne silnejší ako na súperových ihriskách. Určite je v našich silách zvrátiť jednogólové manko. Dôležité bude neinkasovať a byť efektívni,“ zakončil rozhovor český legionár, ktorého teší aj fakt, že senickí spoluhráči dokázali v zápase proti Žiline ustrážiť žilinského kanoniera Jeliča. „Myslím, že v druhom polčase striedal pre zranenie. Snáď to nie je vážne a na trávniku sa na diaľku pobijeme o prvé miesto medzi kanoniermi.“ 

 
Podobné články
Facebook
Twitter
Aktuálne na webe
Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

Osobnosti klubu: Ivan Kavecký

9.3. | Igor Tabiš
Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

Marin Ljubičić: Viem, aké to je bojovať o záchranu

8.3. | Igor Tabiš
Kompletný program nadstavbovej časti

Kompletný program nadstavbovej časti

6.3. | Igor Tabiš

Copyright © 2021 FK Senica & eSports.cz, s.r.o. • RSS kanál

Celý obsah stránok je chránený podľa autorského zákona a jeho kopírovanie bez výslovného súhlasu redakcie je zakázané.
Povolená je citácia častí materiálov tu uverejnených s uvedením zdroja fksenica.eu